Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 27.6.2019
svátek slaví Ladislav,
zítra Lubomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Předminulou středu 13. června zavítal do sálu Městské knihovny dobrodruh, fotograf a cestovatel Tomáš Kubeš. Ten se vrátil z prozkoumávání souostroví Vanuatu v Tichomoří a podělil se s diváky o své zážitky, fotky, ale i o trápení a o zážitek blízké smrti. Kubeš si přichystal pro zájemce dvě hodiny plné vyprávění, fotografií domorodých kmenů, zvyků a krásy tamějších ostrovů.

O jeho cestovatelské přednášky je v místní knihovně velký zájem a sám autor se do Prostějova rád vrací předávat zkušenosti a poznatky z cest nebo inspirovat lidi, aby se nebáli cestovat do tajemných koutů světa.

„Dost zajímavé je, že poslední zločin se na jednom ostrově odehrál v roce 1980, od té doby nemá jejich stočlenná policie vůbec žádnou práci. Pokud odložíte svůj batoh u palmy a za rok se vrátíte, váš batoh tam stále bude ve stejné poloze,“ líčí Kubeš rajské vlastnosti souostroví.
Tento cestovatel se věnuje fotografii vášnivě již od dětství, profesionálně pak od roku 1998. Původně pochází z Horoměřic u Prahy, ale v současné chvíli je jeho domov tam, kde se zrovna nachází při svých cestách. Několik let prožil cestováním po Africe a poznáváním tohoto kontinentu, který je jeho nejoblíbenějším kontinentem. Procestoval také i Evropu a Asii, celkem fotografoval reportáže ve více jak 100 zemích světa. Vedle reportážní fotografie se věnuje také klasickému portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii. Je autorem fotografií k několika knihám, například „Park Life“ nebo připravované knize věnované památkám UNESCO v Evropě. Jeho snímky a články můžete najít v České republice v titulech, jako jsou Koktejl, Lidé a Země, Instinkt, Travel in the Czech republic, Travel Digest, Travel Focus, Hospodářské noviny a mnoha dalších. Mezi jeho komerční klienty patří například firmy Telefónica O2 Czech Republic, Skanska, GE Aviation Czech, GE Energy, IBM Česká republika, Louis Vuitton, Gucci, Eurolines. Dále také spolupracuje s organizací UNICEF, jak tomu bylo například při posledním projektu očkování v Mauretánii.
Na Vanuatu strávil Kubeš několik měsíců, poznal se s místními kmeny a naučil se vařit tradiční místní jídlo z kuřete. Aby ale vše nevypadalo jen růžově, našlo se pár věcí, které my považujeme za samozřejmost a bez kterých si život neumíme představit. A ty na takovýchto místech rozhodně nenajdete.
„Když zazvoní pošťák, který jezdí jednou do roka, a vy nejste doma, hodí vaše zásilky do moře. Takhle někdo nebyl doma, když mu přišlo auto. Ale vážně. Žádné vymoženosti typu telefon, internet, televize, z ostrova se dostanete pouze tehdy, když přijede loď. To ale nikdy nevíte dopředu, takže lidé na této fotce čekali u břehu několik měsíců, než jsme se objevili u ostrova,“ popisuje určité strasti Kubeš a jedním dechem dodává. „Tito lidé ale neznají stres a spěch, takže oni si v klidu počkají, až se někdy loď objeví, zatímco vy se zblázníte.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments