Příjemnou noc, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Olgu Lounovou očekávali Prostějované již dlouho a uplynulou středu se jí konečně dočkali. A že o ni byl obrovský zájem, bylo poznat na počtu návštěvníků. Náměstí T. G. Masaryka doslova praskalo ve švech. A nejen to. Po každé písni se otřásalo pod mohutným tleskotem a hvízdotem. Koncert se tedy vskutku vydařil… A PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl u toho.

 

Prostějovské léto uvítalo další z řady výborných hudebníků. Tentokrát na náměstí T. G. Masaryka vystoupila zpěvačka, skladatelka, herečka a závodnice rallye Olga Lounová. „Olga Lounová na Prostějovském létu ještě nebyla. Místní se na její koncert dlouho ptali a letos se nám jej konečně podařilo do programu Prostějovského léta zařadit,“ prozradila Večerníku kulturní pracovnice klubu Duha Martina Drmolová. Organizátoři Prostějovského léta jistě nelitovali, že tuto známou tvář přizvali. Návštěvníků se tu totiž sešlo víc než dost. A spokojené usměvavé tváře všude kolem vypovídaly své. „Koncert je naprosto skvělý. Písně Olgy Lounové poslouchám již dlouho a vždy se mi moc líbily, ale ještě nikdy jsem nebyl na jejím koncertě. Dozvěděl jsem se, že má vystoupit na Prostějovském létu, a tak jsem se rozhodl se na ni zajít podívat. A mohu říct, že je úžasná,“ svěřil se Večerníku jeden z návštěvníků.

Celý koncert uvedly mocný jásot a tleskot. Poté už zazněly oblíbené i méně známé songy K výškám, Až budu starou ženou, Láska v housce, Jsem optimista, Cyklista, Kilo sem, kilo tam a další. Nejvíce se přitom příchozí jistě bavili u písní Láska v housce a Jsem optimista. U první zmíněné si Lounová přizvala na pódium zhruba třicítku dětí, které měly jedno po druhém za úkol do mikrofonu zazpívat text Xindla X, s nímž píseň nazpívala. Většina dětí správně do mikrofonu zvolala: „Vždyť víš, co chci.“ Pouze jedna holčička pochopila zadání po svém a do mikrofonu řekla: „Zmrzlinu.“ U hitu Jsem optimista pak dostali slovo posluchači. Mohli vybrat několik hudebních žánrů, v nichž kapela píseň zahrála. Kromě původní pop rockové verze tak bylo možno slyšet variantu v žánru reggae, metal, hip hop, country nebo dokonce opery. Koncert místní tedy nejen oslovil skvělou muzikou, ale i výbornou zábavou.

Příští velký koncert pořádaný v rámci Prostějovského léta si užijete ve čtvrtek 2. srpna na náměstí T. G. Masaryka, kde vám zahraje Stracené ráj. Tak přijďte!

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments