Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Je to přesně deset let, kdy do kin vtrhl bláznivý muzikál na motivy písniček slavné švédské skupiny. Léto, láska a disco hudba tenkrát celkem oživily nevýrazný filmovo/muzikálový žánr, ale nějak není jasné, proč se na druhý díl muselo čekat celou jednu dekádu. Večerník se na film podíval ve své pravidelné recenzi.

Here we go again. Tak zní název druhého dílu a je to vlastně doslovný překlad toho, co uvidíte na filmovém plátně, totiž to samé co v jedničce. Jediný rozdíl je v ději, který se zde rozvětvuje na dvě časové osy. Dozvíte se tak například, jak mladá Donna (v jedničce Meryl Streep) dokázala otěhotnět, aniž by věděla s kým, a jak se ocitla na neexistujícím řeckém ostrově. Ale abych jen nerýpal (protože první díl se mi líbí, proto mi dvojka po tak dlouhé době přijde zbytečná), vše funguje tak, jak má. Je vidět, že rozpočet je větší než minule, a to ať už na tančícím komparzu, nebo na výpravě, a díky krásně melodickým skladbám vám budou dialogy připadat jako rušící element. Stejně slouží jen jako jakési pojidlo mezi písněmi. Celkem odvážný krok nechat umřít hlavní postavu (což trailery na film stejně prozradily předem) v podání Meryl Streep, se tvůrcům kupodivu nevymstil. Film si totiž pro sebe ukradla její mladá verze v podání Lily James. Ta ukázala, že muzikálové role jí sedí, a po lehce usedlé Popelce to mohla pořádně rozjet v džínových lacláčích. Bohužel ostatní herci, kteří drželi první díl nahoře díky svému charismatu, mají ve filmu málo prostoru (Colin Firth, Stelan Skarsgard a další staří známí), a je to znát. Kromě mladé Donny vám ostatní omlazené verze moc k srdci nepřirostou. Nějaký zapeklitý příběh nebo děj ani nemá smysl očekávat, ale to asi ani nikdo nečekal. Místo toho divák dostane letní pohodu, chuť vyrazit do světa nebo si cestou z kina domů v autě „zazpívat ABBU“.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments