Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na prostějovském zámku se střídá jedna výstava za druhou. Nedávno skončila výstava obrazů studentů SŠDaM oboru užitá malba nazvaná Mimo kontrolu a nyní se můžete těšit na výstavu další. V pondělí 2. července se bude v 16:00 hodin konat vernisáž výstavy Dáši Lasotové Osmisměrky.

Statutární město Prostějov a regionální informační centrum na Pernštýnském náměstí 8 pořádají dnes 2. července vernisáž výstavy Osmisměrky autorky Dáši Lasotové. „Koncept obrazů vychází z fenoménů hmotné kultury: osmisměrky, krajky a výšivky. Jde o tahy, čáry, pnutí mezi dvěma krajními body. Tyto body jsou sepjaty nití, kresba je tedy vedena nad samotným plátnem, proniká jím a mizí v něm,“ zní popis jejích obrazů z posledních let tvorby. Tyto cykly kreseb na papíru a šitých kreseb neboli výšivek sledují sémantickou strukturu slovní hry osmisměrka.
Dáša Lasotová se narodila v roce 1951. Žije a pracuje ve Vřesině u Bílovce. Pracovala na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity v Ostravě. Zabývala se zprostředkováním umění, především konceptuálních tendencí. Vytvořila řadu dialogových katalogů k výstavám a v současnosti externě spolupracuje s Ostravskou univerzitou. Věnuje se rovněž kurátorské činnosti. Od konce 70. let se zabývá konceptuální tvorbou, vytváří lyrické koncepty. Autorka využívá různé vyjadřovací prostředky: kresbu, malbu, koláž, asambláž, fotografii, text. A v posledních letech se věnuje právě zejména šitým kresbám.
Výstavu uvedou Milada Hejmejová a kurátor Miroslav Macík. Potrvá až do 29. července a prohlédnout si ji můžete přijít od pondělí do pátku v čase od 9:00 do 17:00 hodin a od soboty do neděle od 9:00 do 12:00 hodin.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments