Dobré ráno, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Keltská noc znovu rozvíří vlny v kempu Žralok v Plumlově. Letos všechny Kelty tato skvělá akce potěší již po sedmnácté. Mezinárodní hudební festival opět nabídne stálici kapel hrajících keltskou muziku, jako například Sliotar, Selfish Murphy nebo České srdce. Obrovským trhákem tento rok pak bude francouzská skupina Celkilt. Samozřejmě je i tentokrát připraven bohatý doprovodný program zahrnující keltské tance, historii a tradice.

Keltská noc se bude konat pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a za finančního přispění Olomouckého kraje a statutárního města Prostějov. Festival propaguje výhradně keltskou kulturu a tradice, a to prostřednictvím keltské hudby, ale také irských tanců, ukázek keltských bojových umění, starých keltských řemesel nebo přednášek o keltské spiritualitě. Programu se tento rok bude účastnit zhruba 150 umělců a účinkujících z celkem devíti zemí Evropy.
„Velkou novinkou letošní Keltské noci bude skupina Celkilt z Francie, která se mimo jiné účastnila několika televizních programů a byla ve finále soutěže Francie má talent 2013. Dalším trhákem bude rakouská skupina Celtica Pipes Rock, která koncertuje po celém světě a velké úspěchy slaví v USA. Dále uvidíte nejlepší dánskou skupinu hrající irskou hudbu Tradish,“ říká Tom Somr, hlavní organizátor akce.
Dále se dočkáte dublinské skupiny Sliotar, transylvánské kapely Selfish Murphy nebo české skupiny České srdce, vystoupí zpěvák Tomáš Kočko a spousta dalších. Na programu nakonec budou také taneční skupiny Eriu z Polska a Démáirt z Brna či soubor skotských dudáků The Rebel Pipers nebo keltské šermířsko-divadelní vystoupení skupiny Menhir. A je toho mnohem, mnohem více. Tak přijďte, bude to velkolepé.

KDY: PÁTEK 20. ČERVENCE, 15:00 HODIN a SOBOTA 21. ČERVENCE, 11:00 HODIN
KDE: KEMP ŽRALOK, PLUMLOV

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments