Dobré ráno, dnes je středa 12.12.2018
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V rámci Wolkrova Prostějova přijelo zahrát svoji inscenaci Howie a Rookie divadlo J. K. Tyla, které má svoji základnu v Plzni. Za čtyři sezóny své existence si scéna Nového divadla získala stabilní fanoušky a nabízí mimořádně kvalitní inscenace. S novinkou, která není v tomto ohledu výjimkou, se rozhodli navštívit naše město. Žádný divák, co má rád propracované postavy, kvalitní monology a smysluplný příběh, nebyl představením Howie a Rookie Lee rozhodně zklamán.

Marek Němec, kterého můžete znát ze seriálu Modrý kód, režíroval poprvé hru Irského spisovatele Marka O’Rowea v roce 2013. Byla to jeho jiná kniha Terminus a s hrou zaznamenal nebývalý úspěch. Text Howie a Rookie Lee vznikl roku 1999 a jde o monology dvou postav, které se v půlce představení vystřídají na jevišti. Režisér Němec si dal záležet na tom, aby scéna byla vytvořena přesně pro účely jednoho herce na place. Je možná až příliš minimalistická, ale v tomhle případě to vůbec nevadí, schválně bojuje se širším hledištěm. Stejně tak hudba a světlo zůstávají skoro netknuté a vše se nechává na divákovi a jeho představivosti. Je vidět, že herci si svoje role užívají, padly jim jako ušité na míru. Svým postavám rozumějí, a jelikož celé představení stojí jen na hlase a gestech herců, i divák díky těmto aspektům postavám porozumí. V jejich podání vypadá takový monolog až příliš jednoduše, což je samozřejmě úplný opak pravdy. Tato hra převážně staví na humoru tak typickém pro Irsko, Británii obecně. Pro sprosté slovo nejde daleko, ale v jasně nastavených mezích a nepřesahuje to do zbytečných vulgarit nebo trapnosti. Tohle dílo plzeňských divadelníků určitě stojí za zhlédnutí a pořadatelům Wolkrova Prostějova se povedl mimořádný programový bod, když se rozhodli tyto činoherce pozvat.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments