Dobré odpoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Od 13. srpna si mohou lidé v Prostějově zajít na velmi zajímavou a specifickou výstavu. Velkoformátové komiksové seriály mladého přerovského kreslíře Marka Matějčka zaplnily holé stěny ve druhém patře obchodního domu Zlatá brána na necelé dva měsíce. Výstava se bude líbit především nadšencům do techniky perokresby a žánru sci-fi. Přesně takové totiž budou tři sci-fi příběhy Virgoplex 13, Virgoplex 13: Poušť a Aquaron, které výstava vypráví.
Přerovský rodák Marek Matějček absolvoval studium hutního zpracování skla na umělecké průmyslovce ve Valašském Meziříčí a poté se stejné tematice věnoval v ateliéru skla profesora Ronyho Plesla na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Od sklářského designu se momentálně zatoulal ke kresbám, jež hodlá vydat v souborné sbírce kreslených povídek z děsivého a futuristického světa s pracovním názvem Virgoplex 13. A právě zmíněné autorovy ilustrace jsou hlavní dějovou linkou uvedené probíhající výstavy. Některé kresby fixem autor digitálně koloruje, jiné jsou k vidění jen v černo-bílé variantě. Autorovy komiksy čerpají hojně náměty ve vědecko-fantastickém žánru a světových mytologiích. „Virgoplex 13 pojednává o astronautovi, který cestuje na neznámou planetu, kde najde zvláštní formy života,“ popisuje autor dějovou linku prvního příběhu. Druhý soubor kreseb na něj přímo navazuje. Jeho příběh pojednává o pouštních lidech, odvedených do metroplexu Virgo, kde jejich těla slouží jako genetický materiál pro výrobu nové kosmické super rasy. Třetí příběh Aquaron pak vypráví o vnitřní oceánické sféře uvnitř planety a útěku mořských lidí z jejich vězení v chladné Nové Oceánii. Vernisáž k výstavě proběhla 13. srpna a bude trvat do 20. září. Pro všechny nadšence do komiksů a sci-fi je výstava víceméně povinná, ale nadchne i menší návštěvníky s jejich rodiči.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments