Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na prostějovském zámku se střídá jedna výstava za druhou. Nedávno skončila výstava obrazů studentů SŠDaM oboru užitá malba nazvaná Mimo kontrolu a nyní se můžete těšit na výstavu další. V pondělí 2. července se bude v 16:00 hodin konat vernisáž výstavy Dáši Lasotové Osmisměrky.

Statutární město Prostějov a regionální informační centrum na Pernštýnském náměstí 8 pořádají dnes 2. července vernisáž výstavy Osmisměrky autorky Dáši Lasotové. „Koncept obrazů vychází z fenoménů hmotné kultury: osmisměrky, krajky a výšivky. Jde o tahy, čáry, pnutí mezi dvěma krajními body. Tyto body jsou sepjaty nití, kresba je tedy vedena nad samotným plátnem, proniká jím a mizí v něm,“ zní popis jejích obrazů z posledních let tvorby. Tyto cykly kreseb na papíru a šitých kreseb neboli výšivek sledují sémantickou strukturu slovní hry osmisměrka.
Dáša Lasotová se narodila v roce 1951. Žije a pracuje ve Vřesině u Bílovce. Pracovala na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity v Ostravě. Zabývala se zprostředkováním umění, především konceptuálních tendencí. Vytvořila řadu dialogových katalogů k výstavám a v současnosti externě spolupracuje s Ostravskou univerzitou. Věnuje se rovněž kurátorské činnosti. Od konce 70. let se zabývá konceptuální tvorbou, vytváří lyrické koncepty. Autorka využívá různé vyjadřovací prostředky: kresbu, malbu, koláž, asambláž, fotografii, text. A v posledních letech se věnuje právě zejména šitým kresbám.
Výstavu uvedou Milada Hejmejová a kurátor Miroslav Macík. Potrvá až do 29. července a prohlédnout si ji můžete přijít od pondělí do pátku v čase od 9:00 do 17:00 hodin a od soboty do neděle od 9:00 do 12:00 hodin.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...