Příjemnou noc, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hned na začátku nového týdne čekal obyvatele Konice a okolí nevšední hudební zážitek. V pondělí od sedmé hodiny večerní vystoupil v zámeckých prostorách mladý klavírní virtuóz Matyáš Novák. Tento dvacetiletý hudebník a královéhradecký rodák ale přes svůj nízký věk není ve svém oboru žádným začátečníkem a Večerník si koncert rozhodně nemohl nechat ujít.

Matyáš Novák, vítěz řady národních a mezinárodních soutěží, představil své klavírní umění na konickém zámku. Mezi jeho kvality, za které je tak oceňovaný, patří mimo jiné mimořádné harmonické cítění, široký repertoár a vynikající úhozová technika. Díky tomu se řadí mezi nejperspektivnější pianisty své generace. Novákova klavírní cesta začala v jeho pěti letech. V současné době dokončuje svá studia na Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové, na konzervatoři v Pardubicích ve třídě prof. Jitky Fowler Fraňkové a od září 2013 je rovněž studentem věhlasné klavírní akademie „Incontri col Maestro“ v italské Imole ve třídě prof. Vovky Ashkenazyho. Královéhradecký rodák je vítězem mnoha klavírních soutěží v České republice, Španělsku, Slovinsku, Rakousku, Německu, Polsku a USA a čestným členem Hradecké PETROF Art Family, kde má věhlasná firma na výrobu klavírů svoji základnu. Každoročně ho můžete spatřit na desítkách jeho sólových i společných koncertů po celé České republice i v zahraničí, představil se například v Německu, Rakousku, Polsku, Lucembursku, Slovensku, Slovinsku, Srbsku, Španělsku, Itálii a USA, tam si zahrál ve slavné Carnegie Hall. V letech 2015 a 2016 absolvoval dvě velmi úspěšná koncertní turné po Číně. Také rovněž pravidelně spolupracuje s profesionálními orchestry (Filharmonie Brno, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Komorní filharmonie Pardubice, Janáčkův komorní orchestr, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Filharmonie Hradec Králové). Novák je všestranným hudebním umělcem, vyhledávaným komorním hráčem a korepetitorem. Mezi jeho největší záliby patří vlaková doprava a samotné vlaky, kterých je velkým milovníkem. Posluchači v Konici byli naživo svědky jeho výjimečného talentu, který předvedl v sólovém provedení. Komorní koncert se konal v rámci festivalu Klášterní hudební slavnosti a vyprodaný sál předznamenal velký zájem o mladého umělce. „Já mám klavír nesmírně ráda a není moc příležitostí vidět někoho, kdo v tak mladém věku dokáže být tak dobrý v tom, co dělá. I se zbytkem rodiny jsem si to moc užila,“ sdílela s Večerníkem své pozitivní pocity z koncertu slečna Berenika. Kdo prošvihl recitál v Konici, má bohužel zatím smůlu, jelikož kromě jednoho koncertu v rodném městě má Matyáš Novák naplánováno několik koncertů pouze v zahraničí.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments