Dobré ráno, dnes je středa 12.12.2018
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Celé nedělní odpoledne se mohli místní a lidé z okolí Vřesovic potěšit starou dobrou dechovou hudbou. V zámecké zahradě se totiž konal desátý ročník setkání dechových kapel s názvem Pod hanáckým nebem. Od čtrnácté hodiny, kdy zazněly první tóny, si tak všichni příznivci této hudby mohli zatančit a strávit příjemné odpoledne v zámeckých prostorech.

Kulaté desáté výročí setkání dechových kapel s názvem Pod hanáckým nebem si nenechalo ujít na tři stovky lidí, kteří si přišli poslechnout své oblíbené dechové kapely. Nechyběla mezi nimi ani místní stálice Vřesovanka, která celý hudební program zahájila. S kapelou si na pódiu zazpíval její bývalý dlouhodobý člen Miloš Čížek. To si prostě Večerník nemohl nechat ujít...

„Vystupovat s nimi je vždy skvělé, protože jsou to výborní muzikanti a s velkou kapelou se samozřejmě dobře zpívá,“ prohlásil dobře naladěný Miloš Čížek. Společně tak s kapelou roztančili první odvážlivce, kteří se shromáždili na parketu, aby si slunečné odpoledne zpříjemnili tancem. Jako další pak vystoupila kapela Podboranka z Uhřic, Fryštácká Javořina a kapela Gloria. Spokojení s programem a zábavou byli návštěvníci i organizátoři.
„Zatím se prodalo přes dvě stě lístků, ale během odpoledne to rozhodně ještě vzroste. Kapely budou hrát do sedmi hodin a mezitím se bude jíst a pít,“ prozradila Večerníku jedna z pořadatelek, co měla na starosti vstupné.
Lidé tak, kromě hudebního programu, mohli okusit vychlazené pivo a nějaké ty dobroty k snědku. Na celý den se mikrofonu zhostil oblíbený moderátor Karel Hegner, kterého můžeme znát z Českého rozhlasu Brno, kde uvádí pořady Blahopřání s písničkou, Morava, krásná zem nebo Ta naše písnička aneb Trubte nám trumpety. Sám také vystupuje jako zpěvák s cimbálovou muzikou Aleše Smutného.
„Já jsem si příjemně zatančila a poslechla své oblíbené písničky. Dechovku mám moc ráda už spoustu let,“ neskrývala nadšení z hudebního programu paní Apolena. „Škoda, že už moc takhle nehrají v rádiu nebo televizi. Té moderní muzice není rozumět, když je to všechno v angličtině,“ dodává s úsměvem. O zábavu bylo včera ve Vřesovicích prostě postaráno.Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments