Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Keltská noc znovu rozvíří vlny v kempu Žralok v Plumlově. Letos všechny Kelty tato skvělá akce potěší již po sedmnácté. Mezinárodní hudební festival opět nabídne stálici kapel hrajících keltskou muziku, jako například Sliotar, Selfish Murphy nebo České srdce. Obrovským trhákem tento rok pak bude francouzská skupina Celkilt. Samozřejmě je i tentokrát připraven bohatý doprovodný program zahrnující keltské tance, historii a tradice.

Keltská noc se bude konat pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a za finančního přispění Olomouckého kraje a statutárního města Prostějov. Festival propaguje výhradně keltskou kulturu a tradice, a to prostřednictvím keltské hudby, ale také irských tanců, ukázek keltských bojových umění, starých keltských řemesel nebo přednášek o keltské spiritualitě. Programu se tento rok bude účastnit zhruba 150 umělců a účinkujících z celkem devíti zemí Evropy.
„Velkou novinkou letošní Keltské noci bude skupina Celkilt z Francie, která se mimo jiné účastnila několika televizních programů a byla ve finále soutěže Francie má talent 2013. Dalším trhákem bude rakouská skupina Celtica Pipes Rock, která koncertuje po celém světě a velké úspěchy slaví v USA. Dále uvidíte nejlepší dánskou skupinu hrající irskou hudbu Tradish,“ říká Tom Somr, hlavní organizátor akce.
Dále se dočkáte dublinské skupiny Sliotar, transylvánské kapely Selfish Murphy nebo české skupiny České srdce, vystoupí zpěvák Tomáš Kočko a spousta dalších. Na programu nakonec budou také taneční skupiny Eriu z Polska a Démáirt z Brna či soubor skotských dudáků The Rebel Pipers nebo keltské šermířsko-divadelní vystoupení skupiny Menhir. A je toho mnohem, mnohem více. Tak přijďte, bude to velkolepé.

KDY: PÁTEK 20. ČERVENCE, 15:00 HODIN a SOBOTA 21. ČERVENCE, 11:00 HODIN
KDE: KEMP ŽRALOK, PLUMLOV

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments