Dobré ráno, dnes je středa 23.1.2019
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čtvrteční podvečer patřil v zámeckém parku velkolepé události. Hlasitým potleskem přivítali diváci legendární zpěvačku a kytaristku se stále krásným hlasem Lenku Filipovou. Ta si pro zhruba pětistovku hudebních příznivců připravila přehlídku svých největších hitů. Do zámeckého parku však nepřicestovala sama, v rámci bohatého programu došlo ke koncertnímu spojení se smyčcovým oktetem Brno Strings složeným z prvotřídních hudebníků.

Kdo se uplynulý čtvrtek rozhodl strávit příjemný letní podvečer v zahradách zámku Čechy pod Kosířem, určitě neprohloupil. Skrze svoji letní tour vystoupila zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka Lenka Filipová a podle pořadatelů se koncert povedl se vším všudy. 

Kdo se uplynulý čtvrtek rozhodl strávit příjemný letní podvečer v zahradách zámku Čechy pod Kosířem, určitě neprohloupil. Skrze svoji letní tour vystoupila zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka Lenka Filipová a podle pořadatelů se koncert povedl se vším všudy. „Byla to povedená akce a bez jakýkoliv problémů. Na paní Filipovou se přišlo podívat na pět set diváků a po sychravém týdnu nám přálo i počasí, takže z organizátorského hlediska vyšlo vše na jedničku,“ sdělila Večerníku produkční společnosti ARK PLUS, která koncert na zámku zařizovala. Jako doprovod na několik svých vystoupení si zpěvačka přizvala brněnský smyčcový orchestr Brno Strings, který její písně příjemně oživil smyčcovými melodiemi. V tomto souboru se sešel výběr skvělých muzikantů z orchestru Janáčkovy opery a Filharmonie Brno či členové komorních souborů, například Czech Virtuosi, Inkognito kvartet nebo Slovanské kvarteto. Společně s Lenkou Filipovou zahráli její nejznámější písně, mezi které se bezpochyby řadí Zamilovaná, Za všechno může čas nebo Prý se tomu říká láska. Vzniklá spolupráce kytary a smyčců pak dodala písničkám úplně jiný rozměr a posluchači před pódiem ocenili všechny známé texty hromovým potleskem při každé písni, kterou poznali.
„Zazpívali jsme si, zatančili si a celkově jsme si to užili. Také doufám, že se tady bude konat více koncertů, protože byla skvělá atmosféra a prostředí zámeckého parku je velmi romantické,“ ocenila Alena Vodičková, která přišla i s dcerou.
Koncert Lenky Filipové byl prvním z řady akcí na zámku v Čechách pod Kosířem v rámci letošního kulturního léta. Tou druhou jsou sváteční komentované prohlídky, které proběhnou 5. a 6. července. O víkendu 21. a 22. července se pak uskuteční tradiční Josefkol.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments