Příjemnou noc, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hned na začátku nového týdne čekal obyvatele Konice a okolí nevšední hudební zážitek. V pondělí od sedmé hodiny večerní vystoupil v zámeckých prostorách mladý klavírní virtuóz Matyáš Novák. Tento dvacetiletý hudebník a královéhradecký rodák ale přes svůj nízký věk není ve svém oboru žádným začátečníkem a Večerník si koncert rozhodně nemohl nechat ujít.

Matyáš Novák, vítěz řady národních a mezinárodních soutěží, představil své klavírní umění na konickém zámku. Mezi jeho kvality, za které je tak oceňovaný, patří mimo jiné mimořádné harmonické cítění, široký repertoár a vynikající úhozová technika. Díky tomu se řadí mezi nejperspektivnější pianisty své generace. Novákova klavírní cesta začala v jeho pěti letech. V současné době dokončuje svá studia na Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové, na konzervatoři v Pardubicích ve třídě prof. Jitky Fowler Fraňkové a od září 2013 je rovněž studentem věhlasné klavírní akademie „Incontri col Maestro“ v italské Imole ve třídě prof. Vovky Ashkenazyho. Královéhradecký rodák je vítězem mnoha klavírních soutěží v České republice, Španělsku, Slovinsku, Rakousku, Německu, Polsku a USA a čestným členem Hradecké PETROF Art Family, kde má věhlasná firma na výrobu klavírů svoji základnu. Každoročně ho můžete spatřit na desítkách jeho sólových i společných koncertů po celé České republice i v zahraničí, představil se například v Německu, Rakousku, Polsku, Lucembursku, Slovensku, Slovinsku, Srbsku, Španělsku, Itálii a USA, tam si zahrál ve slavné Carnegie Hall. V letech 2015 a 2016 absolvoval dvě velmi úspěšná koncertní turné po Číně. Také rovněž pravidelně spolupracuje s profesionálními orchestry (Filharmonie Brno, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Komorní filharmonie Pardubice, Janáčkův komorní orchestr, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Filharmonie Hradec Králové). Novák je všestranným hudebním umělcem, vyhledávaným komorním hráčem a korepetitorem. Mezi jeho největší záliby patří vlaková doprava a samotné vlaky, kterých je velkým milovníkem. Posluchači v Konici byli naživo svědky jeho výjimečného talentu, který předvedl v sólovém provedení. Komorní koncert se konal v rámci festivalu Klášterní hudební slavnosti a vyprodaný sál předznamenal velký zájem o mladého umělce. „Já mám klavír nesmírně ráda a není moc příležitostí vidět někoho, kdo v tak mladém věku dokáže být tak dobrý v tom, co dělá. I se zbytkem rodiny jsem si to moc užila,“ sdílela s Večerníkem své pozitivní pocity z koncertu slečna Berenika. Kdo prošvihl recitál v Konici, má bohužel zatím smůlu, jelikož kromě jednoho koncertu v rodném městě má Matyáš Novák naplánováno několik koncertů pouze v zahraničí.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments