Dobré ráno, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Je to přesně deset let, kdy do kin vtrhl bláznivý muzikál na motivy písniček slavné švédské skupiny. Léto, láska a disco hudba tenkrát celkem oživily nevýrazný filmovo/muzikálový žánr, ale nějak není jasné, proč se na druhý díl muselo čekat celou jednu dekádu. Večerník se na film podíval ve své pravidelné recenzi.

Here we go again. Tak zní název druhého dílu a je to vlastně doslovný překlad toho, co uvidíte na filmovém plátně, totiž to samé co v jedničce. Jediný rozdíl je v ději, který se zde rozvětvuje na dvě časové osy. Dozvíte se tak například, jak mladá Donna (v jedničce Meryl Streep) dokázala otěhotnět, aniž by věděla s kým, a jak se ocitla na neexistujícím řeckém ostrově. Ale abych jen nerýpal (protože první díl se mi líbí, proto mi dvojka po tak dlouhé době přijde zbytečná), vše funguje tak, jak má. Je vidět, že rozpočet je větší než minule, a to ať už na tančícím komparzu, nebo na výpravě, a díky krásně melodickým skladbám vám budou dialogy připadat jako rušící element. Stejně slouží jen jako jakési pojidlo mezi písněmi. Celkem odvážný krok nechat umřít hlavní postavu (což trailery na film stejně prozradily předem) v podání Meryl Streep, se tvůrcům kupodivu nevymstil. Film si totiž pro sebe ukradla její mladá verze v podání Lily James. Ta ukázala, že muzikálové role jí sedí, a po lehce usedlé Popelce to mohla pořádně rozjet v džínových lacláčích. Bohužel ostatní herci, kteří drželi první díl nahoře díky svému charismatu, mají ve filmu málo prostoru (Colin Firth, Stelan Skarsgard a další staří známí), a je to znát. Kromě mladé Donny vám ostatní omlazené verze moc k srdci nepřirostou. Nějaký zapeklitý příběh nebo děj ani nemá smysl očekávat, ale to asi ani nikdo nečekal. Místo toho divák dostane letní pohodu, chuť vyrazit do světa nebo si cestou z kina domů v autě „zazpívat ABBU“.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments