Dobrý večer, dnes je pondělí 12.11.2018
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Na nádvoří plumlovské dominanty bylo opět pořádně živo. Tentokrát se znovu po roce vrátil tradiční baletní galavečer pod širým nebem. V podání umělců baletního souboru Moravského divadla Olomouc měli tu možnost diváci vidět pestrou škálu nádherných ukázek z klasických, neoklasických, ale i moderních baletních inscenací. Pod dohledem šéfa baletního souboru Roberta Balogha se nejen stálým divákům přestavili jak známí sólisté, tak zcela nové tváře, které posílí soubor v nové sezóně.


Tuto mimořádnou událost si Večerník nemohl nechat ujít.

Letošní ročník baletního galavečera otevřela ukázka tance v podání dětského souboru baletního studia. Poté se na pódiu předvedla krátká ukázka z baletu QUEEN – The show must go on!, díky niž si diváci užili rockovou hudbu spojenou s baletem. Bohužel tento balet se v příští sezóně v repertoáru Moravského divadla neobjeví, tudíž to byla jedinečná šance spatřit aspoň část inscenace, která v sousedním městě vzbudila velmi pozitivní ohlasy. Mezi dalšími úryvky z baletních vystoupení před pauzou si olomoucký soubor připravil ukázku z představení Frida, kde zatančili celý večer excelující Yui Kyotani a Ivo Jambor, nebo Dámy s kaméliemi.
„Ukázka z baletu Frida se mi hodně líbila. Ta chemie mezi tanečníky byla elektrizující, dokonale se k tomu hodila i ta hudba,“ ohodnotila ukázku slečna Jana. „Ale úryvek z QUEEN – The show must go on! mi přišel takový kostrbatý. Moc se mi nehodí rocková hudba k baletu a i když nejsem expert, tak klasický balet se mi líbí víc,“ dodává o přestávce celého představení.
Druhá půle galavečera byla ve znamení Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy, která měla letos v Moravském divadle premiéru. Jako další následoval Amadeus od Wolfganga Amadea Mozarta a další oblíbený balet Spartakus od Arama Chačaturjana. Celý baletní večer pak uzavřelo Bolero od Maurice Ravela.


 

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments