Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.3.2019
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Je to přesně deset let, kdy do kin vtrhl bláznivý muzikál na motivy písniček slavné švédské skupiny. Léto, láska a disco hudba tenkrát celkem oživily nevýrazný filmovo/muzikálový žánr, ale nějak není jasné, proč se na druhý díl muselo čekat celou jednu dekádu. Večerník se na film podíval ve své pravidelné recenzi.

Here we go again. Tak zní název druhého dílu a je to vlastně doslovný překlad toho, co uvidíte na filmovém plátně, totiž to samé co v jedničce. Jediný rozdíl je v ději, který se zde rozvětvuje na dvě časové osy. Dozvíte se tak například, jak mladá Donna (v jedničce Meryl Streep) dokázala otěhotnět, aniž by věděla s kým, a jak se ocitla na neexistujícím řeckém ostrově. Ale abych jen nerýpal (protože první díl se mi líbí, proto mi dvojka po tak dlouhé době přijde zbytečná), vše funguje tak, jak má. Je vidět, že rozpočet je větší než minule, a to ať už na tančícím komparzu, nebo na výpravě, a díky krásně melodickým skladbám vám budou dialogy připadat jako rušící element. Stejně slouží jen jako jakési pojidlo mezi písněmi. Celkem odvážný krok nechat umřít hlavní postavu (což trailery na film stejně prozradily předem) v podání Meryl Streep, se tvůrcům kupodivu nevymstil. Film si totiž pro sebe ukradla její mladá verze v podání Lily James. Ta ukázala, že muzikálové role jí sedí, a po lehce usedlé Popelce to mohla pořádně rozjet v džínových lacláčích. Bohužel ostatní herci, kteří drželi první díl nahoře díky svému charismatu, mají ve filmu málo prostoru (Colin Firth, Stelan Skarsgard a další staří známí), a je to znát. Kromě mladé Donny vám ostatní omlazené verze moc k srdci nepřirostou. Nějaký zapeklitý příběh nebo děj ani nemá smysl očekávat, ale to asi ani nikdo nečekal. Místo toho divák dostane letní pohodu, chuť vyrazit do světa nebo si cestou z kina domů v autě „zazpívat ABBU“.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments