Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tuto neděli 5. srpna můžete zajet do Konice, kde se tradičně pořádá divadelní odpoledne. Opět se tam sjedou divadelní spolky z celé republiky, které vám zahrají rozličná představení. Uvidíte Prince Bajaju, Hostinec U Zmuchlaného káčátka, Cirkus – Necirkus a další. Přijďte, určitě je o co stát!

Tradiční akce Divadla na zámku, pořádaná Městským kulturním střediskem Konice, se bude na zámeckém nádvoří v Konici letos konat již podesáté. A na jaké divadelní spolky a jejich představení se můžete těšit?
Ve 14:00 hodin po čase opět přijede Divadlo Tramtarie z Olomouce s pohádkou Princ Bajaja. Půjde o klasickou českou pohádku o princovi, který se nejdřív vůbec nejmenoval Bajaja, ale nakonec mu tak všichni začali říkat, v moderním loutkovém provedení. „S humorem a nadsázkou se tak vypravíme na dobrodružnou pohádkovou cestu, na které se náš Bajaja neBajaja setká s kouzelným koněm, loupežníkem, jabloňovým králem, strašlivým drakem a nakonec také princeznou Slávkou.“
V 15:00 hodin uvidíte Námořnickou pohádku v podání Klaun Family z Prostějova. „Klauni Olina a Hubert zakotvili v manželském přístavu, ale vlny touhy odnášejí Hubertovy myšlenky daleko za obzor, do modravých vod oceánu. A proto Hubert s Olinkou vyplují na dalekou plavbu, aby našli nejvzácnější poklad...“
V 16:00 hodin vám předvedou veselou hru pro děti i dospělé šermíři Rosáci z Velkých Losin. Vydají se přitom do hostince U Zmuchlaného káčátka, který můžete znát ze známé pohádky Na Vlásku.
V 17:00 hodin vám Neformální osvětový spolek Naše písnička předvede Příběh opravdového člověka aneb Můj život bez gumáků. A nakonec v 18:00 hodin uvidíte humorné představení Cirkus – Necirkus Divadla Facka z Brna.
Akci bude moderovat Láďa „Sovjet“ Rus. Vstupné činí 70 korun pro dospělé a 30 korun pro děti. Po zaplacení budete mít přístup na libovolný počet představení. 

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments