Dobré ráno, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Rok od roku lepší a lepší! Letošní čtvrtý ročník Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček přilákal uplynulou sobotu hodně přes tisícovku návštěvníků. A výpravy na plumlovskou přehradu, byť voda v ní se zelenala jako brčál, určitě nelitovali. Rockové skupiny vyhrávaly až do půlnoci a k tomu všemu se o plné žaludky všech starali majitelé pozvaných restaurací i soukromí kuchaři.

Ti navařili značné množství druhů gulášů, z jejichž vůně se sbíhaly sliny na dálku. A když k tomu všemu ještě teklo pivo proudem, nebylo co řešit. U toho prostě Večerník nemohl chybět! 

Organizátoři na poslední chvíli upravili složení vystupujících rockových skupin. „Museli jsme trošku zaimprovizovat. Původně měla vystoupit skupina Black Sabath revival, ta ale dala přednost vystoupení v Litovli. Narychlo jsme tedy oslovili kapelu Minami a jsme rádi, že kluci zareagovali pozitivně. Tito muzikanti nejen mě osobně velice nadchli nedávno, když vystoupili jako předkapela Mirai,“ vysvětlil Večerníku hned na začátku sobotního Guláš Rock Festu Petr Zlámal, majitel pořádající agentury HIT TRADE.
Samotná akce začala v patnáct hodin, těsně poté si už v areálu pláže U Vrbiček pochutnávaly na prvních porcích gulášů stovky lidí. A na pódiu tvrdila muziku kapela Levhard. Tu postupně vystřídaly skupiny Katapult revival, Plus, Kontakt či Smokie revival. Těsně po dvaadvacáté hodině už před zcela zaplněným publikem excelovala skupina Minami a celý program v popůlnočním čase uzavřel Penzistor. „Všechno klape parádně, vyšlo nám počasí, lidí přišlo hodně a zdá se, že všech tři tisíce porcí guláše rozličného druhu je snědených. Jsem pyšný na to, že na naše festivaly si lidé každoročně nacházejí cestu, akce hodláme neustále vylepšovat,“ zhodnotil akci ve večerních hodinách Petr Zlámal.
Jak Večerník přímo na místě spočítal, kuchaři pro návštěvníky akce připravili neuvěřitelných sedmnáct druhů gulášů. „My jsme jich navařili šest druhů a budeme prodávat celkem šest set porcí. Na přípravě jsme si dali letos obzvláště záležet, nabízíme speciální myslivecký guláš, který je obohacen houbami a brusinkami. Pro dámy, které drží dietu, zde máme alternativu v podobě krůtího guláše. Pro mladší generaci máme připraven hamburger guláš a celou nabídku jsme pak ještě doplnili klasickým segedínem a pivovarským hovězím gulášem. No, a jako zlatou perlu na závěr nabídneme exotický klokaní guláš,“ popsal Večerníku Martin Hudeček, majitel restaurací U Hudečků a Šnyt v Prostějově. Jak dodal, příprava tolika gulášů dala opravdu zabrat. „Kuchaři museli přijít už ve čtyři hodiny ráno, v každé z našich restaurací jsme připravili po třech guláších,“ řekl Hudeček.
Večerník vzápětí nakoukl i ke stánkům, kde nabízeli guláše soukromí kuchaři. „Já jsem přijela až z Ostravy, jsem tu poprvé a určitě ne naposledy. Tato akce mě natolik uchvátila, že příští roky budu chtít určitě také dorazit a připravím další druhy gulášů. Dnes nabízím jelení a hovězí. V obou případech jsem nechala maso dva dny odležet, navíc guláše obsahují hodně cibule, soli a pepře. Podle prvních ohlasů jedlíků se mi povedl,“ smála se Monika Starostková. Podobně se svěřovali i ostatní stánkaři, u kterých se už v brzkých odpoledních hodinách tvořily velké fronty lidí. „
Já si nenechám uniknout žádný koncert rockových kapel tady na přehradě, vždyť nedaleko mám chatu. A dneska si u poslechu dobré muziky navíc nacpu břicho. Co si přát víc? Je to parádní relax,“ svěřil se Večerníku tradiční účastník akcí na pláži U Vrbiček Petr Uličný, legendární fotbalový trenér.
Čtvrtý ročník Guláš Rock Festu se vydařil náramně. „Spokojenost je jistě veliká, ale příští rok to bude ještě lepší,“ ujistil Večerník v závěru akce její hlavní organizátor Petr Zlámal.


Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments