Dobré odpoledne, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uplynulý čtvrtek 28. června pokračoval kulturní program Prostějovské léto. Od sedmnácté hodiny bylo zejména pro děti připraveno velmi bohaté menu, které jako kdyby už chtělo naznačit, že se blíží konec školního roku a dětem nastane dlouho očekávané volno. Vrcholem bylo vystoupení oblíbené bavičky všech ratolestí Michaely Růžičkové.

Stejně jako v předchozích dnech Prostějovského léta, i ve čtvrtek si příchozí mohli vyzkoušet první pomoc pod dohledem profesionálů z prostějovské nemocnice. Na figuríně se tak nacvičovaly masáž srdce, správná poloha hlavy při dýchání z úst do úst a podobné věci, které mohou člověku zachránit život v jakékoliv krizové situaci. „Jsou to věci, které by měl znát každý, protože nikdy nevíte, kdy se budou hodit a komu tím můžete zachránit život,“ vysvětluje pracovnice klubu Duha Martina Drmolová.
Hned poté už přišla na řadu zábava s oblíbenou Míšou Růžičkovou. Její písničková show je místním dětem známá a hity jako Sloník Toník, Hasičská, Popeláři nebo Tanec princezen si s ní přišlo zazpívat mnoho malých zpěváčků a tanečníků. Nabitý program si připravily animátorské stánky My little pony, kde byl pro děvčata připraven pony salon, ve kterém si mohla nechat načesat vlasy nebo nalakovat nehty. Za místními kluky zase přijely obří transformers, legendární autoboti, se kterými se jejich fanoušci mohli vyfotografovat.
„Je to tady fajn, děti se vyřádí, vyběhají a aspoň brzy usnou,“ smála se maminka Iveta se svojí kamarádkou. „Diskotéka s Míšou se líbila, ale naše Natálka už je lehce ve věku, kdy se stydí před cizími, má obavy, že na ni někdo kouká, takže my jsme tady dnes jen jako diváci,“ doplňuje. Program pak zakončila o půl osmé Transformes show a na některých dětech bylo vidět, že i přes značnou únavu nechtějí ještě svoje hrdiny opustit.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments