Dobré ráno, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Nejen po celé prázdniny mohou místní obdivovatelé umění zajít do galerie Špalíček na netradiční fotografickou výstavu. Od června do začátku září tam vystavuje současná česká fotografka pod svým známým pseudonymem Tereza z Davle, která se už zařadila mezi přední české fotografy a svá díla vystavuje už od roku 1996.

Fotografka pod pseudonymem Tereza z Davle se zaměřuje především na akt a portrét. Dětství prožila v Davli, díky čemuž pak později vznikl její pseudonym. Poté se přesunula do hlavního města, kde většinu volného času trávila ve společnosti kreativních umělců v baru Kamzík v Kamzíkové ulici v Praze, kde měla také své první výstavy. S fotografováním začala v roce 1993, kdy si v osmnácti letech koupila svůj první foťák za peníze od babičky. Když měla o tři roky později první výstavu v Galerii Kamzík, tehdejší majitel si nevzpomněl na její příjmení, tak napsal na pozvánku Tereza z Davle. A už jí to zůstalo...
Je samoukem, fotografuje profesionálně portréty a akty, zpravidla černobílé na klasický film. Nepohrdne ale ani zátiším. Fotografuje starou klasickou technikou, snímky si zvětšuje sama. V současnosti se živí jako klasická fotografka aktů, které vytváří na zakázku pro soukromé osoby. Nadále pokračuje i ve volné tvorbě, kde se začínají objevovat také nalezená zátiší.
V Prostějově představuje návštěvníkům galerie kolekci asi čtyřiceti fotografií, na nichž jsou specifickým způsobem zachyceny v různých pokojích a kulisách slavného pražského hotelu Grandhotel ženy a dívky. Přestože nejde o profesionální modelky, díky způsobu, jakým je fotografka ztvárňuje, jsou výsledkem mimořádně přitažlivé snímky plné erotičnosti, ale ne podbízivosti.
Výstava potrvá ještě do 2. září, tudíž je stále ještě čas na výstavu zajít.Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments