Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Někde jsem slyšel, že každé divadlo má takové obecenstvo, jaké si zaslouží. Z tohoto pohledu soubory, které se do Konice sjely na desátý ročník festivalu Divadla na zámku, určitě mohou být spokojené. Na nádvoří jedné z konických dominant se minulou neděli sešlo nejen relativně početné, ale zejména vděčné publikum.

Přehlídka si za uplynulých deset let našla své publikum, které se první srpnovou neděli na nádvoří zámku pravidelně vrací. „Dalo by se říci, že nás navštěvují naši divadelní štamgasti,“ glosoval tento fakt moderátor celé akce Láďa „Sovjet“ Rus.

Dramaturgicky byl festival rozdělen do dvou částí. První tři soubory sehrály kousky určené v první řadě dětem. Téměř v duchu hesla „to nejlepší na začátek“ vystoupilo po druhé hodině olomoucké Divadlo Tramtarie s loutkovým představením o princi, který se nejdříve vůbec nejmenoval Bajaja, ale nakonec mu tak všichni začali říkat. Na ně plynule navázala Klaun Family s Olinou a Hubertem z Prostějova s námořnickou pohádkou. V tu chvíli byly téměř všechny židle nachystané na nádvoří pro diváky obsazeny a zejména dětské oči už nedočkavě vyhlížely další kousek.
A Rosáci z Velkých Losin se dvěma veselými hrami šermířů pro děti i dospělé je rozhodně nezklamaly. „Ten herec, co hrál smrtku, byl fakt dobrý,“ zhodnotil pětiletý Filip výkon jednoho z účinkujících, který mu utkvěl v hlavě. Pak už přišel na scénu zakladatel místního ochotnického souboru Živňácký hlahol Miloslav Havelka se svojí povídkou Příběh opravdového člověka aneb Můj život bez gumáků. Jeho hodinové autorské čtení o melancholickém muži, kterého životem provázel pocit, že je na světě tak nějak navíc, a „který se bál být zlý, tak byl vždy hodný“, bylo proloženo hudebními vstupy autorovy ženy Heleny a zpěváka Václava Růžičky.
Mezitím zejména dětské diváctvo poněkud prořídlo. Kdo však odešel, ten určitě mohl litovat. Divadlo Facka z Brna předvedlo zábavnou klauniádu plnou skečů, která dokázala hravé diváky plně zapojit do dění na pódiu.
Divadla by se za rok měla na zámek opět vrátit. Ještě předtím se však lidé z Konice i okolí mohou těšit na podzimní překvapení. „Živnostenský dům letos oslaví devadesát let od svého založení a to je určitě skvělý důvod pro to, abychom tento prostor opět oživili nějakým divadelním představením. Věřím, že se lidé budou bavit stejně dobře jako při poslední úspěšné komedii Vinnetou - Poslední ústřel,“ nastínil další plány šéf pořádajícího Městského kulturního střediska Konice Tomáš Vrba.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments