Dobrý večer, dnes je pondělí 12.11.2018
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Nejen po celé prázdniny mohou místní obdivovatelé umění zajít do galerie Špalíček na netradiční fotografickou výstavu. Od června do začátku září tam vystavuje současná česká fotografka pod svým známým pseudonymem Tereza z Davle, která se už zařadila mezi přední české fotografy a svá díla vystavuje už od roku 1996.

Fotografka pod pseudonymem Tereza z Davle se zaměřuje především na akt a portrét. Dětství prožila v Davli, díky čemuž pak později vznikl její pseudonym. Poté se přesunula do hlavního města, kde většinu volného času trávila ve společnosti kreativních umělců v baru Kamzík v Kamzíkové ulici v Praze, kde měla také své první výstavy. S fotografováním začala v roce 1993, kdy si v osmnácti letech koupila svůj první foťák za peníze od babičky. Když měla o tři roky později první výstavu v Galerii Kamzík, tehdejší majitel si nevzpomněl na její příjmení, tak napsal na pozvánku Tereza z Davle. A už jí to zůstalo...
Je samoukem, fotografuje profesionálně portréty a akty, zpravidla černobílé na klasický film. Nepohrdne ale ani zátiším. Fotografuje starou klasickou technikou, snímky si zvětšuje sama. V současnosti se živí jako klasická fotografka aktů, které vytváří na zakázku pro soukromé osoby. Nadále pokračuje i ve volné tvorbě, kde se začínají objevovat také nalezená zátiší.
V Prostějově představuje návštěvníkům galerie kolekci asi čtyřiceti fotografií, na nichž jsou specifickým způsobem zachyceny v různých pokojích a kulisách slavného pražského hotelu Grandhotel ženy a dívky. Přestože nejde o profesionální modelky, díky způsobu, jakým je fotografka ztvárňuje, jsou výsledkem mimořádně přitažlivé snímky plné erotičnosti, ale ne podbízivosti.
Výstava potrvá ještě do 2. září, tudíž je stále ještě čas na výstavu zajít.Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments