Příjemnou noc, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Významného hosta přivítalo prostějovské kino v sobotu 1. září. Vítěz z festivalu v Karlových Varech za režii Olmo Omerzu přijel se svým filmem Všechno bude, který mohli diváci zhlédnout od 17:30 hodin a poté se ptát na všetečné otázky samotného režiséra formou besedy. Několik desítek diváků se tak mohlo dozvědět o natáčení, o výběru herců nebo také o dalších projektech, které má tvůrce původem ze Slovinska v plánu. Večerník u toho samozřejmě nechyběl. Typický outsider čtrnáctiletý Mára a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš podniknou cestu za svobodou. Mára ukradne auto a svými průšvihy ohromí i mladou stopařku. Všichni jsou na útěku, na dobrodružné cestě, užívají si náhlou svobodu, kterou už možná nikdy nezažijí. Až do okamžiku, kdy Máru chytne policie. Vyslýchá ho policistka s policistou a divák spolu s nimi váhá, co je realita a co smyšlený chlapecký svět, jelikož někdy je těžké rozlišit pravou skutečnost od fantazie.
Road movie o klučičím přátelství, dobrodružství a velké svobodě natočil oceňovaný režisér Olmo Omerzu, který má za sebou celovečerní snímek Rodinný film, za nějž získal cenu za umělecký přínos na filmovém festivalu v Tokiu, dvě Ceny české filmové kritiky a řadu dalších ocenění. Film byl uveden v slavnostní světové premiéře na letošním karlovarském festivalu, kam byl vybrán jako jeden ze dvou českých zástupců do prestižní hlavní soutěže. A získal cenu za nejlepší režii. Ředitelka kina Metro 70 Barbora Prágerová tak neváhala a pozvala režiséra i s jeho filmem do Prostějova.
„Z premiéry filmu Všechno bude, výherce ceny za režii na KVIFF, mám velkou radost z mnoha důvodů. Jednak nám zavdala příčinu ke svého druhu slavnostnímu zahájení nové ‚kinosezóny' po ospalých prázdninách, pak prokázala, že mladá festivalová hvězda, a tím myslím film i režiséra, zaujme i prostějovské publikum. A v neposlední řadě mě těší, že diváci kladou i velice sofistikované filmovědné dotazy,“ usmívala se Barbora Prágerová.
Samotná atmosféra večírku po filmu byla moc příjemná a přátelská. „Vřele doporučuji všem, kdo u nás žádnou premiéru s občerstvením od prostějovské Kozy, co zůstala celá nezažili, aby nás určitě příště navštívili. Bývá to multismyslový zážitek. Na podzim nás toho čeká spousta, takže k návštěvě prostějovského ‚chrámu kinematografie' bude mnoho příležitostí,“ láká do kina na další události jeho ředitelka.
Po půldruhé hodině dlouhém filmu přišly na řadu otázky nejen pro režiséra, ale i mladého herce Jana Františka Uhera. „Improvizaci tam určitě najdete, někdy jsme nechali kameru zapnutou, aniž by o tom herci věděli, někdy jsme si pro ni cíleně šli. Ono to chvilku trvá, než herci odstraní takový pomyslný blok, začnou sami improvizovat a zároveň si i natáčení v tomhle smyslu užívat,“ zareagoval Olmo Omerzu na otázku, jak moc jsou provázané improvizace a scénář. Exkluzivní rozhovor s tímto režisérem najdete již v příštím vydání Večerníku.
Dodejme, že kino Metro 70 bude snímek Všechno bude prmítat v září v průběhu měsíce září ještě několikrát.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments