Dobré ráno, dnes je středa 23.1.2019
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned na začátku nového týdne čekal obyvatele Konice a okolí nevšední hudební zážitek. V pondělí od sedmé hodiny večerní vystoupil v zámeckých prostorách mladý klavírní virtuóz Matyáš Novák. Tento dvacetiletý hudebník a královéhradecký rodák ale přes svůj nízký věk není ve svém oboru žádným začátečníkem a Večerník si koncert rozhodně nemohl nechat ujít.

Matyáš Novák, vítěz řady národních a mezinárodních soutěží, představil své klavírní umění na konickém zámku. Mezi jeho kvality, za které je tak oceňovaný, patří mimo jiné mimořádné harmonické cítění, široký repertoár a vynikající úhozová technika. Díky tomu se řadí mezi nejperspektivnější pianisty své generace. Novákova klavírní cesta začala v jeho pěti letech. V současné době dokončuje svá studia na Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové, na konzervatoři v Pardubicích ve třídě prof. Jitky Fowler Fraňkové a od září 2013 je rovněž studentem věhlasné klavírní akademie „Incontri col Maestro“ v italské Imole ve třídě prof. Vovky Ashkenazyho. Královéhradecký rodák je vítězem mnoha klavírních soutěží v České republice, Španělsku, Slovinsku, Rakousku, Německu, Polsku a USA a čestným členem Hradecké PETROF Art Family, kde má věhlasná firma na výrobu klavírů svoji základnu. Každoročně ho můžete spatřit na desítkách jeho sólových i společných koncertů po celé České republice i v zahraničí, představil se například v Německu, Rakousku, Polsku, Lucembursku, Slovensku, Slovinsku, Srbsku, Španělsku, Itálii a USA, tam si zahrál ve slavné Carnegie Hall. V letech 2015 a 2016 absolvoval dvě velmi úspěšná koncertní turné po Číně. Také rovněž pravidelně spolupracuje s profesionálními orchestry (Filharmonie Brno, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Komorní filharmonie Pardubice, Janáčkův komorní orchestr, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Filharmonie Hradec Králové). Novák je všestranným hudebním umělcem, vyhledávaným komorním hráčem a korepetitorem. Mezi jeho největší záliby patří vlaková doprava a samotné vlaky, kterých je velkým milovníkem. Posluchači v Konici byli naživo svědky jeho výjimečného talentu, který předvedl v sólovém provedení. Komorní koncert se konal v rámci festivalu Klášterní hudební slavnosti a vyprodaný sál předznamenal velký zájem o mladého umělce. „Já mám klavír nesmírně ráda a není moc příležitostí vidět někoho, kdo v tak mladém věku dokáže být tak dobrý v tom, co dělá. I se zbytkem rodiny jsem si to moc užila,“ sdílela s Večerníkem své pozitivní pocity z koncertu slečna Berenika. Kdo prošvihl recitál v Konici, má bohužel zatím smůlu, jelikož kromě jednoho koncertu v rodném městě má Matyáš Novák naplánováno několik koncertů pouze v zahraničí.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments