Dobré poledne, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jarní a zvláště letní měsíce jsou tradičně ve znamení velkých hollywoodských trháků, takzvaných blockbusterů a ani letos tomu není jinak. Už jsme dostali nálož v podání Avengers: Infinity war a v červnu se vrátili po dvouleté odmlce i dinosauři. Celkem hravý a svěží první díl restartované série měl vcelku pozitivní ohlasy po celém světě, druhý díl tak na sebe nenechal dlouho čekat. Ostatně film si na sebe vydělal a zbylo i dost na pokračování. Vrátilo se i původní obsazení, a sice herci i dinosauři, a Večerník se na hit podíval ve své pravidelné filmové recenzi.

Už marketingová a trailerová kampaň ale filmu do kin moc nepomohly. Záběry v traileru, které měly diváka do sálu pouze nalákat, ukázaly z děje a z hlavních scén až moc, což divák později zklamaně zjistí. A vlastně nic nového už nepřijde. Snímek se snaží co nejvíce vyždímat ze slavné zavedené značky, ale nic moc inovativního nepřinese. Děj je sice poněkud recyklovaný a nikterak originální, nicméně má spád a nikde se nezasekává.
Hlavní postavy celou dobu někam spěchají, bojují s časem a z nebezpečné situace vyklouznou na poslední chvíli. Jako oddechovka na jeden letní večer to funguje skvěle, jako existencionální drama o přežití či vyhubení druhu starého milióny let to nefunguje vůbec. Škoda že se na to druhé téma snaží film tvrdě tlačit první půlhodinu, aby to nakonec z filmu úplně zmizelo a vrátilo se zbytečně v posledních pěti minutách.
Styl vyprávění se od prvního Jurského světa o něco liší. Může i za to změna režiséra, na direktorské židli vyměnil Colina Trevorra hororový J. A. Bayona (Sirotčinec, Penny Dreadful), na filmu je to však znát. Hlavně na budovaní napětí v akčních scénách, které ani tak nepotřebují rychlé zběsilé honičky a opulentní CGI efekty, ale spíš vynikají skvělou kamerou a hrou se stíny. Ale ani hororové prvky a větší rozpočet nedokáží přebít scénáristické díry. To je především znát na chování záporných postav. Hlavní záporák je spíš otravný, slizký kravaťák než ďábelská megamysl, ale ještě horší jsou jeho poskoci. Ti se ve vypjatých situacích chovají co možná nejhloupěji, až to bije do očí.
Hlavní postavy na tom nejsou o moc lépe. Děj jim sice do cesty staví pořád nějaké překážky a útrapy, se kterými si hrdinně poradí, osobnosti jsou to ale ploché a divák ani moc nemá náladu s nimi soucítit nebo se nějakým způsobem ztotožňovat. Vše naštěstí zachraňují dinosauři mající ve filmu spoustu prostoru a jsou to asi jedině postavy, kterým jde fandit. I tak je Jurský svět přesně to, co filmoví diváci od letního blockbusteru očekávají, a už teď je jasné, že třetího dílu se rozhodně dočkáme. A je zaděláno na originální zápletku, tak doufejme, že to dostanou do ruky nadaní scénáristé.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments