Dobré poledne, dnes je čtvrtek 22.11.2018
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na páteční večer byl v Čechovicích plán jasný. Po roce se totiž do zdejšího areálu opět vrátila tolik oblíbená a tradiční akce, a sice hodová zábava. Od osmnácté hodiny se zpřístupnil prostor za čechovickou sokolovnou, připraveny byly stánky s občerstvením a dobrým pitím. Na betonovém plácku vztyčili organizátoři velkou „stage“ a zábava mohla začít. Několik stovek nadšených příznivců brzy zaplnilo celý areál, což si Večerník nemohl nechat ujít.Na začátek akce si však počasí připravilo vlastní bod programu. Krátce po sedmnácté hodině se totiž nad Prostějovem spustila ohromná průtrž mračen. Silný a hustý déšť s velkým větrem pak skoro hodinu zkoušely houževnatost organizátorů. Tato blesková bouřka v Prostějově napáchala menší škody a na několika místech museli zasahovat i hasiči. Naštěstí to nebyl případ hodové zábavy. Akce tak sice začala s určitým zpožděním, ale rozhodně nikomu nezkazila chuť na dobré jídlo a pití a chuť se bavit.
Po menších technických úpravách se naopak mohl program rozjet naplno a na osvětleném pódiu zaznívaly první tóny od skupiny Minami. Celkem mladá kapela, která letos v srpnu oslaví druhé výročí, divákům představila své hity z první desky. Písně Obzory nebo Růže přes inzerát brzy zazní i na pláži U Vrbiček či v Klenovicích, takže je vidět, že kapela nemá o angažmá nouzi. Ne náhodou si tak od diváků vysloužila hlasitý potlesk. Pak už ale na řadu přišla kapela Kontakt, zdejší stálice hodové zábavy, na kterou se všichni těšili. Tato kapela už má za sebou přes půldruhého tisíce vystoupení a díky širokému repertoáru skladeb si může dovolit hrát klidně celý večer.
„Už jsme na nich byli na Rock Memory of a jejich písničky nás baví. Je to taková kapela do nepohody a můžeme si s nimi zazpívat naše oblíbené skladby,“ těšila se na koncert Drahomíra. Parket před pódiem doslova praskal ve švech a bylo slyšet, že lidé písně jako Tu mou a Ó čas plyne opravdu znají nazpaměť. Ale hodová zábava, jak napovídá název, je také hlavně o dobrém jídle a pití. Několik stánků nabízelo různé druhy orosených točených piv a organizátoři tak museli doufat, že objednali dost sudů. Avšak největší fronta se celý večer tvořila u stánku s masovými specialitami. Klobásy, uzené a hlavně pomalu se točící kýta byly obrovskými lákadly, z nichž se nejednomu návštěvníkovi objevily jiskřičky v očích.
„Bude se pít, jíst a tancovat, to je hlavní program dnešního večera. K tomu nám zahraje do půlnoci Kontakt, a i když se budeme snažit nerušit noční klid, zábava bude pokračovat i potom, to je jasné,“ svěřil se Večerníku s plánem jeden z organizátorů, který nakonec vyšel na jedničku.

Total Comments

  • finsys
  • basic
  • restaurant day
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments