Dobrý večer, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Knižní bazar v Prostějově místní velmi dobře znají. Letos by se měl v prostějovské Městské knihovně konat již osmým rokem. A jak takový „obchod“ s knihami vlastně funguje? Můžete si odtud odnést, cokoliv chcete, a na oplátku zase můžete přinést to, co se vám už nehodí. Již dnes, tj. v pondělí 3. září od 9:00 hodin na vás budou čekat pracovníci knihovny.

Od 14. července do 31. srpna byla Městská knihovna Prostějov uzavřena. Nyní se vrací do svého koloběhu a při té příležitosti uspořádala známý knižní bazar. „Hledáte zajímavou knihu pro svou knihovničku? Je vám líto vyhodit už nepotřebné knihy? Navštivte knižní bazar, jenž bude probíhat v prostorách knihovny až do konce září. Můžete přinést vaše knihy, ty pak budou zdarma k dispozici ostatním čtenářům, a sami si můžete odnést všechny publikace, které vás zaujmou,“ uvádí ve své upoutávce ředitel Městské knihovny Aleš Procházka.
Takto funguje tradiční knižní bazar v Prostějově. Pro vysoký zájem se akce každý rok v knihovně opakuje. V knižních boxech nachystaných pro návštěvníky, najdete literaturu všech možných žánrů. Detektivky, sci-fi, biografie a další. Tak si pospěšte, ať vám ostatní nerozeberou to, na co máte zálusk!
Knihu získanou na knižním bazaru si samozřejmě můžete nechat. Ale pokud chcete dát šanci přečíst si to skvělé dílko, které jste si odnesli domů, i dalším čtenářům, můžete jej opět přinést zpět do boxů. A to buď hned po přečtení, nebo třeba na dalším ročníku.
Knižní bazar bude probíhat až do 29. září. A pokud nemáte možnost zajít na tento, určitě přijďte na ten příští. Bude se konat v březnu příštího roku, tedy v měsíci čtenářů a knih.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments