Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Prázdninám už odzvonilo, což ale neznamenalo, že by nemohly odejít ve velkém stylu. Další ročník festivalu s názvem Prostějovské léto symbolicky skončil právě v poslední srpnový večer a organizátoři z Kulturního klubu DUHA si pro zaplněné náměstí připravili stylovou rozlučku v podobě doprovodného programu, ale hlavně výtečných hudebních vystoupení.

Pomyslnou tečku za celým létem udělala kapela Jamiroquai Tribute Band a po nich už pódium ovládl dobře naladěný Janek Ledecký s kapelou. „Na další koncert do Prostějova jsme se těšili,“ avizoval před akcí český zpěvák, který zde naposledy vystoupil koncem loňského roku v rámci své vánoční tour. Na náměstí zavítalo uplynulý pátek 31. srpna hned několik stovek lidí. A u toho Večerník prostě nemohl chybět.

První pomoc je důležitá
Stejně jako v předchozích dnech v rámci Prostějovského léta, tak i tentokrát si příchozí mohli jako předprogram vyzkoušet od patnácté hodiny zásady první pomoci pod dohledem profesionálů z prostějovské nemocnice. Na figuríně se tak nacvičovaly masáž srdce, správná poloha hlavy při dýchání z úst do úst a podobné úkony, které mohou člověku zachránit život v jakékoliv krizové situaci. „Jsou to věci, které by měl znát každý, protože nikdy nevíte, kdy se budou hodit a komu tím můžete zachránit život,“ vysvětlila, že opakování je matka moudrosti, pracovnice klubu Duha Martina Drmolová.

Rozmanitá derniéra
O tři hodiny později se rozezněly první tóny kapely Jamiroquai Tribute Band, která vystupuje s písničkami britských Jamiroquai, multižánrové hudební skupiny, jež ve své hudbě propojuje acid jazz, funk, soul a disco. Frontmanem a hlavní tváří je po celou dobu její existence zpěvák a skladatel Jason Kay. „Já znám originální kapelu, takže si rád poslechnu známé písničky. Jen moc nechápu smysl revival a tribute kapel. Vím, že to je určitá pocta oblíbenému umělci nebo skupině, ale kdybych chtěl být zpěvák, nebo měl kapelu, tak bych chtěl vymyslet něco svého a ne jen kopírovat cizí skladby a vzhled,“ vylíčil Večerníku Lukáš Bajer, který se na koncert přišel podívat s přítelkyní.
Kulturní derniéry Prostějovského léta se zúčastnila i primátorka statutárního města Alena Rašková a před hlavním bodem programu pronesla k přítomným návštěvníkům několik slov. „Jsem ráda, že jsme se tady sešli v tak hojném počtu. Léto sice končí, ale bylo krásné, tak doufejme, že se budeme mít dobře i na podzim. I když by mohlo více pršet, ať se tady dá za rok ještě vůbec žít a můžeme se sejít na dalším ročníku.“

Janek Ledecký to s kytarou umí
Poté už nic nebránilo, aby otěže večera převzal ten, na koho se všichni nejvíc těšili. Večerní koncert Janka Ledeckého s kapelou přilákal stovky příznivců, kteří náměstí zaplnili celý prostor u muzea a vytvořili skvělou atmosféru. Známý zpěvák jim za to nešetřil se svými hity a s kytarou v ruce zaválel, když se v několika skladbách předvedl sólo. „Jsem rád, že jsme se tady všichni sešli a letní večer si i přes menší ochlazení pořádně užijeme,“ hlásal otec dvojnásobné olympijské šampionky Ester. Ta s ním ovšem na Hanou nedorazila. „Maká na novou sezónu,“ odrazil dotaz Ledecký.
Přítomní hudební posluchači si mohli s Jankem zazpívat i starší písně jako Právě teď, Pekná, pěkná, pěkná nebo Na ptáky jsme krátký. „Janka Ledeckého poslouchám odmalička. Nejdřív si ho pouštěla v autě z kazety mamka a teď to dělám já. Baví mě jeho hudba i texty, má všechny písně takové melodické. Ale nemyslím si, že naše děti to podědí,“ zamyslela se po koncertě Petra Komárková.
Ohlédnutí za letošním ročníkem PROSTĚJOVSKÉ LÉTO 2018 vám přineseme v příštím čísle Večerniku.Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments