Dobré ráno, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Sedmnáctý ročník dvoudenního festivalu Keltská noc je za námi, takže je načase načerpat síly a bilancovat. „Všichni jsme unavení, moc jsme toho nenaspali, ale zároveň jsme všichni ohromně šťastní, jak to dopadlo,“ začíná lehce hodnotit ředitel tohoto letního festivalu Tom Somr.

„Festival se povedl od začátku do konce. Z organizačního hlediska se nám po celou dobu vyhnuly větší problémy a vše klapalo na jedničku,“ má radost Somr. Jediné zaváhání přišlo při koncertu francouzské kapely Celkilt. „Kapela měla celkem dost vysoké technické nároky a chvíli trvalo, než se vše připravilo, ale nemyslím si, že by lidem vadila dvacetiminutová prodleva, protože kapela jim to potom vynahradila úžasnou show,“ dodává. Zároveň ho potěšilo, že všechny kapely, které se mu podařilo nasmlouvat, přijely a zahrály. „Pro mě to byly úžasné dva dny, troufnu si říct, že to byl nejlepší ročník. Z hlediska návštěvníků i kvalit pozvaných kapel. Také jsme možná překonali minulé návštěvnosti. Podle hrubých odhadů přišlo v pátek na dva tisíce lidí a v sobotu dokonce dva a půl tisíce, což jsou pro nás skvělá čísla. A zatím se k nám dostala jen kladná hodnocení, z nichž vyplývá, že si to všichni užili. Na mě osobně dýchala celý festival přátelská atmosféra ze strany návštěvníků. A to je důvod, proč to děláme.“ Teď je na řadě odpočinek, vstřebat zážitky, ale už zanedlouho se bude pracovat na novém ročníku. „Teď je potřeba všechno spočítat, uklidit, odpočinout si a na novém ročníku začínám pracovat zhruba na začátku nového roku. To už přemýšlím, jaké kapely by mohly vystoupit, jaký bude program a tak dále,“ plánuje ředitel akce.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments