Dobré dopoledne, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Je to přesně deset let, kdy do kin vtrhl bláznivý muzikál na motivy písniček slavné švédské skupiny. Léto, láska a disco hudba tenkrát celkem oživily nevýrazný filmovo/muzikálový žánr, ale nějak není jasné, proč se na druhý díl muselo čekat celou jednu dekádu. Večerník se na film podíval ve své pravidelné recenzi.

Here we go again. Tak zní název druhého dílu a je to vlastně doslovný překlad toho, co uvidíte na filmovém plátně, totiž to samé co v jedničce. Jediný rozdíl je v ději, který se zde rozvětvuje na dvě časové osy. Dozvíte se tak například, jak mladá Donna (v jedničce Meryl Streep) dokázala otěhotnět, aniž by věděla s kým, a jak se ocitla na neexistujícím řeckém ostrově. Ale abych jen nerýpal (protože první díl se mi líbí, proto mi dvojka po tak dlouhé době přijde zbytečná), vše funguje tak, jak má. Je vidět, že rozpočet je větší než minule, a to ať už na tančícím komparzu, nebo na výpravě, a díky krásně melodickým skladbám vám budou dialogy připadat jako rušící element. Stejně slouží jen jako jakési pojidlo mezi písněmi. Celkem odvážný krok nechat umřít hlavní postavu (což trailery na film stejně prozradily předem) v podání Meryl Streep, se tvůrcům kupodivu nevymstil. Film si totiž pro sebe ukradla její mladá verze v podání Lily James. Ta ukázala, že muzikálové role jí sedí, a po lehce usedlé Popelce to mohla pořádně rozjet v džínových lacláčích. Bohužel ostatní herci, kteří drželi první díl nahoře díky svému charismatu, mají ve filmu málo prostoru (Colin Firth, Stelan Skarsgard a další staří známí), a je to znát. Kromě mladé Donny vám ostatní omlazené verze moc k srdci nepřirostou. Nějaký zapeklitý příběh nebo děj ani nemá smysl očekávat, ale to asi ani nikdo nečekal. Místo toho divák dostane letní pohodu, chuť vyrazit do světa nebo si cestou z kina domů v autě „zazpívat ABBU“.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments