Dobré poledne, dnes je úterý 22.1.2019
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Je to přesně deset let, kdy do kin vtrhl bláznivý muzikál na motivy písniček slavné švédské skupiny. Léto, láska a disco hudba tenkrát celkem oživily nevýrazný filmovo/muzikálový žánr, ale nějak není jasné, proč se na druhý díl muselo čekat celou jednu dekádu. Večerník se na film podíval ve své pravidelné recenzi.

Here we go again. Tak zní název druhého dílu a je to vlastně doslovný překlad toho, co uvidíte na filmovém plátně, totiž to samé co v jedničce. Jediný rozdíl je v ději, který se zde rozvětvuje na dvě časové osy. Dozvíte se tak například, jak mladá Donna (v jedničce Meryl Streep) dokázala otěhotnět, aniž by věděla s kým, a jak se ocitla na neexistujícím řeckém ostrově. Ale abych jen nerýpal (protože první díl se mi líbí, proto mi dvojka po tak dlouhé době přijde zbytečná), vše funguje tak, jak má. Je vidět, že rozpočet je větší než minule, a to ať už na tančícím komparzu, nebo na výpravě, a díky krásně melodickým skladbám vám budou dialogy připadat jako rušící element. Stejně slouží jen jako jakési pojidlo mezi písněmi. Celkem odvážný krok nechat umřít hlavní postavu (což trailery na film stejně prozradily předem) v podání Meryl Streep, se tvůrcům kupodivu nevymstil. Film si totiž pro sebe ukradla její mladá verze v podání Lily James. Ta ukázala, že muzikálové role jí sedí, a po lehce usedlé Popelce to mohla pořádně rozjet v džínových lacláčích. Bohužel ostatní herci, kteří drželi první díl nahoře díky svému charismatu, mají ve filmu málo prostoru (Colin Firth, Stelan Skarsgard a další staří známí), a je to znát. Kromě mladé Donny vám ostatní omlazené verze moc k srdci nepřirostou. Nějaký zapeklitý příběh nebo děj ani nemá smysl očekávat, ale to asi ani nikdo nečekal. Místo toho divák dostane letní pohodu, chuť vyrazit do světa nebo si cestou z kina domů v autě „zazpívat ABBU“.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments