Příjemnou noc, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Od 13. srpna si mohou lidé v Prostějově zajít na velmi zajímavou a specifickou výstavu. Velkoformátové komiksové seriály mladého přerovského kreslíře Marka Matějčka zaplnily holé stěny ve druhém patře obchodního domu Zlatá brána na necelé dva měsíce. Výstava se bude líbit především nadšencům do techniky perokresby a žánru sci-fi. Přesně takové totiž budou tři sci-fi příběhy Virgoplex 13, Virgoplex 13: Poušť a Aquaron, které výstava vypráví.
Přerovský rodák Marek Matějček absolvoval studium hutního zpracování skla na umělecké průmyslovce ve Valašském Meziříčí a poté se stejné tematice věnoval v ateliéru skla profesora Ronyho Plesla na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Od sklářského designu se momentálně zatoulal ke kresbám, jež hodlá vydat v souborné sbírce kreslených povídek z děsivého a futuristického světa s pracovním názvem Virgoplex 13. A právě zmíněné autorovy ilustrace jsou hlavní dějovou linkou uvedené probíhající výstavy. Některé kresby fixem autor digitálně koloruje, jiné jsou k vidění jen v černo-bílé variantě. Autorovy komiksy čerpají hojně náměty ve vědecko-fantastickém žánru a světových mytologiích. „Virgoplex 13 pojednává o astronautovi, který cestuje na neznámou planetu, kde najde zvláštní formy života,“ popisuje autor dějovou linku prvního příběhu. Druhý soubor kreseb na něj přímo navazuje. Jeho příběh pojednává o pouštních lidech, odvedených do metroplexu Virgo, kde jejich těla slouží jako genetický materiál pro výrobu nové kosmické super rasy. Třetí příběh Aquaron pak vypráví o vnitřní oceánické sféře uvnitř planety a útěku mořských lidí z jejich vězení v chladné Nové Oceánii. Vernisáž k výstavě proběhla 13. srpna a bude trvat do 20. září. Pro všechny nadšence do komiksů a sci-fi je výstava víceméně povinná, ale nadchne i menší návštěvníky s jejich rodiči.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments