Dobré poledne, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V rámci Wolkrova Prostějova přijelo zahrát svoji inscenaci Howie a Rookie divadlo J. K. Tyla, které má svoji základnu v Plzni. Za čtyři sezóny své existence si scéna Nového divadla získala stabilní fanoušky a nabízí mimořádně kvalitní inscenace. S novinkou, která není v tomto ohledu výjimkou, se rozhodli navštívit naše město. Žádný divák, co má rád propracované postavy, kvalitní monology a smysluplný příběh, nebyl představením Howie a Rookie Lee rozhodně zklamán.

Marek Němec, kterého můžete znát ze seriálu Modrý kód, režíroval poprvé hru Irského spisovatele Marka O’Rowea v roce 2013. Byla to jeho jiná kniha Terminus a s hrou zaznamenal nebývalý úspěch. Text Howie a Rookie Lee vznikl roku 1999 a jde o monology dvou postav, které se v půlce představení vystřídají na jevišti. Režisér Němec si dal záležet na tom, aby scéna byla vytvořena přesně pro účely jednoho herce na place. Je možná až příliš minimalistická, ale v tomhle případě to vůbec nevadí, schválně bojuje se širším hledištěm. Stejně tak hudba a světlo zůstávají skoro netknuté a vše se nechává na divákovi a jeho představivosti. Je vidět, že herci si svoje role užívají, padly jim jako ušité na míru. Svým postavám rozumějí, a jelikož celé představení stojí jen na hlase a gestech herců, i divák díky těmto aspektům postavám porozumí. V jejich podání vypadá takový monolog až příliš jednoduše, což je samozřejmě úplný opak pravdy. Tato hra převážně staví na humoru tak typickém pro Irsko, Británii obecně. Pro sprosté slovo nejde daleko, ale v jasně nastavených mezích a nepřesahuje to do zbytečných vulgarit nebo trapnosti. Tohle dílo plzeňských divadelníků určitě stojí za zhlédnutí a pořadatelům Wolkrova Prostějova se povedl mimořádný programový bod, když se rozhodli tyto činoherce pozvat.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments