Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.3.2019
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Předminulou středu 13. června zavítal do sálu Městské knihovny dobrodruh, fotograf a cestovatel Tomáš Kubeš. Ten se vrátil z prozkoumávání souostroví Vanuatu v Tichomoří a podělil se s diváky o své zážitky, fotky, ale i o trápení a o zážitek blízké smrti. Kubeš si přichystal pro zájemce dvě hodiny plné vyprávění, fotografií domorodých kmenů, zvyků a krásy tamějších ostrovů.

O jeho cestovatelské přednášky je v místní knihovně velký zájem a sám autor se do Prostějova rád vrací předávat zkušenosti a poznatky z cest nebo inspirovat lidi, aby se nebáli cestovat do tajemných koutů světa.

„Dost zajímavé je, že poslední zločin se na jednom ostrově odehrál v roce 1980, od té doby nemá jejich stočlenná policie vůbec žádnou práci. Pokud odložíte svůj batoh u palmy a za rok se vrátíte, váš batoh tam stále bude ve stejné poloze,“ líčí Kubeš rajské vlastnosti souostroví.
Tento cestovatel se věnuje fotografii vášnivě již od dětství, profesionálně pak od roku 1998. Původně pochází z Horoměřic u Prahy, ale v současné chvíli je jeho domov tam, kde se zrovna nachází při svých cestách. Několik let prožil cestováním po Africe a poznáváním tohoto kontinentu, který je jeho nejoblíbenějším kontinentem. Procestoval také i Evropu a Asii, celkem fotografoval reportáže ve více jak 100 zemích světa. Vedle reportážní fotografie se věnuje také klasickému portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii. Je autorem fotografií k několika knihám, například „Park Life“ nebo připravované knize věnované památkám UNESCO v Evropě. Jeho snímky a články můžete najít v České republice v titulech, jako jsou Koktejl, Lidé a Země, Instinkt, Travel in the Czech republic, Travel Digest, Travel Focus, Hospodářské noviny a mnoha dalších. Mezi jeho komerční klienty patří například firmy Telefónica O2 Czech Republic, Skanska, GE Aviation Czech, GE Energy, IBM Česká republika, Louis Vuitton, Gucci, Eurolines. Dále také spolupracuje s organizací UNICEF, jak tomu bylo například při posledním projektu očkování v Mauretánii.
Na Vanuatu strávil Kubeš několik měsíců, poznal se s místními kmeny a naučil se vařit tradiční místní jídlo z kuřete. Aby ale vše nevypadalo jen růžově, našlo se pár věcí, které my považujeme za samozřejmost a bez kterých si život neumíme představit. A ty na takovýchto místech rozhodně nenajdete.
„Když zazvoní pošťák, který jezdí jednou do roka, a vy nejste doma, hodí vaše zásilky do moře. Takhle někdo nebyl doma, když mu přišlo auto. Ale vážně. Žádné vymoženosti typu telefon, internet, televize, z ostrova se dostanete pouze tehdy, když přijede loď. To ale nikdy nevíte dopředu, takže lidé na této fotce čekali u břehu několik měsíců, než jsme se objevili u ostrova,“ popisuje určité strasti Kubeš a jedním dechem dodává. „Tito lidé ale neznají stres a spěch, takže oni si v klidu počkají, až se někdy loď objeví, zatímco vy se zblázníte.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments