Dobré ráno, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Čtvrteční podvečer patřil v zámeckém parku velkolepé události. Hlasitým potleskem přivítali diváci legendární zpěvačku a kytaristku se stále krásným hlasem Lenku Filipovou. Ta si pro zhruba pětistovku hudebních příznivců připravila přehlídku svých největších hitů. Do zámeckého parku však nepřicestovala sama, v rámci bohatého programu došlo ke koncertnímu spojení se smyčcovým oktetem Brno Strings složeným z prvotřídních hudebníků.

Kdo se uplynulý čtvrtek rozhodl strávit příjemný letní podvečer v zahradách zámku Čechy pod Kosířem, určitě neprohloupil. Skrze svoji letní tour vystoupila zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka Lenka Filipová a podle pořadatelů se koncert povedl se vším všudy. 

Kdo se uplynulý čtvrtek rozhodl strávit příjemný letní podvečer v zahradách zámku Čechy pod Kosířem, určitě neprohloupil. Skrze svoji letní tour vystoupila zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka Lenka Filipová a podle pořadatelů se koncert povedl se vším všudy. „Byla to povedená akce a bez jakýkoliv problémů. Na paní Filipovou se přišlo podívat na pět set diváků a po sychravém týdnu nám přálo i počasí, takže z organizátorského hlediska vyšlo vše na jedničku,“ sdělila Večerníku produkční společnosti ARK PLUS, která koncert na zámku zařizovala. Jako doprovod na několik svých vystoupení si zpěvačka přizvala brněnský smyčcový orchestr Brno Strings, který její písně příjemně oživil smyčcovými melodiemi. V tomto souboru se sešel výběr skvělých muzikantů z orchestru Janáčkovy opery a Filharmonie Brno či členové komorních souborů, například Czech Virtuosi, Inkognito kvartet nebo Slovanské kvarteto. Společně s Lenkou Filipovou zahráli její nejznámější písně, mezi které se bezpochyby řadí Zamilovaná, Za všechno může čas nebo Prý se tomu říká láska. Vzniklá spolupráce kytary a smyčců pak dodala písničkám úplně jiný rozměr a posluchači před pódiem ocenili všechny známé texty hromovým potleskem při každé písni, kterou poznali.
„Zazpívali jsme si, zatančili si a celkově jsme si to užili. Také doufám, že se tady bude konat více koncertů, protože byla skvělá atmosféra a prostředí zámeckého parku je velmi romantické,“ ocenila Alena Vodičková, která přišla i s dcerou.
Koncert Lenky Filipové byl prvním z řady akcí na zámku v Čechách pod Kosířem v rámci letošního kulturního léta. Tou druhou jsou sváteční komentované prohlídky, které proběhnou 5. a 6. července. O víkendu 21. a 22. července se pak uskuteční tradiční Josefkol.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments