Dobré ráno, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE  Na nádvoří plumlovské dominanty bylo opět pořádně živo. Tentokrát se znovu po roce vrátil tradiční baletní galavečer pod širým nebem. V podání umělců baletního souboru Moravského divadla Olomouc měli tu možnost diváci vidět pestrou škálu nádherných ukázek z klasických, neoklasických, ale i moderních baletních inscenací. Pod dohledem šéfa baletního souboru Roberta Balogha se nejen stálým divákům přestavili jak známí sólisté, tak zcela nové tváře, které posílí soubor v nové sezóně.


Tuto mimořádnou událost si Večerník nemohl nechat ujít.

Letošní ročník baletního galavečera otevřela ukázka tance v podání dětského souboru baletního studia. Poté se na pódiu předvedla krátká ukázka z baletu QUEEN – The show must go on!, díky niž si diváci užili rockovou hudbu spojenou s baletem. Bohužel tento balet se v příští sezóně v repertoáru Moravského divadla neobjeví, tudíž to byla jedinečná šance spatřit aspoň část inscenace, která v sousedním městě vzbudila velmi pozitivní ohlasy. Mezi dalšími úryvky z baletních vystoupení před pauzou si olomoucký soubor připravil ukázku z představení Frida, kde zatančili celý večer excelující Yui Kyotani a Ivo Jambor, nebo Dámy s kaméliemi.
„Ukázka z baletu Frida se mi hodně líbila. Ta chemie mezi tanečníky byla elektrizující, dokonale se k tomu hodila i ta hudba,“ ohodnotila ukázku slečna Jana. „Ale úryvek z QUEEN – The show must go on! mi přišel takový kostrbatý. Moc se mi nehodí rocková hudba k baletu a i když nejsem expert, tak klasický balet se mi líbí víc,“ dodává o přestávce celého představení.
Druhá půle galavečera byla ve znamení Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy, která měla letos v Moravském divadle premiéru. Jako další následoval Amadeus od Wolfganga Amadea Mozarta a další oblíbený balet Spartakus od Arama Chačaturjana. Celý baletní večer pak uzavřelo Bolero od Maurice Ravela.


 

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments