Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na zámku v Plumlově se pro vás připravuje další divadelní představení. V sobotu 30. června od 19:00 hodin tam uvidíte hororový thriller Veroničin pokoj z pera Iry Levina předvedený studenty Konzervatoře Brno. Tohle drama vás jistě vtáhne svou tajemnou atmosférou plnou strachu a tísně. Tak se přijďte bát…

Americký spisovatel a dramatik Ira Levin, autor hororových klasik Rosemary má děťátko nebo Stepfordské paničky, napsal Veroničin pokoj v roce 1974. Temný děj s působivou a zároveň mrazivou atmosférou a gradací vzbuzující obavy a úzkost přináší příběh čtyř postav: staršího a mladého páru. Po vzájemném setkání je mladá dvojice pozvána do domu svých generačních protějšků. „Studenti Susan a Larry se ocitnou v honosné usedlosti, kam je přivedou správci domu manželé Mackeyovi. Ti tvrdí, že Susan je až nápadně podobná Veronice, mrtvé dceři jejich zaměstnavatelů. Susan je oproti nedůvěřivému Larrymu laskavější a chce starému páru skutečně pomoci. Proto přijme podivný návrh – na jedno odpoledne se promění v dávno mrtvou Veroniku. Jenže když se dveře, za kterými se Susan připravovala na svoji ‚roli‘, posléze otevřou, všichni se k dívce chovají, jako by byla skutečně Veronikou. A navíc jí všichni tvrdí, že je rok 1935, ne rok 1973…“ tak zní popis hry.
Čtvrtý ročník hudebně-dramatického oddělení Konzervatoře Brno drama původně secvičil jako maturitní představení, které předvedl dne 19. dubna letošního roku na konzervatoři. A nyní jej přijede ukázat i vám na zámek v Plumlově. Psychothriller zrežíroval známý divadelní herec a brněnský rodák Ladislav „Láry“ Kolář. Takže jistě půjde o skvělé představení, které byste si neměli nechat ujít! Vstupné činí 50 korun. 

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments