Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na zámku v Čechách pod Kosířem během léta frčí jedna akce za druhou. V rámci Kulturního léta na zámku v Čechách pod Kosířem 2018 udělá tentokrát zájemcům radost open-air zámecký ples ve stylu první republiky. Při této příležitosti pro vás bude připraven nejen večer plný dobové hudby, ale i bohatý doprovodný program.

Na sobotu 25. srpna připadá Hradozámecká noc, která představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Do projektu se zapojil i zámek v Čechách pod Kosířem, a tak vám přináší open-air zámecký ples ve stylu první republiky. „Nejenže si budete moci zatančit za doprovodu osmnáctičlenného orchestru na hudbu třicátých a čtyřicátých let, ale je připraven i bohatý program včetně módní přehlídky dobových kostýmů filmových hvězd, jako například Adiny Mandlové nebo Svatopluka Beneše,“ nastiňuje program kastelán zámku Martin Váňa.
A na co dále se můžete těšit? V 18:00 hodin uslyšíte koncert písní Jana Masaryka a dalších prvorepublikových autorů ve velkém sále zámku a v 19:00 hodin propukne už samotný ples. Od 19:30 hodin proběhne ukázka společenských tanců z období první republiky a ve 20:30 hodin započne módní přehlídka již zmiňovaných dobových filmových hvězd. Ve 21:30 hodin opět uvidíte ukázky společenských tanců z období první republiky. Ve 23:00 hodin přijde na řadu netušené překvapení. A o půlnoci bude ples ukončen.
Vstupenky v hodnotě 300 korun jsou k mání v předprodeji na pokladně zámku v Čechách pod Kosířem, na pokladně Vlastivědného muzea v Olomouci a na webových stránkách www.ticketmaster.cz.

KDY: SOBOTA 25. SRPNA, 19:00 HODIN
KDE: ZÁMECKÝ PARK, ČECHY POD KOSÍŘEM

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments