Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Sedmnáctý ročník dvoudenního festivalu Keltská noc je za námi, takže je načase načerpat síly a bilancovat. „Všichni jsme unavení, moc jsme toho nenaspali, ale zároveň jsme všichni ohromně šťastní, jak to dopadlo,“ začíná lehce hodnotit ředitel tohoto letního festivalu Tom Somr.

„Festival se povedl od začátku do konce. Z organizačního hlediska se nám po celou dobu vyhnuly větší problémy a vše klapalo na jedničku,“ má radost Somr. Jediné zaváhání přišlo při koncertu francouzské kapely Celkilt. „Kapela měla celkem dost vysoké technické nároky a chvíli trvalo, než se vše připravilo, ale nemyslím si, že by lidem vadila dvacetiminutová prodleva, protože kapela jim to potom vynahradila úžasnou show,“ dodává. Zároveň ho potěšilo, že všechny kapely, které se mu podařilo nasmlouvat, přijely a zahrály. „Pro mě to byly úžasné dva dny, troufnu si říct, že to byl nejlepší ročník. Z hlediska návštěvníků i kvalit pozvaných kapel. Také jsme možná překonali minulé návštěvnosti. Podle hrubých odhadů přišlo v pátek na dva tisíce lidí a v sobotu dokonce dva a půl tisíce, což jsou pro nás skvělá čísla. A zatím se k nám dostala jen kladná hodnocení, z nichž vyplývá, že si to všichni užili. Na mě osobně dýchala celý festival přátelská atmosféra ze strany návštěvníků. A to je důvod, proč to děláme.“ Teď je na řadě odpočinek, vstřebat zážitky, ale už zanedlouho se bude pracovat na novém ročníku. „Teď je potřeba všechno spočítat, uklidit, odpočinout si a na novém ročníku začínám pracovat zhruba na začátku nového roku. To už přemýšlím, jaké kapely by mohly vystoupit, jaký bude program a tak dále,“ plánuje ředitel akce.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments