Dobré odpoledne, dnes je úterý 22.1.2019
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Od 13. srpna si mohou lidé v Prostějově zajít na velmi zajímavou a specifickou výstavu. Velkoformátové komiksové seriály mladého přerovského kreslíře Marka Matějčka zaplnily holé stěny ve druhém patře obchodního domu Zlatá brána na necelé dva měsíce. Výstava se bude líbit především nadšencům do techniky perokresby a žánru sci-fi. Přesně takové totiž budou tři sci-fi příběhy Virgoplex 13, Virgoplex 13: Poušť a Aquaron, které výstava vypráví.
Přerovský rodák Marek Matějček absolvoval studium hutního zpracování skla na umělecké průmyslovce ve Valašském Meziříčí a poté se stejné tematice věnoval v ateliéru skla profesora Ronyho Plesla na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Od sklářského designu se momentálně zatoulal ke kresbám, jež hodlá vydat v souborné sbírce kreslených povídek z děsivého a futuristického světa s pracovním názvem Virgoplex 13. A právě zmíněné autorovy ilustrace jsou hlavní dějovou linkou uvedené probíhající výstavy. Některé kresby fixem autor digitálně koloruje, jiné jsou k vidění jen v černo-bílé variantě. Autorovy komiksy čerpají hojně náměty ve vědecko-fantastickém žánru a světových mytologiích. „Virgoplex 13 pojednává o astronautovi, který cestuje na neznámou planetu, kde najde zvláštní formy života,“ popisuje autor dějovou linku prvního příběhu. Druhý soubor kreseb na něj přímo navazuje. Jeho příběh pojednává o pouštních lidech, odvedených do metroplexu Virgo, kde jejich těla slouží jako genetický materiál pro výrobu nové kosmické super rasy. Třetí příběh Aquaron pak vypráví o vnitřní oceánické sféře uvnitř planety a útěku mořských lidí z jejich vězení v chladné Nové Oceánii. Vernisáž k výstavě proběhla 13. srpna a bude trvat do 20. září. Pro všechny nadšence do komiksů a sci-fi je výstava víceméně povinná, ale nadchne i menší návštěvníky s jejich rodiči.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments