Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V rámci Wolkrova Prostějova přijelo zahrát svoji inscenaci Howie a Rookie divadlo J. K. Tyla, které má svoji základnu v Plzni. Za čtyři sezóny své existence si scéna Nového divadla získala stabilní fanoušky a nabízí mimořádně kvalitní inscenace. S novinkou, která není v tomto ohledu výjimkou, se rozhodli navštívit naše město. Žádný divák, co má rád propracované postavy, kvalitní monology a smysluplný příběh, nebyl představením Howie a Rookie Lee rozhodně zklamán.

Marek Němec, kterého můžete znát ze seriálu Modrý kód, režíroval poprvé hru Irského spisovatele Marka O’Rowea v roce 2013. Byla to jeho jiná kniha Terminus a s hrou zaznamenal nebývalý úspěch. Text Howie a Rookie Lee vznikl roku 1999 a jde o monology dvou postav, které se v půlce představení vystřídají na jevišti. Režisér Němec si dal záležet na tom, aby scéna byla vytvořena přesně pro účely jednoho herce na place. Je možná až příliš minimalistická, ale v tomhle případě to vůbec nevadí, schválně bojuje se širším hledištěm. Stejně tak hudba a světlo zůstávají skoro netknuté a vše se nechává na divákovi a jeho představivosti. Je vidět, že herci si svoje role užívají, padly jim jako ušité na míru. Svým postavám rozumějí, a jelikož celé představení stojí jen na hlase a gestech herců, i divák díky těmto aspektům postavám porozumí. V jejich podání vypadá takový monolog až příliš jednoduše, což je samozřejmě úplný opak pravdy. Tato hra převážně staví na humoru tak typickém pro Irsko, Británii obecně. Pro sprosté slovo nejde daleko, ale v jasně nastavených mezích a nepřesahuje to do zbytečných vulgarit nebo trapnosti. Tohle dílo plzeňských divadelníků určitě stojí za zhlédnutí a pořadatelům Wolkrova Prostějova se povedl mimořádný programový bod, když se rozhodli tyto činoherce pozvat.

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments