Dobré ráno, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na páteční večer byl v Čechovicích plán jasný. Po roce se totiž do zdejšího areálu opět vrátila tolik oblíbená a tradiční akce, a sice hodová zábava. Od osmnácté hodiny se zpřístupnil prostor za čechovickou sokolovnou, připraveny byly stánky s občerstvením a dobrým pitím. Na betonovém plácku vztyčili organizátoři velkou „stage“ a zábava mohla začít. Několik stovek nadšených příznivců brzy zaplnilo celý areál, což si Večerník nemohl nechat ujít.Na začátek akce si však počasí připravilo vlastní bod programu. Krátce po sedmnácté hodině se totiž nad Prostějovem spustila ohromná průtrž mračen. Silný a hustý déšť s velkým větrem pak skoro hodinu zkoušely houževnatost organizátorů. Tato blesková bouřka v Prostějově napáchala menší škody a na několika místech museli zasahovat i hasiči. Naštěstí to nebyl případ hodové zábavy. Akce tak sice začala s určitým zpožděním, ale rozhodně nikomu nezkazila chuť na dobré jídlo a pití a chuť se bavit.
Po menších technických úpravách se naopak mohl program rozjet naplno a na osvětleném pódiu zaznívaly první tóny od skupiny Minami. Celkem mladá kapela, která letos v srpnu oslaví druhé výročí, divákům představila své hity z první desky. Písně Obzory nebo Růže přes inzerát brzy zazní i na pláži U Vrbiček či v Klenovicích, takže je vidět, že kapela nemá o angažmá nouzi. Ne náhodou si tak od diváků vysloužila hlasitý potlesk. Pak už ale na řadu přišla kapela Kontakt, zdejší stálice hodové zábavy, na kterou se všichni těšili. Tato kapela už má za sebou přes půldruhého tisíce vystoupení a díky širokému repertoáru skladeb si může dovolit hrát klidně celý večer.
„Už jsme na nich byli na Rock Memory of a jejich písničky nás baví. Je to taková kapela do nepohody a můžeme si s nimi zazpívat naše oblíbené skladby,“ těšila se na koncert Drahomíra. Parket před pódiem doslova praskal ve švech a bylo slyšet, že lidé písně jako Tu mou a Ó čas plyne opravdu znají nazpaměť. Ale hodová zábava, jak napovídá název, je také hlavně o dobrém jídle a pití. Několik stánků nabízelo různé druhy orosených točených piv a organizátoři tak museli doufat, že objednali dost sudů. Avšak největší fronta se celý večer tvořila u stánku s masovými specialitami. Klobásy, uzené a hlavně pomalu se točící kýta byly obrovskými lákadly, z nichž se nejednomu návštěvníkovi objevily jiskřičky v očích.
„Bude se pít, jíst a tancovat, to je hlavní program dnešního večera. K tomu nám zahraje do půlnoci Kontakt, a i když se budeme snažit nerušit noční klid, zábava bude pokračovat i potom, to je jasné,“ svěřil se Večerníku s plánem jeden z organizátorů, který nakonec vyšel na jedničku.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments