Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Od 13. srpna si mohou lidé v Prostějově zajít na velmi zajímavou a specifickou výstavu. Velkoformátové komiksové seriály mladého přerovského kreslíře Marka Matějčka zaplnily holé stěny ve druhém patře obchodního domu Zlatá brána na necelé dva měsíce. Výstava se bude líbit především nadšencům do techniky perokresby a žánru sci-fi. Přesně takové totiž budou tři sci-fi příběhy Virgoplex 13, Virgoplex 13: Poušť a Aquaron, které výstava vypráví.
Přerovský rodák Marek Matějček absolvoval studium hutního zpracování skla na umělecké průmyslovce ve Valašském Meziříčí a poté se stejné tematice věnoval v ateliéru skla profesora Ronyho Plesla na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Od sklářského designu se momentálně zatoulal ke kresbám, jež hodlá vydat v souborné sbírce kreslených povídek z děsivého a futuristického světa s pracovním názvem Virgoplex 13. A právě zmíněné autorovy ilustrace jsou hlavní dějovou linkou uvedené probíhající výstavy. Některé kresby fixem autor digitálně koloruje, jiné jsou k vidění jen v černo-bílé variantě. Autorovy komiksy čerpají hojně náměty ve vědecko-fantastickém žánru a světových mytologiích. „Virgoplex 13 pojednává o astronautovi, který cestuje na neznámou planetu, kde najde zvláštní formy života,“ popisuje autor dějovou linku prvního příběhu. Druhý soubor kreseb na něj přímo navazuje. Jeho příběh pojednává o pouštních lidech, odvedených do metroplexu Virgo, kde jejich těla slouží jako genetický materiál pro výrobu nové kosmické super rasy. Třetí příběh Aquaron pak vypráví o vnitřní oceánické sféře uvnitř planety a útěku mořských lidí z jejich vězení v chladné Nové Oceánii. Vernisáž k výstavě proběhla 13. srpna a bude trvat do 20. září. Pro všechny nadšence do komiksů a sci-fi je výstava víceméně povinná, ale nadchne i menší návštěvníky s jejich rodiči.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments