Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulý čtvrtek 28. června pokračoval kulturní program Prostějovské léto. Od sedmnácté hodiny bylo zejména pro děti připraveno velmi bohaté menu, které jako kdyby už chtělo naznačit, že se blíží konec školního roku a dětem nastane dlouho očekávané volno. Vrcholem bylo vystoupení oblíbené bavičky všech ratolestí Michaely Růžičkové.

Stejně jako v předchozích dnech Prostějovského léta, i ve čtvrtek si příchozí mohli vyzkoušet první pomoc pod dohledem profesionálů z prostějovské nemocnice. Na figuríně se tak nacvičovaly masáž srdce, správná poloha hlavy při dýchání z úst do úst a podobné věci, které mohou člověku zachránit život v jakékoliv krizové situaci. „Jsou to věci, které by měl znát každý, protože nikdy nevíte, kdy se budou hodit a komu tím můžete zachránit život,“ vysvětluje pracovnice klubu Duha Martina Drmolová.
Hned poté už přišla na řadu zábava s oblíbenou Míšou Růžičkovou. Její písničková show je místním dětem známá a hity jako Sloník Toník, Hasičská, Popeláři nebo Tanec princezen si s ní přišlo zazpívat mnoho malých zpěváčků a tanečníků. Nabitý program si připravily animátorské stánky My little pony, kde byl pro děvčata připraven pony salon, ve kterém si mohla nechat načesat vlasy nebo nalakovat nehty. Za místními kluky zase přijely obří transformers, legendární autoboti, se kterými se jejich fanoušci mohli vyfotografovat.
„Je to tady fajn, děti se vyřádí, vyběhají a aspoň brzy usnou,“ smála se maminka Iveta se svojí kamarádkou. „Diskotéka s Míšou se líbila, ale naše Natálka už je lehce ve věku, kdy se stydí před cizími, má obavy, že na ni někdo kouká, takže my jsme tady dnes jen jako diváci,“ doplňuje. Program pak zakončila o půl osmé Transformes show a na některých dětech bylo vidět, že i přes značnou únavu nechtějí ještě svoje hrdiny opustit.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments