Dobré ráno, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Významného hosta přivítalo prostějovské kino v sobotu 1. září. Vítěz z festivalu v Karlových Varech za režii Olmo Omerzu přijel se svým filmem Všechno bude, který mohli diváci zhlédnout od 17:30 hodin a poté se ptát na všetečné otázky samotného režiséra formou besedy. Několik desítek diváků se tak mohlo dozvědět o natáčení, o výběru herců nebo také o dalších projektech, které má tvůrce původem ze Slovinska v plánu. Večerník u toho samozřejmě nechyběl. Typický outsider čtrnáctiletý Mára a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš podniknou cestu za svobodou. Mára ukradne auto a svými průšvihy ohromí i mladou stopařku. Všichni jsou na útěku, na dobrodružné cestě, užívají si náhlou svobodu, kterou už možná nikdy nezažijí. Až do okamžiku, kdy Máru chytne policie. Vyslýchá ho policistka s policistou a divák spolu s nimi váhá, co je realita a co smyšlený chlapecký svět, jelikož někdy je těžké rozlišit pravou skutečnost od fantazie.
Road movie o klučičím přátelství, dobrodružství a velké svobodě natočil oceňovaný režisér Olmo Omerzu, který má za sebou celovečerní snímek Rodinný film, za nějž získal cenu za umělecký přínos na filmovém festivalu v Tokiu, dvě Ceny české filmové kritiky a řadu dalších ocenění. Film byl uveden v slavnostní světové premiéře na letošním karlovarském festivalu, kam byl vybrán jako jeden ze dvou českých zástupců do prestižní hlavní soutěže. A získal cenu za nejlepší režii. Ředitelka kina Metro 70 Barbora Prágerová tak neváhala a pozvala režiséra i s jeho filmem do Prostějova.
„Z premiéry filmu Všechno bude, výherce ceny za režii na KVIFF, mám velkou radost z mnoha důvodů. Jednak nám zavdala příčinu ke svého druhu slavnostnímu zahájení nové ‚kinosezóny' po ospalých prázdninách, pak prokázala, že mladá festivalová hvězda, a tím myslím film i režiséra, zaujme i prostějovské publikum. A v neposlední řadě mě těší, že diváci kladou i velice sofistikované filmovědné dotazy,“ usmívala se Barbora Prágerová.
Samotná atmosféra večírku po filmu byla moc příjemná a přátelská. „Vřele doporučuji všem, kdo u nás žádnou premiéru s občerstvením od prostějovské Kozy, co zůstala celá nezažili, aby nás určitě příště navštívili. Bývá to multismyslový zážitek. Na podzim nás toho čeká spousta, takže k návštěvě prostějovského ‚chrámu kinematografie' bude mnoho příležitostí,“ láká do kina na další události jeho ředitelka.
Po půldruhé hodině dlouhém filmu přišly na řadu otázky nejen pro režiséra, ale i mladého herce Jana Františka Uhera. „Improvizaci tam určitě najdete, někdy jsme nechali kameru zapnutou, aniž by o tom herci věděli, někdy jsme si pro ni cíleně šli. Ono to chvilku trvá, než herci odstraní takový pomyslný blok, začnou sami improvizovat a zároveň si i natáčení v tomhle smyslu užívat,“ zareagoval Olmo Omerzu na otázku, jak moc jsou provázané improvizace a scénář. Exkluzivní rozhovor s tímto režisérem najdete již v příštím vydání Večerníku.
Dodejme, že kino Metro 70 bude snímek Všechno bude prmítat v září v průběhu měsíce září ještě několikrát.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments