Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.8.2018
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V rámci Wolkrova Prostějova přijelo zahrát svoji inscenaci Howie a Rookie divadlo J. K. Tyla, které má svoji základnu v Plzni. Za čtyři sezóny své existence si scéna Nového divadla získala stabilní fanoušky a nabízí mimořádně kvalitní inscenace. S novinkou, která není v tomto ohledu výjimkou, se rozhodli navštívit naše město. Žádný divák, co má rád propracované postavy, kvalitní monology a smysluplný příběh, nebyl představením Howie a Rookie Lee rozhodně zklamán.

Marek Němec, kterého můžete znát ze seriálu Modrý kód, režíroval poprvé hru Irského spisovatele Marka O’Rowea v roce 2013. Byla to jeho jiná kniha Terminus a s hrou zaznamenal nebývalý úspěch. Text Howie a Rookie Lee vznikl roku 1999 a jde o monology dvou postav, které se v půlce představení vystřídají na jevišti. Režisér Němec si dal záležet na tom, aby scéna byla vytvořena přesně pro účely jednoho herce na place. Je možná až příliš minimalistická, ale v tomhle případě to vůbec nevadí, schválně bojuje se širším hledištěm. Stejně tak hudba a světlo zůstávají skoro netknuté a vše se nechává na divákovi a jeho představivosti. Je vidět, že herci si svoje role užívají, padly jim jako ušité na míru. Svým postavám rozumějí, a jelikož celé představení stojí jen na hlase a gestech herců, i divák díky těmto aspektům postavám porozumí. V jejich podání vypadá takový monolog až příliš jednoduše, což je samozřejmě úplný opak pravdy. Tato hra převážně staví na humoru tak typickém pro Irsko, Británii obecně. Pro sprosté slovo nejde daleko, ale v jasně nastavených mezích a nepřesahuje to do zbytečných vulgarit nebo trapnosti. Tohle dílo plzeňských divadelníků určitě stojí za zhlédnutí a pořadatelům Wolkrova Prostějova se povedl mimořádný programový bod, když se rozhodli tyto činoherce pozvat.

Total Comments

  • Letní Kino Kostelec na Hané
  • Okupace spren 1968
  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kterého úspěchu prostějovských sportovců si více považujete?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A přece to klaplo!

Přestože ještě během úvodu minulého týdne panovaly obavy, jak dopadne měření kvality vody prováděné hygieniky, nakonec dopadlo vše dobře! V pátek ráno tak mohlo být slavnostně otevřeno nově rekonstruované koupaliště ve Vrahovicích. A první návštěvníci se začali hrnout!

Čeká se na tragédii?

Pád mostu v italském Janově získal pochopitelnou publicitu ve všech světových médiích. Pět desítek mrtvých budiž výstrahou i pro nás. A co rozpadající se dálniční estakáda v Prostějově? Z ní odpadávají kusy betonu, přesto Ředitelství silnic a dálnic s rekonstrukcí stále otálí.

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA BROŽOVÁ
brozovaHerečka, zpěvačka a v poslední době i televizí moderátorka potěšila ve čtvrtek večer i prostějovské diváky. Na náměstí T. G. Masaryka v rámci Prostějovského léta vystoupila na koncertním pódiu společně s Radimem Schwabem.

Total Comments

Číslo týdne

50
Už dnes pozdě večer si všichni připomeneme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. První okupační vojáci překročili naše hranice už před půlnocí 20. srpna 1968. Řádění převážně sovětských vojsk v Prostějově se věnuje dnešní speciální příloha Večerníku.

Total Comments

Výrok týdne

Všichni novináři v plavkách nebo raději bez nich!

Mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová zvala novináře na páteční slavnostní otevření vrahovického koupaliště neotřelým způsobem
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments