Dobré poledne, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na páteční večer byl v Čechovicích plán jasný. Po roce se totiž do zdejšího areálu opět vrátila tolik oblíbená a tradiční akce, a sice hodová zábava. Od osmnácté hodiny se zpřístupnil prostor za čechovickou sokolovnou, připraveny byly stánky s občerstvením a dobrým pitím. Na betonovém plácku vztyčili organizátoři velkou „stage“ a zábava mohla začít. Několik stovek nadšených příznivců brzy zaplnilo celý areál, což si Večerník nemohl nechat ujít.Na začátek akce si však počasí připravilo vlastní bod programu. Krátce po sedmnácté hodině se totiž nad Prostějovem spustila ohromná průtrž mračen. Silný a hustý déšť s velkým větrem pak skoro hodinu zkoušely houževnatost organizátorů. Tato blesková bouřka v Prostějově napáchala menší škody a na několika místech museli zasahovat i hasiči. Naštěstí to nebyl případ hodové zábavy. Akce tak sice začala s určitým zpožděním, ale rozhodně nikomu nezkazila chuť na dobré jídlo a pití a chuť se bavit.
Po menších technických úpravách se naopak mohl program rozjet naplno a na osvětleném pódiu zaznívaly první tóny od skupiny Minami. Celkem mladá kapela, která letos v srpnu oslaví druhé výročí, divákům představila své hity z první desky. Písně Obzory nebo Růže přes inzerát brzy zazní i na pláži U Vrbiček či v Klenovicích, takže je vidět, že kapela nemá o angažmá nouzi. Ne náhodou si tak od diváků vysloužila hlasitý potlesk. Pak už ale na řadu přišla kapela Kontakt, zdejší stálice hodové zábavy, na kterou se všichni těšili. Tato kapela už má za sebou přes půldruhého tisíce vystoupení a díky širokému repertoáru skladeb si může dovolit hrát klidně celý večer.
„Už jsme na nich byli na Rock Memory of a jejich písničky nás baví. Je to taková kapela do nepohody a můžeme si s nimi zazpívat naše oblíbené skladby,“ těšila se na koncert Drahomíra. Parket před pódiem doslova praskal ve švech a bylo slyšet, že lidé písně jako Tu mou a Ó čas plyne opravdu znají nazpaměť. Ale hodová zábava, jak napovídá název, je také hlavně o dobrém jídle a pití. Několik stánků nabízelo různé druhy orosených točených piv a organizátoři tak museli doufat, že objednali dost sudů. Avšak největší fronta se celý večer tvořila u stánku s masovými specialitami. Klobásy, uzené a hlavně pomalu se točící kýta byly obrovskými lákadly, z nichž se nejednomu návštěvníkovi objevily jiskřičky v očích.
„Bude se pít, jíst a tancovat, to je hlavní program dnešního večera. K tomu nám zahraje do půlnoci Kontakt, a i když se budeme snažit nerušit noční klid, zábava bude pokračovat i potom, to je jasné,“ svěřil se Večerníku s plánem jeden z organizátorů, který nakonec vyšel na jedničku.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments