Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Prázdninám už odzvonilo, což ale neznamenalo, že by nemohly odejít ve velkém stylu. Další ročník festivalu s názvem Prostějovské léto symbolicky skončil právě v poslední srpnový večer a organizátoři z Kulturního klubu DUHA si pro zaplněné náměstí připravili stylovou rozlučku v podobě doprovodného programu, ale hlavně výtečných hudebních vystoupení.

Pomyslnou tečku za celým létem udělala kapela Jamiroquai Tribute Band a po nich už pódium ovládl dobře naladěný Janek Ledecký s kapelou. „Na další koncert do Prostějova jsme se těšili,“ avizoval před akcí český zpěvák, který zde naposledy vystoupil koncem loňského roku v rámci své vánoční tour. Na náměstí zavítalo uplynulý pátek 31. srpna hned několik stovek lidí. A u toho Večerník prostě nemohl chybět.

První pomoc je důležitá
Stejně jako v předchozích dnech v rámci Prostějovského léta, tak i tentokrát si příchozí mohli jako předprogram vyzkoušet od patnácté hodiny zásady první pomoci pod dohledem profesionálů z prostějovské nemocnice. Na figuríně se tak nacvičovaly masáž srdce, správná poloha hlavy při dýchání z úst do úst a podobné úkony, které mohou člověku zachránit život v jakékoliv krizové situaci. „Jsou to věci, které by měl znát každý, protože nikdy nevíte, kdy se budou hodit a komu tím můžete zachránit život,“ vysvětlila, že opakování je matka moudrosti, pracovnice klubu Duha Martina Drmolová.

Rozmanitá derniéra
O tři hodiny později se rozezněly první tóny kapely Jamiroquai Tribute Band, která vystupuje s písničkami britských Jamiroquai, multižánrové hudební skupiny, jež ve své hudbě propojuje acid jazz, funk, soul a disco. Frontmanem a hlavní tváří je po celou dobu její existence zpěvák a skladatel Jason Kay. „Já znám originální kapelu, takže si rád poslechnu známé písničky. Jen moc nechápu smysl revival a tribute kapel. Vím, že to je určitá pocta oblíbenému umělci nebo skupině, ale kdybych chtěl být zpěvák, nebo měl kapelu, tak bych chtěl vymyslet něco svého a ne jen kopírovat cizí skladby a vzhled,“ vylíčil Večerníku Lukáš Bajer, který se na koncert přišel podívat s přítelkyní.
Kulturní derniéry Prostějovského léta se zúčastnila i primátorka statutárního města Alena Rašková a před hlavním bodem programu pronesla k přítomným návštěvníkům několik slov. „Jsem ráda, že jsme se tady sešli v tak hojném počtu. Léto sice končí, ale bylo krásné, tak doufejme, že se budeme mít dobře i na podzim. I když by mohlo více pršet, ať se tady dá za rok ještě vůbec žít a můžeme se sejít na dalším ročníku.“

Janek Ledecký to s kytarou umí
Poté už nic nebránilo, aby otěže večera převzal ten, na koho se všichni nejvíc těšili. Večerní koncert Janka Ledeckého s kapelou přilákal stovky příznivců, kteří náměstí zaplnili celý prostor u muzea a vytvořili skvělou atmosféru. Známý zpěvák jim za to nešetřil se svými hity a s kytarou v ruce zaválel, když se v několika skladbách předvedl sólo. „Jsem rád, že jsme se tady všichni sešli a letní večer si i přes menší ochlazení pořádně užijeme,“ hlásal otec dvojnásobné olympijské šampionky Ester. Ta s ním ovšem na Hanou nedorazila. „Maká na novou sezónu,“ odrazil dotaz Ledecký.
Přítomní hudební posluchači si mohli s Jankem zazpívat i starší písně jako Právě teď, Pekná, pěkná, pěkná nebo Na ptáky jsme krátký. „Janka Ledeckého poslouchám odmalička. Nejdřív si ho pouštěla v autě z kazety mamka a teď to dělám já. Baví mě jeho hudba i texty, má všechny písně takové melodické. Ale nemyslím si, že naše děti to podědí,“ zamyslela se po koncertě Petra Komárková.
Ohlédnutí za letošním ročníkem PROSTĚJOVSKÉ LÉTO 2018 vám přineseme v příštím čísle Večerniku.Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments