Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Významného hosta přivítalo prostějovské kino v sobotu 1. září. Vítěz z festivalu v Karlových Varech za režii Olmo Omerzu přijel se svým filmem Všechno bude, který mohli diváci zhlédnout od 17:30 hodin a poté se ptát na všetečné otázky samotného režiséra formou besedy. Několik desítek diváků se tak mohlo dozvědět o natáčení, o výběru herců nebo také o dalších projektech, které má tvůrce původem ze Slovinska v plánu. Večerník u toho samozřejmě nechyběl. Typický outsider čtrnáctiletý Mára a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš podniknou cestu za svobodou. Mára ukradne auto a svými průšvihy ohromí i mladou stopařku. Všichni jsou na útěku, na dobrodružné cestě, užívají si náhlou svobodu, kterou už možná nikdy nezažijí. Až do okamžiku, kdy Máru chytne policie. Vyslýchá ho policistka s policistou a divák spolu s nimi váhá, co je realita a co smyšlený chlapecký svět, jelikož někdy je těžké rozlišit pravou skutečnost od fantazie.
Road movie o klučičím přátelství, dobrodružství a velké svobodě natočil oceňovaný režisér Olmo Omerzu, který má za sebou celovečerní snímek Rodinný film, za nějž získal cenu za umělecký přínos na filmovém festivalu v Tokiu, dvě Ceny české filmové kritiky a řadu dalších ocenění. Film byl uveden v slavnostní světové premiéře na letošním karlovarském festivalu, kam byl vybrán jako jeden ze dvou českých zástupců do prestižní hlavní soutěže. A získal cenu za nejlepší režii. Ředitelka kina Metro 70 Barbora Prágerová tak neváhala a pozvala režiséra i s jeho filmem do Prostějova.
„Z premiéry filmu Všechno bude, výherce ceny za režii na KVIFF, mám velkou radost z mnoha důvodů. Jednak nám zavdala příčinu ke svého druhu slavnostnímu zahájení nové ‚kinosezóny' po ospalých prázdninách, pak prokázala, že mladá festivalová hvězda, a tím myslím film i režiséra, zaujme i prostějovské publikum. A v neposlední řadě mě těší, že diváci kladou i velice sofistikované filmovědné dotazy,“ usmívala se Barbora Prágerová.
Samotná atmosféra večírku po filmu byla moc příjemná a přátelská. „Vřele doporučuji všem, kdo u nás žádnou premiéru s občerstvením od prostějovské Kozy, co zůstala celá nezažili, aby nás určitě příště navštívili. Bývá to multismyslový zážitek. Na podzim nás toho čeká spousta, takže k návštěvě prostějovského ‚chrámu kinematografie' bude mnoho příležitostí,“ láká do kina na další události jeho ředitelka.
Po půldruhé hodině dlouhém filmu přišly na řadu otázky nejen pro režiséra, ale i mladého herce Jana Františka Uhera. „Improvizaci tam určitě najdete, někdy jsme nechali kameru zapnutou, aniž by o tom herci věděli, někdy jsme si pro ni cíleně šli. Ono to chvilku trvá, než herci odstraní takový pomyslný blok, začnou sami improvizovat a zároveň si i natáčení v tomhle smyslu užívat,“ zareagoval Olmo Omerzu na otázku, jak moc jsou provázané improvizace a scénář. Exkluzivní rozhovor s tímto režisérem najdete již v příštím vydání Večerníku.
Dodejme, že kino Metro 70 bude snímek Všechno bude prmítat v září v průběhu měsíce září ještě několikrát.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments