Dobré ráno, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Čtvrteční podvečer patřil v zámeckém parku velkolepé události. Hlasitým potleskem přivítali diváci legendární zpěvačku a kytaristku se stále krásným hlasem Lenku Filipovou. Ta si pro zhruba pětistovku hudebních příznivců připravila přehlídku svých největších hitů. Do zámeckého parku však nepřicestovala sama, v rámci bohatého programu došlo ke koncertnímu spojení se smyčcovým oktetem Brno Strings složeným z prvotřídních hudebníků.

Kdo se uplynulý čtvrtek rozhodl strávit příjemný letní podvečer v zahradách zámku Čechy pod Kosířem, určitě neprohloupil. Skrze svoji letní tour vystoupila zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka Lenka Filipová a podle pořadatelů se koncert povedl se vším všudy. 

Kdo se uplynulý čtvrtek rozhodl strávit příjemný letní podvečer v zahradách zámku Čechy pod Kosířem, určitě neprohloupil. Skrze svoji letní tour vystoupila zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka Lenka Filipová a podle pořadatelů se koncert povedl se vším všudy. „Byla to povedená akce a bez jakýkoliv problémů. Na paní Filipovou se přišlo podívat na pět set diváků a po sychravém týdnu nám přálo i počasí, takže z organizátorského hlediska vyšlo vše na jedničku,“ sdělila Večerníku produkční společnosti ARK PLUS, která koncert na zámku zařizovala. Jako doprovod na několik svých vystoupení si zpěvačka přizvala brněnský smyčcový orchestr Brno Strings, který její písně příjemně oživil smyčcovými melodiemi. V tomto souboru se sešel výběr skvělých muzikantů z orchestru Janáčkovy opery a Filharmonie Brno či členové komorních souborů, například Czech Virtuosi, Inkognito kvartet nebo Slovanské kvarteto. Společně s Lenkou Filipovou zahráli její nejznámější písně, mezi které se bezpochyby řadí Zamilovaná, Za všechno může čas nebo Prý se tomu říká láska. Vzniklá spolupráce kytary a smyčců pak dodala písničkám úplně jiný rozměr a posluchači před pódiem ocenili všechny známé texty hromovým potleskem při každé písni, kterou poznali.
„Zazpívali jsme si, zatančili si a celkově jsme si to užili. Také doufám, že se tady bude konat více koncertů, protože byla skvělá atmosféra a prostředí zámeckého parku je velmi romantické,“ ocenila Alena Vodičková, která přišla i s dcerou.
Koncert Lenky Filipové byl prvním z řady akcí na zámku v Čechách pod Kosířem v rámci letošního kulturního léta. Tou druhou jsou sváteční komentované prohlídky, které proběhnou 5. a 6. července. O víkendu 21. a 22. července se pak uskuteční tradiční Josefkol.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments