Dobré poledne, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Někde jsem slyšel, že každé divadlo má takové obecenstvo, jaké si zaslouží. Z tohoto pohledu soubory, které se do Konice sjely na desátý ročník festivalu Divadla na zámku, určitě mohou být spokojené. Na nádvoří jedné z konických dominant se minulou neděli sešlo nejen relativně početné, ale zejména vděčné publikum.

Přehlídka si za uplynulých deset let našla své publikum, které se první srpnovou neděli na nádvoří zámku pravidelně vrací. „Dalo by se říci, že nás navštěvují naši divadelní štamgasti,“ glosoval tento fakt moderátor celé akce Láďa „Sovjet“ Rus.

Dramaturgicky byl festival rozdělen do dvou částí. První tři soubory sehrály kousky určené v první řadě dětem. Téměř v duchu hesla „to nejlepší na začátek“ vystoupilo po druhé hodině olomoucké Divadlo Tramtarie s loutkovým představením o princi, který se nejdříve vůbec nejmenoval Bajaja, ale nakonec mu tak všichni začali říkat. Na ně plynule navázala Klaun Family s Olinou a Hubertem z Prostějova s námořnickou pohádkou. V tu chvíli byly téměř všechny židle nachystané na nádvoří pro diváky obsazeny a zejména dětské oči už nedočkavě vyhlížely další kousek.
A Rosáci z Velkých Losin se dvěma veselými hrami šermířů pro děti i dospělé je rozhodně nezklamaly. „Ten herec, co hrál smrtku, byl fakt dobrý,“ zhodnotil pětiletý Filip výkon jednoho z účinkujících, který mu utkvěl v hlavě. Pak už přišel na scénu zakladatel místního ochotnického souboru Živňácký hlahol Miloslav Havelka se svojí povídkou Příběh opravdového člověka aneb Můj život bez gumáků. Jeho hodinové autorské čtení o melancholickém muži, kterého životem provázel pocit, že je na světě tak nějak navíc, a „který se bál být zlý, tak byl vždy hodný“, bylo proloženo hudebními vstupy autorovy ženy Heleny a zpěváka Václava Růžičky.
Mezitím zejména dětské diváctvo poněkud prořídlo. Kdo však odešel, ten určitě mohl litovat. Divadlo Facka z Brna předvedlo zábavnou klauniádu plnou skečů, která dokázala hravé diváky plně zapojit do dění na pódiu.
Divadla by se za rok měla na zámek opět vrátit. Ještě předtím se však lidé z Konice i okolí mohou těšit na podzimní překvapení. „Živnostenský dům letos oslaví devadesát let od svého založení a to je určitě skvělý důvod pro to, abychom tento prostor opět oživili nějakým divadelním představením. Věřím, že se lidé budou bavit stejně dobře jako při poslední úspěšné komedii Vinnetou - Poslední ústřel,“ nastínil další plány šéf pořádajícího Městského kulturního střediska Konice Tomáš Vrba.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments