Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.8.2018
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Někde jsem slyšel, že každé divadlo má takové obecenstvo, jaké si zaslouží. Z tohoto pohledu soubory, které se do Konice sjely na desátý ročník festivalu Divadla na zámku, určitě mohou být spokojené. Na nádvoří jedné z konických dominant se minulou neděli sešlo nejen relativně početné, ale zejména vděčné publikum.

Přehlídka si za uplynulých deset let našla své publikum, které se první srpnovou neděli na nádvoří zámku pravidelně vrací. „Dalo by se říci, že nás navštěvují naši divadelní štamgasti,“ glosoval tento fakt moderátor celé akce Láďa „Sovjet“ Rus.

Dramaturgicky byl festival rozdělen do dvou částí. První tři soubory sehrály kousky určené v první řadě dětem. Téměř v duchu hesla „to nejlepší na začátek“ vystoupilo po druhé hodině olomoucké Divadlo Tramtarie s loutkovým představením o princi, který se nejdříve vůbec nejmenoval Bajaja, ale nakonec mu tak všichni začali říkat. Na ně plynule navázala Klaun Family s Olinou a Hubertem z Prostějova s námořnickou pohádkou. V tu chvíli byly téměř všechny židle nachystané na nádvoří pro diváky obsazeny a zejména dětské oči už nedočkavě vyhlížely další kousek.
A Rosáci z Velkých Losin se dvěma veselými hrami šermířů pro děti i dospělé je rozhodně nezklamaly. „Ten herec, co hrál smrtku, byl fakt dobrý,“ zhodnotil pětiletý Filip výkon jednoho z účinkujících, který mu utkvěl v hlavě. Pak už přišel na scénu zakladatel místního ochotnického souboru Živňácký hlahol Miloslav Havelka se svojí povídkou Příběh opravdového člověka aneb Můj život bez gumáků. Jeho hodinové autorské čtení o melancholickém muži, kterého životem provázel pocit, že je na světě tak nějak navíc, a „který se bál být zlý, tak byl vždy hodný“, bylo proloženo hudebními vstupy autorovy ženy Heleny a zpěváka Václava Růžičky.
Mezitím zejména dětské diváctvo poněkud prořídlo. Kdo však odešel, ten určitě mohl litovat. Divadlo Facka z Brna předvedlo zábavnou klauniádu plnou skečů, která dokázala hravé diváky plně zapojit do dění na pódiu.
Divadla by se za rok měla na zámek opět vrátit. Ještě předtím se však lidé z Konice i okolí mohou těšit na podzimní překvapení. „Živnostenský dům letos oslaví devadesát let od svého založení a to je určitě skvělý důvod pro to, abychom tento prostor opět oživili nějakým divadelním představením. Věřím, že se lidé budou bavit stejně dobře jako při poslední úspěšné komedii Vinnetou - Poslední ústřel,“ nastínil další plány šéf pořádajícího Městského kulturního střediska Konice Tomáš Vrba.

Total Comments

  • Letní Kino Kostelec na Hané
  • Okupace spren 1968
  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kterého úspěchu prostějovských sportovců si více považujete?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A přece to klaplo!

Přestože ještě během úvodu minulého týdne panovaly obavy, jak dopadne měření kvality vody prováděné hygieniky, nakonec dopadlo vše dobře! V pátek ráno tak mohlo být slavnostně otevřeno nově rekonstruované koupaliště ve Vrahovicích. A první návštěvníci se začali hrnout!

Čeká se na tragédii?

Pád mostu v italském Janově získal pochopitelnou publicitu ve všech světových médiích. Pět desítek mrtvých budiž výstrahou i pro nás. A co rozpadající se dálniční estakáda v Prostějově? Z ní odpadávají kusy betonu, přesto Ředitelství silnic a dálnic s rekonstrukcí stále otálí.

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA BROŽOVÁ
brozovaHerečka, zpěvačka a v poslední době i televizí moderátorka potěšila ve čtvrtek večer i prostějovské diváky. Na náměstí T. G. Masaryka v rámci Prostějovského léta vystoupila na koncertním pódiu společně s Radimem Schwabem.

Total Comments

Číslo týdne

50
Už dnes pozdě večer si všichni připomeneme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. První okupační vojáci překročili naše hranice už před půlnocí 20. srpna 1968. Řádění převážně sovětských vojsk v Prostějově se věnuje dnešní speciální příloha Večerníku.

Total Comments

Výrok týdne

Všichni novináři v plavkách nebo raději bez nich!

Mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová zvala novináře na páteční slavnostní otevření vrahovického koupaliště neotřelým způsobem
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments