Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

První červnovou sobotu odpoledne proběhlo v Gallery Dvořák na prostějovském zámku „Pohádkové čtení s Lilian Amann“. Na akci, která byla součástí celostátního projektu „Celé Česko čte dětem“, se sešla příjemná společnost dětí i dospělých.

Odpolední setkání na zámku uvedl pražský moderátor Jiří Zbořil. Děti si posedaly na pohodlné deky s polštářky do trávy zámecké zahrady. „Všechny pohádky již dávno existují a čekají jen na ty, kteří je objeví a napíšou,“ osvětlila přítomným dětem Lilian Amann proces psaní pohádek.
Autorka dětských knih přečetla pohádku o dávných hodech v Kostelci na Hané a také o chrabré pošťačce, která v Plumlově vyzrála na čerta. V přestávce si děti vyslechly básničky z autorčiny knížky „LovSlov“ a samy se pokusily najít ve slovech ukrytá další slova. Poté ještě nakreslily obrázky, ze kterých vznikla malá improvizovaná výstava. „Pohádkové čtení bylo pro mě příjemným zážitkem se sympatickými a chytrými dětmi a jejich rodiči,“ zhodnotila Lilian Amann, která za organizaci poděkovala uskupení Zdraví od malička, které chce podporovat rodiče k harmonickému rozvoji jejich dětí. 

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments