Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po čtrnácti letech se filmoví fanoušci dočkali vysněného pokračování. Bob Parr a jeho rodinka úžasňáků jsou zpět v plné parádě. Tentokrát nebudou čelit jen superpadouchům, ale i nástrahám obyčejného světa rodičů a dětí. Studio Pixar ví, jak točit animované filmy, a je ohromně pozitivní, že i po tolika letech se ke svému projektu vrátili režisér i herci z prvního dílu. Večerník se filmem pobavil v kině a shrnul to pro vás v pravidelné recenzi.

Pixar má na kontě tři nefalšované klenoty. Toy Story, Hledá se Nemo a Úžasňákovi. První se dočkal už tří pokračování a další Příběh hraček přijde za rok. Předloni dorazila Dory, která hledala rodinu, a vyklubala se z toho zábavná, ale trochu průměrná podívaná. Návrat rodinky superhrdinů přišel po dlouhých 14 letech, proto byla cesta do kina poněkud s obavami. Ty ale byly po pár minutách s přehledem zažehnány. I po tak dlouhé době začíná dvojka přesně tam, kde první díl skončil. Po letech čekání se tak dozvíte, jak proběhl duel s Podkopávačem, jak dopadlo Violetino rande a co se s problémovou rodinkou dělo v následujících dnech a týdnech. Našly se ale chvíle, kdy film maličko pokulhává, a to zrovna v důležitých pasážích příběhu. Budete mít pocit, že příběh už jste někde několikrát viděli a některé zvraty jsou až moc průhledné, tudíž o nich budete vědět dopředu, pokud máte nakoukaného třeba Bonda. Pozdější scény vás neoslní tolik, jako v hraných akčních filmech, což se dá ale s přehledem odpustit, protože jde vlastně o animák pro děti. V každé scéně obrovsky šlapou, hlavně parádní superhrdinské souboje jeden na jednoho a dobře jsou využité všechny superhrdinské vlastnosti všech postav, co je na plátně mají. Tím je superhrdinský svět ve druhém díle rozmanitější. Dávno tak víme, že je stoprocentní zábava důležitější než šokující děj, a Úžasňákovi 2 jsou v „bavicím" ohledu dalším pixarovským triumfem. Mnohem víc mě bavily domácí scény, ve kterých se Bob snaží starat o rodinu nebo ve kterých se malá Violet pokouší o rande. Hlavně malý Jack-Jack si ukradl pro sebe všechny scény, ve kterých se objevil, a jeho souboj s mývalem byl nejlepší z celého filmu. Tyto scény táhnou film, jsou opravdu vtipné, břitké a plné emocí i v českém dabingu.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments