Příjemnou noc, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Rok od roku lepší a lepší! Letošní čtvrtý ročník Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček přilákal uplynulou sobotu hodně přes tisícovku návštěvníků. A výpravy na plumlovskou přehradu, byť voda v ní se zelenala jako brčál, určitě nelitovali. Rockové skupiny vyhrávaly až do půlnoci a k tomu všemu se o plné žaludky všech starali majitelé pozvaných restaurací i soukromí kuchaři.

Ti navařili značné množství druhů gulášů, z jejichž vůně se sbíhaly sliny na dálku. A když k tomu všemu ještě teklo pivo proudem, nebylo co řešit. U toho prostě Večerník nemohl chybět! 

Organizátoři na poslední chvíli upravili složení vystupujících rockových skupin. „Museli jsme trošku zaimprovizovat. Původně měla vystoupit skupina Black Sabath revival, ta ale dala přednost vystoupení v Litovli. Narychlo jsme tedy oslovili kapelu Minami a jsme rádi, že kluci zareagovali pozitivně. Tito muzikanti nejen mě osobně velice nadchli nedávno, když vystoupili jako předkapela Mirai,“ vysvětlil Večerníku hned na začátku sobotního Guláš Rock Festu Petr Zlámal, majitel pořádající agentury HIT TRADE.
Samotná akce začala v patnáct hodin, těsně poté si už v areálu pláže U Vrbiček pochutnávaly na prvních porcích gulášů stovky lidí. A na pódiu tvrdila muziku kapela Levhard. Tu postupně vystřídaly skupiny Katapult revival, Plus, Kontakt či Smokie revival. Těsně po dvaadvacáté hodině už před zcela zaplněným publikem excelovala skupina Minami a celý program v popůlnočním čase uzavřel Penzistor. „Všechno klape parádně, vyšlo nám počasí, lidí přišlo hodně a zdá se, že všech tři tisíce porcí guláše rozličného druhu je snědených. Jsem pyšný na to, že na naše festivaly si lidé každoročně nacházejí cestu, akce hodláme neustále vylepšovat,“ zhodnotil akci ve večerních hodinách Petr Zlámal.
Jak Večerník přímo na místě spočítal, kuchaři pro návštěvníky akce připravili neuvěřitelných sedmnáct druhů gulášů. „My jsme jich navařili šest druhů a budeme prodávat celkem šest set porcí. Na přípravě jsme si dali letos obzvláště záležet, nabízíme speciální myslivecký guláš, který je obohacen houbami a brusinkami. Pro dámy, které drží dietu, zde máme alternativu v podobě krůtího guláše. Pro mladší generaci máme připraven hamburger guláš a celou nabídku jsme pak ještě doplnili klasickým segedínem a pivovarským hovězím gulášem. No, a jako zlatou perlu na závěr nabídneme exotický klokaní guláš,“ popsal Večerníku Martin Hudeček, majitel restaurací U Hudečků a Šnyt v Prostějově. Jak dodal, příprava tolika gulášů dala opravdu zabrat. „Kuchaři museli přijít už ve čtyři hodiny ráno, v každé z našich restaurací jsme připravili po třech guláších,“ řekl Hudeček.
Večerník vzápětí nakoukl i ke stánkům, kde nabízeli guláše soukromí kuchaři. „Já jsem přijela až z Ostravy, jsem tu poprvé a určitě ne naposledy. Tato akce mě natolik uchvátila, že příští roky budu chtít určitě také dorazit a připravím další druhy gulášů. Dnes nabízím jelení a hovězí. V obou případech jsem nechala maso dva dny odležet, navíc guláše obsahují hodně cibule, soli a pepře. Podle prvních ohlasů jedlíků se mi povedl,“ smála se Monika Starostková. Podobně se svěřovali i ostatní stánkaři, u kterých se už v brzkých odpoledních hodinách tvořily velké fronty lidí. „
Já si nenechám uniknout žádný koncert rockových kapel tady na přehradě, vždyť nedaleko mám chatu. A dneska si u poslechu dobré muziky navíc nacpu břicho. Co si přát víc? Je to parádní relax,“ svěřil se Večerníku tradiční účastník akcí na pláži U Vrbiček Petr Uličný, legendární fotbalový trenér.
Čtvrtý ročník Guláš Rock Festu se vydařil náramně. „Spokojenost je jistě veliká, ale příští rok to bude ještě lepší,“ ujistil Večerník v závěru akce její hlavní organizátor Petr Zlámal.


Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments