Dobré odpoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Nejen po celé prázdniny mohou místní obdivovatelé umění zajít do galerie Špalíček na netradiční fotografickou výstavu. Od června do začátku září tam vystavuje současná česká fotografka pod svým známým pseudonymem Tereza z Davle, která se už zařadila mezi přední české fotografy a svá díla vystavuje už od roku 1996.

Fotografka pod pseudonymem Tereza z Davle se zaměřuje především na akt a portrét. Dětství prožila v Davli, díky čemuž pak později vznikl její pseudonym. Poté se přesunula do hlavního města, kde většinu volného času trávila ve společnosti kreativních umělců v baru Kamzík v Kamzíkové ulici v Praze, kde měla také své první výstavy. S fotografováním začala v roce 1993, kdy si v osmnácti letech koupila svůj první foťák za peníze od babičky. Když měla o tři roky později první výstavu v Galerii Kamzík, tehdejší majitel si nevzpomněl na její příjmení, tak napsal na pozvánku Tereza z Davle. A už jí to zůstalo...
Je samoukem, fotografuje profesionálně portréty a akty, zpravidla černobílé na klasický film. Nepohrdne ale ani zátiším. Fotografuje starou klasickou technikou, snímky si zvětšuje sama. V současnosti se živí jako klasická fotografka aktů, které vytváří na zakázku pro soukromé osoby. Nadále pokračuje i ve volné tvorbě, kde se začínají objevovat také nalezená zátiší.
V Prostějově představuje návštěvníkům galerie kolekci asi čtyřiceti fotografií, na nichž jsou specifickým způsobem zachyceny v různých pokojích a kulisách slavného pražského hotelu Grandhotel ženy a dívky. Přestože nejde o profesionální modelky, díky způsobu, jakým je fotografka ztvárňuje, jsou výsledkem mimořádně přitažlivé snímky plné erotičnosti, ale ne podbízivosti.
Výstava potrvá ještě do 2. září, tudíž je stále ještě čas na výstavu zajít.Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments