Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na páteční večer byl v Čechovicích plán jasný. Po roce se totiž do zdejšího areálu opět vrátila tolik oblíbená a tradiční akce, a sice hodová zábava. Od osmnácté hodiny se zpřístupnil prostor za čechovickou sokolovnou, připraveny byly stánky s občerstvením a dobrým pitím. Na betonovém plácku vztyčili organizátoři velkou „stage“ a zábava mohla začít. Několik stovek nadšených příznivců brzy zaplnilo celý areál, což si Večerník nemohl nechat ujít.Na začátek akce si však počasí připravilo vlastní bod programu. Krátce po sedmnácté hodině se totiž nad Prostějovem spustila ohromná průtrž mračen. Silný a hustý déšť s velkým větrem pak skoro hodinu zkoušely houževnatost organizátorů. Tato blesková bouřka v Prostějově napáchala menší škody a na několika místech museli zasahovat i hasiči. Naštěstí to nebyl případ hodové zábavy. Akce tak sice začala s určitým zpožděním, ale rozhodně nikomu nezkazila chuť na dobré jídlo a pití a chuť se bavit.
Po menších technických úpravách se naopak mohl program rozjet naplno a na osvětleném pódiu zaznívaly první tóny od skupiny Minami. Celkem mladá kapela, která letos v srpnu oslaví druhé výročí, divákům představila své hity z první desky. Písně Obzory nebo Růže přes inzerát brzy zazní i na pláži U Vrbiček či v Klenovicích, takže je vidět, že kapela nemá o angažmá nouzi. Ne náhodou si tak od diváků vysloužila hlasitý potlesk. Pak už ale na řadu přišla kapela Kontakt, zdejší stálice hodové zábavy, na kterou se všichni těšili. Tato kapela už má za sebou přes půldruhého tisíce vystoupení a díky širokému repertoáru skladeb si může dovolit hrát klidně celý večer.
„Už jsme na nich byli na Rock Memory of a jejich písničky nás baví. Je to taková kapela do nepohody a můžeme si s nimi zazpívat naše oblíbené skladby,“ těšila se na koncert Drahomíra. Parket před pódiem doslova praskal ve švech a bylo slyšet, že lidé písně jako Tu mou a Ó čas plyne opravdu znají nazpaměť. Ale hodová zábava, jak napovídá název, je také hlavně o dobrém jídle a pití. Několik stánků nabízelo různé druhy orosených točených piv a organizátoři tak museli doufat, že objednali dost sudů. Avšak největší fronta se celý večer tvořila u stánku s masovými specialitami. Klobásy, uzené a hlavně pomalu se točící kýta byly obrovskými lákadly, z nichž se nejednomu návštěvníkovi objevily jiskřičky v očích.
„Bude se pít, jíst a tancovat, to je hlavní program dnešního večera. K tomu nám zahraje do půlnoci Kontakt, a i když se budeme snažit nerušit noční klid, zábava bude pokračovat i potom, to je jasné,“ svěřil se Večerníku s plánem jeden z organizátorů, který nakonec vyšel na jedničku.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments