Příjemnou noc, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Předminulou středu 13. června zavítal do sálu Městské knihovny dobrodruh, fotograf a cestovatel Tomáš Kubeš. Ten se vrátil z prozkoumávání souostroví Vanuatu v Tichomoří a podělil se s diváky o své zážitky, fotky, ale i o trápení a o zážitek blízké smrti. Kubeš si přichystal pro zájemce dvě hodiny plné vyprávění, fotografií domorodých kmenů, zvyků a krásy tamějších ostrovů.

O jeho cestovatelské přednášky je v místní knihovně velký zájem a sám autor se do Prostějova rád vrací předávat zkušenosti a poznatky z cest nebo inspirovat lidi, aby se nebáli cestovat do tajemných koutů světa.

„Dost zajímavé je, že poslední zločin se na jednom ostrově odehrál v roce 1980, od té doby nemá jejich stočlenná policie vůbec žádnou práci. Pokud odložíte svůj batoh u palmy a za rok se vrátíte, váš batoh tam stále bude ve stejné poloze,“ líčí Kubeš rajské vlastnosti souostroví.
Tento cestovatel se věnuje fotografii vášnivě již od dětství, profesionálně pak od roku 1998. Původně pochází z Horoměřic u Prahy, ale v současné chvíli je jeho domov tam, kde se zrovna nachází při svých cestách. Několik let prožil cestováním po Africe a poznáváním tohoto kontinentu, který je jeho nejoblíbenějším kontinentem. Procestoval také i Evropu a Asii, celkem fotografoval reportáže ve více jak 100 zemích světa. Vedle reportážní fotografie se věnuje také klasickému portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii. Je autorem fotografií k několika knihám, například „Park Life“ nebo připravované knize věnované památkám UNESCO v Evropě. Jeho snímky a články můžete najít v České republice v titulech, jako jsou Koktejl, Lidé a Země, Instinkt, Travel in the Czech republic, Travel Digest, Travel Focus, Hospodářské noviny a mnoha dalších. Mezi jeho komerční klienty patří například firmy Telefónica O2 Czech Republic, Skanska, GE Aviation Czech, GE Energy, IBM Česká republika, Louis Vuitton, Gucci, Eurolines. Dále také spolupracuje s organizací UNICEF, jak tomu bylo například při posledním projektu očkování v Mauretánii.
Na Vanuatu strávil Kubeš několik měsíců, poznal se s místními kmeny a naučil se vařit tradiční místní jídlo z kuřete. Aby ale vše nevypadalo jen růžově, našlo se pár věcí, které my považujeme za samozřejmost a bez kterých si život neumíme představit. A ty na takovýchto místech rozhodně nenajdete.
„Když zazvoní pošťák, který jezdí jednou do roka, a vy nejste doma, hodí vaše zásilky do moře. Takhle někdo nebyl doma, když mu přišlo auto. Ale vážně. Žádné vymoženosti typu telefon, internet, televize, z ostrova se dostanete pouze tehdy, když přijede loď. To ale nikdy nevíte dopředu, takže lidé na této fotce čekali u břehu několik měsíců, než jsme se objevili u ostrova,“ popisuje určité strasti Kubeš a jedním dechem dodává. „Tito lidé ale neznají stres a spěch, takže oni si v klidu počkají, až se někdy loď objeví, zatímco vy se zblázníte.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments