Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Keltská noc znovu rozvíří vlny v kempu Žralok v Plumlově. Letos všechny Kelty tato skvělá akce potěší již po sedmnácté. Mezinárodní hudební festival opět nabídne stálici kapel hrajících keltskou muziku, jako například Sliotar, Selfish Murphy nebo České srdce. Obrovským trhákem tento rok pak bude francouzská skupina Celkilt. Samozřejmě je i tentokrát připraven bohatý doprovodný program zahrnující keltské tance, historii a tradice.

Keltská noc se bude konat pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a za finančního přispění Olomouckého kraje a statutárního města Prostějov. Festival propaguje výhradně keltskou kulturu a tradice, a to prostřednictvím keltské hudby, ale také irských tanců, ukázek keltských bojových umění, starých keltských řemesel nebo přednášek o keltské spiritualitě. Programu se tento rok bude účastnit zhruba 150 umělců a účinkujících z celkem devíti zemí Evropy.
„Velkou novinkou letošní Keltské noci bude skupina Celkilt z Francie, která se mimo jiné účastnila několika televizních programů a byla ve finále soutěže Francie má talent 2013. Dalším trhákem bude rakouská skupina Celtica Pipes Rock, která koncertuje po celém světě a velké úspěchy slaví v USA. Dále uvidíte nejlepší dánskou skupinu hrající irskou hudbu Tradish,“ říká Tom Somr, hlavní organizátor akce.
Dále se dočkáte dublinské skupiny Sliotar, transylvánské kapely Selfish Murphy nebo české skupiny České srdce, vystoupí zpěvák Tomáš Kočko a spousta dalších. Na programu nakonec budou také taneční skupiny Eriu z Polska a Démáirt z Brna či soubor skotských dudáků The Rebel Pipers nebo keltské šermířsko-divadelní vystoupení skupiny Menhir. A je toho mnohem, mnohem více. Tak přijďte, bude to velkolepé.

KDY: PÁTEK 20. ČERVENCE, 15:00 HODIN a SOBOTA 21. ČERVENCE, 11:00 HODIN
KDE: KEMP ŽRALOK, PLUMLOV

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments