Příjemnou noc, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned na začátku nového týdne čekal obyvatele Konice a okolí nevšední hudební zážitek. V pondělí od sedmé hodiny večerní vystoupil v zámeckých prostorách mladý klavírní virtuóz Matyáš Novák. Tento dvacetiletý hudebník a královéhradecký rodák ale přes svůj nízký věk není ve svém oboru žádným začátečníkem a Večerník si koncert rozhodně nemohl nechat ujít.

Matyáš Novák, vítěz řady národních a mezinárodních soutěží, představil své klavírní umění na konickém zámku. Mezi jeho kvality, za které je tak oceňovaný, patří mimo jiné mimořádné harmonické cítění, široký repertoár a vynikající úhozová technika. Díky tomu se řadí mezi nejperspektivnější pianisty své generace. Novákova klavírní cesta začala v jeho pěti letech. V současné době dokončuje svá studia na Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové, na konzervatoři v Pardubicích ve třídě prof. Jitky Fowler Fraňkové a od září 2013 je rovněž studentem věhlasné klavírní akademie „Incontri col Maestro“ v italské Imole ve třídě prof. Vovky Ashkenazyho. Královéhradecký rodák je vítězem mnoha klavírních soutěží v České republice, Španělsku, Slovinsku, Rakousku, Německu, Polsku a USA a čestným členem Hradecké PETROF Art Family, kde má věhlasná firma na výrobu klavírů svoji základnu. Každoročně ho můžete spatřit na desítkách jeho sólových i společných koncertů po celé České republice i v zahraničí, představil se například v Německu, Rakousku, Polsku, Lucembursku, Slovensku, Slovinsku, Srbsku, Španělsku, Itálii a USA, tam si zahrál ve slavné Carnegie Hall. V letech 2015 a 2016 absolvoval dvě velmi úspěšná koncertní turné po Číně. Také rovněž pravidelně spolupracuje s profesionálními orchestry (Filharmonie Brno, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Komorní filharmonie Pardubice, Janáčkův komorní orchestr, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Filharmonie Hradec Králové). Novák je všestranným hudebním umělcem, vyhledávaným komorním hráčem a korepetitorem. Mezi jeho největší záliby patří vlaková doprava a samotné vlaky, kterých je velkým milovníkem. Posluchači v Konici byli naživo svědky jeho výjimečného talentu, který předvedl v sólovém provedení. Komorní koncert se konal v rámci festivalu Klášterní hudební slavnosti a vyprodaný sál předznamenal velký zájem o mladého umělce. „Já mám klavír nesmírně ráda a není moc příležitostí vidět někoho, kdo v tak mladém věku dokáže být tak dobrý v tom, co dělá. I se zbytkem rodiny jsem si to moc užila,“ sdílela s Večerníkem své pozitivní pocity z koncertu slečna Berenika. Kdo prošvihl recitál v Konici, má bohužel zatím smůlu, jelikož kromě jednoho koncertu v rodném městě má Matyáš Novák naplánováno několik koncertů pouze v zahraničí.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments