Příjemnou noc, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po čtrnácti letech se filmoví fanoušci dočkali vysněného pokračování. Bob Parr a jeho rodinka úžasňáků jsou zpět v plné parádě. Tentokrát nebudou čelit jen superpadouchům, ale i nástrahám obyčejného světa rodičů a dětí. Studio Pixar ví, jak točit animované filmy, a je ohromně pozitivní, že i po tolika letech se ke svému projektu vrátili režisér i herci z prvního dílu. Večerník se filmem pobavil v kině a shrnul to pro vás v pravidelné recenzi.

Pixar má na kontě tři nefalšované klenoty. Toy Story, Hledá se Nemo a Úžasňákovi. První se dočkal už tří pokračování a další Příběh hraček přijde za rok. Předloni dorazila Dory, která hledala rodinu, a vyklubala se z toho zábavná, ale trochu průměrná podívaná. Návrat rodinky superhrdinů přišel po dlouhých 14 letech, proto byla cesta do kina poněkud s obavami. Ty ale byly po pár minutách s přehledem zažehnány. I po tak dlouhé době začíná dvojka přesně tam, kde první díl skončil. Po letech čekání se tak dozvíte, jak proběhl duel s Podkopávačem, jak dopadlo Violetino rande a co se s problémovou rodinkou dělo v následujících dnech a týdnech. Našly se ale chvíle, kdy film maličko pokulhává, a to zrovna v důležitých pasážích příběhu. Budete mít pocit, že příběh už jste někde několikrát viděli a některé zvraty jsou až moc průhledné, tudíž o nich budete vědět dopředu, pokud máte nakoukaného třeba Bonda. Pozdější scény vás neoslní tolik, jako v hraných akčních filmech, což se dá ale s přehledem odpustit, protože jde vlastně o animák pro děti. V každé scéně obrovsky šlapou, hlavně parádní superhrdinské souboje jeden na jednoho a dobře jsou využité všechny superhrdinské vlastnosti všech postav, co je na plátně mají. Tím je superhrdinský svět ve druhém díle rozmanitější. Dávno tak víme, že je stoprocentní zábava důležitější než šokující děj, a Úžasňákovi 2 jsou v „bavicím" ohledu dalším pixarovským triumfem. Mnohem víc mě bavily domácí scény, ve kterých se Bob snaží starat o rodinu nebo ve kterých se malá Violet pokouší o rande. Hlavně malý Jack-Jack si ukradl pro sebe všechny scény, ve kterých se objevil, a jeho souboj s mývalem byl nejlepší z celého filmu. Tyto scény táhnou film, jsou opravdu vtipné, břitké a plné emocí i v českém dabingu.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments