Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po čtrnácti letech se filmoví fanoušci dočkali vysněného pokračování. Bob Parr a jeho rodinka úžasňáků jsou zpět v plné parádě. Tentokrát nebudou čelit jen superpadouchům, ale i nástrahám obyčejného světa rodičů a dětí. Studio Pixar ví, jak točit animované filmy, a je ohromně pozitivní, že i po tolika letech se ke svému projektu vrátili režisér i herci z prvního dílu. Večerník se filmem pobavil v kině a shrnul to pro vás v pravidelné recenzi.

Pixar má na kontě tři nefalšované klenoty. Toy Story, Hledá se Nemo a Úžasňákovi. První se dočkal už tří pokračování a další Příběh hraček přijde za rok. Předloni dorazila Dory, která hledala rodinu, a vyklubala se z toho zábavná, ale trochu průměrná podívaná. Návrat rodinky superhrdinů přišel po dlouhých 14 letech, proto byla cesta do kina poněkud s obavami. Ty ale byly po pár minutách s přehledem zažehnány. I po tak dlouhé době začíná dvojka přesně tam, kde první díl skončil. Po letech čekání se tak dozvíte, jak proběhl duel s Podkopávačem, jak dopadlo Violetino rande a co se s problémovou rodinkou dělo v následujících dnech a týdnech. Našly se ale chvíle, kdy film maličko pokulhává, a to zrovna v důležitých pasážích příběhu. Budete mít pocit, že příběh už jste někde několikrát viděli a některé zvraty jsou až moc průhledné, tudíž o nich budete vědět dopředu, pokud máte nakoukaného třeba Bonda. Pozdější scény vás neoslní tolik, jako v hraných akčních filmech, což se dá ale s přehledem odpustit, protože jde vlastně o animák pro děti. V každé scéně obrovsky šlapou, hlavně parádní superhrdinské souboje jeden na jednoho a dobře jsou využité všechny superhrdinské vlastnosti všech postav, co je na plátně mají. Tím je superhrdinský svět ve druhém díle rozmanitější. Dávno tak víme, že je stoprocentní zábava důležitější než šokující děj, a Úžasňákovi 2 jsou v „bavicím" ohledu dalším pixarovským triumfem. Mnohem víc mě bavily domácí scény, ve kterých se Bob snaží starat o rodinu nebo ve kterých se malá Violet pokouší o rande. Hlavně malý Jack-Jack si ukradl pro sebe všechny scény, ve kterých se objevil, a jeho souboj s mývalem byl nejlepší z celého filmu. Tyto scény táhnou film, jsou opravdu vtipné, břitké a plné emocí i v českém dabingu.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments