Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Někde jsem slyšel, že každé divadlo má takové obecenstvo, jaké si zaslouží. Z tohoto pohledu soubory, které se do Konice sjely na desátý ročník festivalu Divadla na zámku, určitě mohou být spokojené. Na nádvoří jedné z konických dominant se minulou neděli sešlo nejen relativně početné, ale zejména vděčné publikum.

Přehlídka si za uplynulých deset let našla své publikum, které se první srpnovou neděli na nádvoří zámku pravidelně vrací. „Dalo by se říci, že nás navštěvují naši divadelní štamgasti,“ glosoval tento fakt moderátor celé akce Láďa „Sovjet“ Rus.

Dramaturgicky byl festival rozdělen do dvou částí. První tři soubory sehrály kousky určené v první řadě dětem. Téměř v duchu hesla „to nejlepší na začátek“ vystoupilo po druhé hodině olomoucké Divadlo Tramtarie s loutkovým představením o princi, který se nejdříve vůbec nejmenoval Bajaja, ale nakonec mu tak všichni začali říkat. Na ně plynule navázala Klaun Family s Olinou a Hubertem z Prostějova s námořnickou pohádkou. V tu chvíli byly téměř všechny židle nachystané na nádvoří pro diváky obsazeny a zejména dětské oči už nedočkavě vyhlížely další kousek.
A Rosáci z Velkých Losin se dvěma veselými hrami šermířů pro děti i dospělé je rozhodně nezklamaly. „Ten herec, co hrál smrtku, byl fakt dobrý,“ zhodnotil pětiletý Filip výkon jednoho z účinkujících, který mu utkvěl v hlavě. Pak už přišel na scénu zakladatel místního ochotnického souboru Živňácký hlahol Miloslav Havelka se svojí povídkou Příběh opravdového člověka aneb Můj život bez gumáků. Jeho hodinové autorské čtení o melancholickém muži, kterého životem provázel pocit, že je na světě tak nějak navíc, a „který se bál být zlý, tak byl vždy hodný“, bylo proloženo hudebními vstupy autorovy ženy Heleny a zpěváka Václava Růžičky.
Mezitím zejména dětské diváctvo poněkud prořídlo. Kdo však odešel, ten určitě mohl litovat. Divadlo Facka z Brna předvedlo zábavnou klauniádu plnou skečů, která dokázala hravé diváky plně zapojit do dění na pódiu.
Divadla by se za rok měla na zámek opět vrátit. Ještě předtím se však lidé z Konice i okolí mohou těšit na podzimní překvapení. „Živnostenský dům letos oslaví devadesát let od svého založení a to je určitě skvělý důvod pro to, abychom tento prostor opět oživili nějakým divadelním představením. Věřím, že se lidé budou bavit stejně dobře jako při poslední úspěšné komedii Vinnetou - Poslední ústřel,“ nastínil další plány šéf pořádajícího Městského kulturního střediska Konice Tomáš Vrba.

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments