Dobré poledne, dnes je úterý 22.1.2019
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Předminulou středu 13. června zavítal do sálu Městské knihovny dobrodruh, fotograf a cestovatel Tomáš Kubeš. Ten se vrátil z prozkoumávání souostroví Vanuatu v Tichomoří a podělil se s diváky o své zážitky, fotky, ale i o trápení a o zážitek blízké smrti. Kubeš si přichystal pro zájemce dvě hodiny plné vyprávění, fotografií domorodých kmenů, zvyků a krásy tamějších ostrovů.

O jeho cestovatelské přednášky je v místní knihovně velký zájem a sám autor se do Prostějova rád vrací předávat zkušenosti a poznatky z cest nebo inspirovat lidi, aby se nebáli cestovat do tajemných koutů světa.

„Dost zajímavé je, že poslední zločin se na jednom ostrově odehrál v roce 1980, od té doby nemá jejich stočlenná policie vůbec žádnou práci. Pokud odložíte svůj batoh u palmy a za rok se vrátíte, váš batoh tam stále bude ve stejné poloze,“ líčí Kubeš rajské vlastnosti souostroví.
Tento cestovatel se věnuje fotografii vášnivě již od dětství, profesionálně pak od roku 1998. Původně pochází z Horoměřic u Prahy, ale v současné chvíli je jeho domov tam, kde se zrovna nachází při svých cestách. Několik let prožil cestováním po Africe a poznáváním tohoto kontinentu, který je jeho nejoblíbenějším kontinentem. Procestoval také i Evropu a Asii, celkem fotografoval reportáže ve více jak 100 zemích světa. Vedle reportážní fotografie se věnuje také klasickému portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii. Je autorem fotografií k několika knihám, například „Park Life“ nebo připravované knize věnované památkám UNESCO v Evropě. Jeho snímky a články můžete najít v České republice v titulech, jako jsou Koktejl, Lidé a Země, Instinkt, Travel in the Czech republic, Travel Digest, Travel Focus, Hospodářské noviny a mnoha dalších. Mezi jeho komerční klienty patří například firmy Telefónica O2 Czech Republic, Skanska, GE Aviation Czech, GE Energy, IBM Česká republika, Louis Vuitton, Gucci, Eurolines. Dále také spolupracuje s organizací UNICEF, jak tomu bylo například při posledním projektu očkování v Mauretánii.
Na Vanuatu strávil Kubeš několik měsíců, poznal se s místními kmeny a naučil se vařit tradiční místní jídlo z kuřete. Aby ale vše nevypadalo jen růžově, našlo se pár věcí, které my považujeme za samozřejmost a bez kterých si život neumíme představit. A ty na takovýchto místech rozhodně nenajdete.
„Když zazvoní pošťák, který jezdí jednou do roka, a vy nejste doma, hodí vaše zásilky do moře. Takhle někdo nebyl doma, když mu přišlo auto. Ale vážně. Žádné vymoženosti typu telefon, internet, televize, z ostrova se dostanete pouze tehdy, když přijede loď. To ale nikdy nevíte dopředu, takže lidé na této fotce čekali u břehu několik měsíců, než jsme se objevili u ostrova,“ popisuje určité strasti Kubeš a jedním dechem dodává. „Tito lidé ale neznají stres a spěch, takže oni si v klidu počkají, až se někdy loď objeví, zatímco vy se zblázníte.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments