Příjemnou noc, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Rok od roku lepší a lepší! Letošní čtvrtý ročník Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček přilákal uplynulou sobotu hodně přes tisícovku návštěvníků. A výpravy na plumlovskou přehradu, byť voda v ní se zelenala jako brčál, určitě nelitovali. Rockové skupiny vyhrávaly až do půlnoci a k tomu všemu se o plné žaludky všech starali majitelé pozvaných restaurací i soukromí kuchaři.

Ti navařili značné množství druhů gulášů, z jejichž vůně se sbíhaly sliny na dálku. A když k tomu všemu ještě teklo pivo proudem, nebylo co řešit. U toho prostě Večerník nemohl chybět! 

Organizátoři na poslední chvíli upravili složení vystupujících rockových skupin. „Museli jsme trošku zaimprovizovat. Původně měla vystoupit skupina Black Sabath revival, ta ale dala přednost vystoupení v Litovli. Narychlo jsme tedy oslovili kapelu Minami a jsme rádi, že kluci zareagovali pozitivně. Tito muzikanti nejen mě osobně velice nadchli nedávno, když vystoupili jako předkapela Mirai,“ vysvětlil Večerníku hned na začátku sobotního Guláš Rock Festu Petr Zlámal, majitel pořádající agentury HIT TRADE.
Samotná akce začala v patnáct hodin, těsně poté si už v areálu pláže U Vrbiček pochutnávaly na prvních porcích gulášů stovky lidí. A na pódiu tvrdila muziku kapela Levhard. Tu postupně vystřídaly skupiny Katapult revival, Plus, Kontakt či Smokie revival. Těsně po dvaadvacáté hodině už před zcela zaplněným publikem excelovala skupina Minami a celý program v popůlnočním čase uzavřel Penzistor. „Všechno klape parádně, vyšlo nám počasí, lidí přišlo hodně a zdá se, že všech tři tisíce porcí guláše rozličného druhu je snědených. Jsem pyšný na to, že na naše festivaly si lidé každoročně nacházejí cestu, akce hodláme neustále vylepšovat,“ zhodnotil akci ve večerních hodinách Petr Zlámal.
Jak Večerník přímo na místě spočítal, kuchaři pro návštěvníky akce připravili neuvěřitelných sedmnáct druhů gulášů. „My jsme jich navařili šest druhů a budeme prodávat celkem šest set porcí. Na přípravě jsme si dali letos obzvláště záležet, nabízíme speciální myslivecký guláš, který je obohacen houbami a brusinkami. Pro dámy, které drží dietu, zde máme alternativu v podobě krůtího guláše. Pro mladší generaci máme připraven hamburger guláš a celou nabídku jsme pak ještě doplnili klasickým segedínem a pivovarským hovězím gulášem. No, a jako zlatou perlu na závěr nabídneme exotický klokaní guláš,“ popsal Večerníku Martin Hudeček, majitel restaurací U Hudečků a Šnyt v Prostějově. Jak dodal, příprava tolika gulášů dala opravdu zabrat. „Kuchaři museli přijít už ve čtyři hodiny ráno, v každé z našich restaurací jsme připravili po třech guláších,“ řekl Hudeček.
Večerník vzápětí nakoukl i ke stánkům, kde nabízeli guláše soukromí kuchaři. „Já jsem přijela až z Ostravy, jsem tu poprvé a určitě ne naposledy. Tato akce mě natolik uchvátila, že příští roky budu chtít určitě také dorazit a připravím další druhy gulášů. Dnes nabízím jelení a hovězí. V obou případech jsem nechala maso dva dny odležet, navíc guláše obsahují hodně cibule, soli a pepře. Podle prvních ohlasů jedlíků se mi povedl,“ smála se Monika Starostková. Podobně se svěřovali i ostatní stánkaři, u kterých se už v brzkých odpoledních hodinách tvořily velké fronty lidí. „
Já si nenechám uniknout žádný koncert rockových kapel tady na přehradě, vždyť nedaleko mám chatu. A dneska si u poslechu dobré muziky navíc nacpu břicho. Co si přát víc? Je to parádní relax,“ svěřil se Večerníku tradiční účastník akcí na pláži U Vrbiček Petr Uličný, legendární fotbalový trenér.
Čtvrtý ročník Guláš Rock Festu se vydařil náramně. „Spokojenost je jistě veliká, ale příští rok to bude ještě lepší,“ ujistil Večerník v závěru akce její hlavní organizátor Petr Zlámal.


Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments