Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jarní a zvláště letní měsíce jsou tradičně ve znamení velkých hollywoodských trháků, takzvaných blockbusterů a ani letos tomu není jinak. Už jsme dostali nálož v podání Avengers: Infinity war a v červnu se vrátili po dvouleté odmlce i dinosauři. Celkem hravý a svěží první díl restartované série měl vcelku pozitivní ohlasy po celém světě, druhý díl tak na sebe nenechal dlouho čekat. Ostatně film si na sebe vydělal a zbylo i dost na pokračování. Vrátilo se i původní obsazení, a sice herci i dinosauři, a Večerník se na hit podíval ve své pravidelné filmové recenzi.

Už marketingová a trailerová kampaň ale filmu do kin moc nepomohly. Záběry v traileru, které měly diváka do sálu pouze nalákat, ukázaly z děje a z hlavních scén až moc, což divák později zklamaně zjistí. A vlastně nic nového už nepřijde. Snímek se snaží co nejvíce vyždímat ze slavné zavedené značky, ale nic moc inovativního nepřinese. Děj je sice poněkud recyklovaný a nikterak originální, nicméně má spád a nikde se nezasekává.
Hlavní postavy celou dobu někam spěchají, bojují s časem a z nebezpečné situace vyklouznou na poslední chvíli. Jako oddechovka na jeden letní večer to funguje skvěle, jako existencionální drama o přežití či vyhubení druhu starého milióny let to nefunguje vůbec. Škoda že se na to druhé téma snaží film tvrdě tlačit první půlhodinu, aby to nakonec z filmu úplně zmizelo a vrátilo se zbytečně v posledních pěti minutách.
Styl vyprávění se od prvního Jurského světa o něco liší. Může i za to změna režiséra, na direktorské židli vyměnil Colina Trevorra hororový J. A. Bayona (Sirotčinec, Penny Dreadful), na filmu je to však znát. Hlavně na budovaní napětí v akčních scénách, které ani tak nepotřebují rychlé zběsilé honičky a opulentní CGI efekty, ale spíš vynikají skvělou kamerou a hrou se stíny. Ale ani hororové prvky a větší rozpočet nedokáží přebít scénáristické díry. To je především znát na chování záporných postav. Hlavní záporák je spíš otravný, slizký kravaťák než ďábelská megamysl, ale ještě horší jsou jeho poskoci. Ti se ve vypjatých situacích chovají co možná nejhloupěji, až to bije do očí.
Hlavní postavy na tom nejsou o moc lépe. Děj jim sice do cesty staví pořád nějaké překážky a útrapy, se kterými si hrdinně poradí, osobnosti jsou to ale ploché a divák ani moc nemá náladu s nimi soucítit nebo se nějakým způsobem ztotožňovat. Vše naštěstí zachraňují dinosauři mající ve filmu spoustu prostoru a jsou to asi jedině postavy, kterým jde fandit. I tak je Jurský svět přesně to, co filmoví diváci od letního blockbusteru očekávají, a už teď je jasné, že třetího dílu se rozhodně dočkáme. A je zaděláno na originální zápletku, tak doufejme, že to dostanou do ruky nadaní scénáristé.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments