Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulý čtvrtek 28. června pokračoval kulturní program Prostějovské léto. Od sedmnácté hodiny bylo zejména pro děti připraveno velmi bohaté menu, které jako kdyby už chtělo naznačit, že se blíží konec školního roku a dětem nastane dlouho očekávané volno. Vrcholem bylo vystoupení oblíbené bavičky všech ratolestí Michaely Růžičkové.

Stejně jako v předchozích dnech Prostějovského léta, i ve čtvrtek si příchozí mohli vyzkoušet první pomoc pod dohledem profesionálů z prostějovské nemocnice. Na figuríně se tak nacvičovaly masáž srdce, správná poloha hlavy při dýchání z úst do úst a podobné věci, které mohou člověku zachránit život v jakékoliv krizové situaci. „Jsou to věci, které by měl znát každý, protože nikdy nevíte, kdy se budou hodit a komu tím můžete zachránit život,“ vysvětluje pracovnice klubu Duha Martina Drmolová.
Hned poté už přišla na řadu zábava s oblíbenou Míšou Růžičkovou. Její písničková show je místním dětem známá a hity jako Sloník Toník, Hasičská, Popeláři nebo Tanec princezen si s ní přišlo zazpívat mnoho malých zpěváčků a tanečníků. Nabitý program si připravily animátorské stánky My little pony, kde byl pro děvčata připraven pony salon, ve kterém si mohla nechat načesat vlasy nebo nalakovat nehty. Za místními kluky zase přijely obří transformers, legendární autoboti, se kterými se jejich fanoušci mohli vyfotografovat.
„Je to tady fajn, děti se vyřádí, vyběhají a aspoň brzy usnou,“ smála se maminka Iveta se svojí kamarádkou. „Diskotéka s Míšou se líbila, ale naše Natálka už je lehce ve věku, kdy se stydí před cizími, má obavy, že na ni někdo kouká, takže my jsme tady dnes jen jako diváci,“ doplňuje. Program pak zakončila o půl osmé Transformes show a na některých dětech bylo vidět, že i přes značnou únavu nechtějí ještě svoje hrdiny opustit.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments