Příjemnou noc, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čtvrteční podvečer patřil v zámeckém parku velkolepé události. Hlasitým potleskem přivítali diváci legendární zpěvačku a kytaristku se stále krásným hlasem Lenku Filipovou. Ta si pro zhruba pětistovku hudebních příznivců připravila přehlídku svých největších hitů. Do zámeckého parku však nepřicestovala sama, v rámci bohatého programu došlo ke koncertnímu spojení se smyčcovým oktetem Brno Strings složeným z prvotřídních hudebníků.

Kdo se uplynulý čtvrtek rozhodl strávit příjemný letní podvečer v zahradách zámku Čechy pod Kosířem, určitě neprohloupil. Skrze svoji letní tour vystoupila zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka Lenka Filipová a podle pořadatelů se koncert povedl se vším všudy. 

Kdo se uplynulý čtvrtek rozhodl strávit příjemný letní podvečer v zahradách zámku Čechy pod Kosířem, určitě neprohloupil. Skrze svoji letní tour vystoupila zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka Lenka Filipová a podle pořadatelů se koncert povedl se vším všudy. „Byla to povedená akce a bez jakýkoliv problémů. Na paní Filipovou se přišlo podívat na pět set diváků a po sychravém týdnu nám přálo i počasí, takže z organizátorského hlediska vyšlo vše na jedničku,“ sdělila Večerníku produkční společnosti ARK PLUS, která koncert na zámku zařizovala. Jako doprovod na několik svých vystoupení si zpěvačka přizvala brněnský smyčcový orchestr Brno Strings, který její písně příjemně oživil smyčcovými melodiemi. V tomto souboru se sešel výběr skvělých muzikantů z orchestru Janáčkovy opery a Filharmonie Brno či členové komorních souborů, například Czech Virtuosi, Inkognito kvartet nebo Slovanské kvarteto. Společně s Lenkou Filipovou zahráli její nejznámější písně, mezi které se bezpochyby řadí Zamilovaná, Za všechno může čas nebo Prý se tomu říká láska. Vzniklá spolupráce kytary a smyčců pak dodala písničkám úplně jiný rozměr a posluchači před pódiem ocenili všechny známé texty hromovým potleskem při každé písni, kterou poznali.
„Zazpívali jsme si, zatančili si a celkově jsme si to užili. Také doufám, že se tady bude konat více koncertů, protože byla skvělá atmosféra a prostředí zámeckého parku je velmi romantické,“ ocenila Alena Vodičková, která přišla i s dcerou.
Koncert Lenky Filipové byl prvním z řady akcí na zámku v Čechách pod Kosířem v rámci letošního kulturního léta. Tou druhou jsou sváteční komentované prohlídky, které proběhnou 5. a 6. července. O víkendu 21. a 22. července se pak uskuteční tradiční Josefkol.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments