Dobré dopoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

První červnovou sobotu odpoledne proběhlo v Gallery Dvořák na prostějovském zámku „Pohádkové čtení s Lilian Amann“. Na akci, která byla součástí celostátního projektu „Celé Česko čte dětem“, se sešla příjemná společnost dětí i dospělých.

Odpolední setkání na zámku uvedl pražský moderátor Jiří Zbořil. Děti si posedaly na pohodlné deky s polštářky do trávy zámecké zahrady. „Všechny pohádky již dávno existují a čekají jen na ty, kteří je objeví a napíšou,“ osvětlila přítomným dětem Lilian Amann proces psaní pohádek.
Autorka dětských knih přečetla pohádku o dávných hodech v Kostelci na Hané a také o chrabré pošťačce, která v Plumlově vyzrála na čerta. V přestávce si děti vyslechly básničky z autorčiny knížky „LovSlov“ a samy se pokusily najít ve slovech ukrytá další slova. Poté ještě nakreslily obrázky, ze kterých vznikla malá improvizovaná výstava. „Pohádkové čtení bylo pro mě příjemným zážitkem se sympatickými a chytrými dětmi a jejich rodiči,“ zhodnotila Lilian Amann, která za organizaci poděkovala uskupení Zdraví od malička, které chce podporovat rodiče k harmonickému rozvoji jejich dětí. 

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments