Dobré ráno, dnes je středa 12.12.2018
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Někde jsem slyšel, že každé divadlo má takové obecenstvo, jaké si zaslouží. Z tohoto pohledu soubory, které se do Konice sjely na desátý ročník festivalu Divadla na zámku, určitě mohou být spokojené. Na nádvoří jedné z konických dominant se minulou neděli sešlo nejen relativně početné, ale zejména vděčné publikum.

Přehlídka si za uplynulých deset let našla své publikum, které se první srpnovou neděli na nádvoří zámku pravidelně vrací. „Dalo by se říci, že nás navštěvují naši divadelní štamgasti,“ glosoval tento fakt moderátor celé akce Láďa „Sovjet“ Rus.

Dramaturgicky byl festival rozdělen do dvou částí. První tři soubory sehrály kousky určené v první řadě dětem. Téměř v duchu hesla „to nejlepší na začátek“ vystoupilo po druhé hodině olomoucké Divadlo Tramtarie s loutkovým představením o princi, který se nejdříve vůbec nejmenoval Bajaja, ale nakonec mu tak všichni začali říkat. Na ně plynule navázala Klaun Family s Olinou a Hubertem z Prostějova s námořnickou pohádkou. V tu chvíli byly téměř všechny židle nachystané na nádvoří pro diváky obsazeny a zejména dětské oči už nedočkavě vyhlížely další kousek.
A Rosáci z Velkých Losin se dvěma veselými hrami šermířů pro děti i dospělé je rozhodně nezklamaly. „Ten herec, co hrál smrtku, byl fakt dobrý,“ zhodnotil pětiletý Filip výkon jednoho z účinkujících, který mu utkvěl v hlavě. Pak už přišel na scénu zakladatel místního ochotnického souboru Živňácký hlahol Miloslav Havelka se svojí povídkou Příběh opravdového člověka aneb Můj život bez gumáků. Jeho hodinové autorské čtení o melancholickém muži, kterého životem provázel pocit, že je na světě tak nějak navíc, a „který se bál být zlý, tak byl vždy hodný“, bylo proloženo hudebními vstupy autorovy ženy Heleny a zpěváka Václava Růžičky.
Mezitím zejména dětské diváctvo poněkud prořídlo. Kdo však odešel, ten určitě mohl litovat. Divadlo Facka z Brna předvedlo zábavnou klauniádu plnou skečů, která dokázala hravé diváky plně zapojit do dění na pódiu.
Divadla by se za rok měla na zámek opět vrátit. Ještě předtím se však lidé z Konice i okolí mohou těšit na podzimní překvapení. „Živnostenský dům letos oslaví devadesát let od svého založení a to je určitě skvělý důvod pro to, abychom tento prostor opět oživili nějakým divadelním představením. Věřím, že se lidé budou bavit stejně dobře jako při poslední úspěšné komedii Vinnetou - Poslední ústřel,“ nastínil další plány šéf pořádajícího Městského kulturního střediska Konice Tomáš Vrba.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments