Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V rámci Wolkrova Prostějova přijelo zahrát svoji inscenaci Howie a Rookie divadlo J. K. Tyla, které má svoji základnu v Plzni. Za čtyři sezóny své existence si scéna Nového divadla získala stabilní fanoušky a nabízí mimořádně kvalitní inscenace. S novinkou, která není v tomto ohledu výjimkou, se rozhodli navštívit naše město. Žádný divák, co má rád propracované postavy, kvalitní monology a smysluplný příběh, nebyl představením Howie a Rookie Lee rozhodně zklamán.

Marek Němec, kterého můžete znát ze seriálu Modrý kód, režíroval poprvé hru Irského spisovatele Marka O’Rowea v roce 2013. Byla to jeho jiná kniha Terminus a s hrou zaznamenal nebývalý úspěch. Text Howie a Rookie Lee vznikl roku 1999 a jde o monology dvou postav, které se v půlce představení vystřídají na jevišti. Režisér Němec si dal záležet na tom, aby scéna byla vytvořena přesně pro účely jednoho herce na place. Je možná až příliš minimalistická, ale v tomhle případě to vůbec nevadí, schválně bojuje se širším hledištěm. Stejně tak hudba a světlo zůstávají skoro netknuté a vše se nechává na divákovi a jeho představivosti. Je vidět, že herci si svoje role užívají, padly jim jako ušité na míru. Svým postavám rozumějí, a jelikož celé představení stojí jen na hlase a gestech herců, i divák díky těmto aspektům postavám porozumí. V jejich podání vypadá takový monolog až příliš jednoduše, což je samozřejmě úplný opak pravdy. Tato hra převážně staví na humoru tak typickém pro Irsko, Británii obecně. Pro sprosté slovo nejde daleko, ale v jasně nastavených mezích a nepřesahuje to do zbytečných vulgarit nebo trapnosti. Tohle dílo plzeňských divadelníků určitě stojí za zhlédnutí a pořadatelům Wolkrova Prostějova se povedl mimořádný programový bod, když se rozhodli tyto činoherce pozvat.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments