Dobré odpoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Významného hosta přivítalo prostějovské kino v sobotu 1. září. Vítěz z festivalu v Karlových Varech za režii Olmo Omerzu přijel se svým filmem Všechno bude, který mohli diváci zhlédnout od 17:30 hodin a poté se ptát na všetečné otázky samotného režiséra formou besedy. Několik desítek diváků se tak mohlo dozvědět o natáčení, o výběru herců nebo také o dalších projektech, které má tvůrce původem ze Slovinska v plánu. Večerník u toho samozřejmě nechyběl. Typický outsider čtrnáctiletý Mára a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš podniknou cestu za svobodou. Mára ukradne auto a svými průšvihy ohromí i mladou stopařku. Všichni jsou na útěku, na dobrodružné cestě, užívají si náhlou svobodu, kterou už možná nikdy nezažijí. Až do okamžiku, kdy Máru chytne policie. Vyslýchá ho policistka s policistou a divák spolu s nimi váhá, co je realita a co smyšlený chlapecký svět, jelikož někdy je těžké rozlišit pravou skutečnost od fantazie.
Road movie o klučičím přátelství, dobrodružství a velké svobodě natočil oceňovaný režisér Olmo Omerzu, který má za sebou celovečerní snímek Rodinný film, za nějž získal cenu za umělecký přínos na filmovém festivalu v Tokiu, dvě Ceny české filmové kritiky a řadu dalších ocenění. Film byl uveden v slavnostní světové premiéře na letošním karlovarském festivalu, kam byl vybrán jako jeden ze dvou českých zástupců do prestižní hlavní soutěže. A získal cenu za nejlepší režii. Ředitelka kina Metro 70 Barbora Prágerová tak neváhala a pozvala režiséra i s jeho filmem do Prostějova.
„Z premiéry filmu Všechno bude, výherce ceny za režii na KVIFF, mám velkou radost z mnoha důvodů. Jednak nám zavdala příčinu ke svého druhu slavnostnímu zahájení nové ‚kinosezóny' po ospalých prázdninách, pak prokázala, že mladá festivalová hvězda, a tím myslím film i režiséra, zaujme i prostějovské publikum. A v neposlední řadě mě těší, že diváci kladou i velice sofistikované filmovědné dotazy,“ usmívala se Barbora Prágerová.
Samotná atmosféra večírku po filmu byla moc příjemná a přátelská. „Vřele doporučuji všem, kdo u nás žádnou premiéru s občerstvením od prostějovské Kozy, co zůstala celá nezažili, aby nás určitě příště navštívili. Bývá to multismyslový zážitek. Na podzim nás toho čeká spousta, takže k návštěvě prostějovského ‚chrámu kinematografie' bude mnoho příležitostí,“ láká do kina na další události jeho ředitelka.
Po půldruhé hodině dlouhém filmu přišly na řadu otázky nejen pro režiséra, ale i mladého herce Jana Františka Uhera. „Improvizaci tam určitě najdete, někdy jsme nechali kameru zapnutou, aniž by o tom herci věděli, někdy jsme si pro ni cíleně šli. Ono to chvilku trvá, než herci odstraní takový pomyslný blok, začnou sami improvizovat a zároveň si i natáčení v tomhle smyslu užívat,“ zareagoval Olmo Omerzu na otázku, jak moc jsou provázané improvizace a scénář. Exkluzivní rozhovor s tímto režisérem najdete již v příštím vydání Večerníku.
Dodejme, že kino Metro 70 bude snímek Všechno bude prmítat v září v průběhu měsíce září ještě několikrát.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments