Dobré dopoledne, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na prostějovském zámku se střídá jedna výstava za druhou. Nedávno skončila výstava obrazů studentů SŠDaM oboru užitá malba nazvaná Mimo kontrolu a nyní se můžete těšit na výstavu další. V pondělí 2. července se bude v 16:00 hodin konat vernisáž výstavy Dáši Lasotové Osmisměrky.

Statutární město Prostějov a regionální informační centrum na Pernštýnském náměstí 8 pořádají dnes 2. července vernisáž výstavy Osmisměrky autorky Dáši Lasotové. „Koncept obrazů vychází z fenoménů hmotné kultury: osmisměrky, krajky a výšivky. Jde o tahy, čáry, pnutí mezi dvěma krajními body. Tyto body jsou sepjaty nití, kresba je tedy vedena nad samotným plátnem, proniká jím a mizí v něm,“ zní popis jejích obrazů z posledních let tvorby. Tyto cykly kreseb na papíru a šitých kreseb neboli výšivek sledují sémantickou strukturu slovní hry osmisměrka.
Dáša Lasotová se narodila v roce 1951. Žije a pracuje ve Vřesině u Bílovce. Pracovala na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity v Ostravě. Zabývala se zprostředkováním umění, především konceptuálních tendencí. Vytvořila řadu dialogových katalogů k výstavám a v současnosti externě spolupracuje s Ostravskou univerzitou. Věnuje se rovněž kurátorské činnosti. Od konce 70. let se zabývá konceptuální tvorbou, vytváří lyrické koncepty. Autorka využívá různé vyjadřovací prostředky: kresbu, malbu, koláž, asambláž, fotografii, text. A v posledních letech se věnuje právě zejména šitým kresbám.
Výstavu uvedou Milada Hejmejová a kurátor Miroslav Macík. Potrvá až do 29. července a prohlédnout si ji můžete přijít od pondělí do pátku v čase od 9:00 do 17:00 hodin a od soboty do neděle od 9:00 do 12:00 hodin.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments