Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Prázdninám už odzvonilo, což ale neznamenalo, že by nemohly odejít ve velkém stylu. Další ročník festivalu s názvem Prostějovské léto symbolicky skončil právě v poslední srpnový večer a organizátoři z Kulturního klubu DUHA si pro zaplněné náměstí připravili stylovou rozlučku v podobě doprovodného programu, ale hlavně výtečných hudebních vystoupení.

Pomyslnou tečku za celým létem udělala kapela Jamiroquai Tribute Band a po nich už pódium ovládl dobře naladěný Janek Ledecký s kapelou. „Na další koncert do Prostějova jsme se těšili,“ avizoval před akcí český zpěvák, který zde naposledy vystoupil koncem loňského roku v rámci své vánoční tour. Na náměstí zavítalo uplynulý pátek 31. srpna hned několik stovek lidí. A u toho Večerník prostě nemohl chybět.

První pomoc je důležitá
Stejně jako v předchozích dnech v rámci Prostějovského léta, tak i tentokrát si příchozí mohli jako předprogram vyzkoušet od patnácté hodiny zásady první pomoci pod dohledem profesionálů z prostějovské nemocnice. Na figuríně se tak nacvičovaly masáž srdce, správná poloha hlavy při dýchání z úst do úst a podobné úkony, které mohou člověku zachránit život v jakékoliv krizové situaci. „Jsou to věci, které by měl znát každý, protože nikdy nevíte, kdy se budou hodit a komu tím můžete zachránit život,“ vysvětlila, že opakování je matka moudrosti, pracovnice klubu Duha Martina Drmolová.

Rozmanitá derniéra
O tři hodiny později se rozezněly první tóny kapely Jamiroquai Tribute Band, která vystupuje s písničkami britských Jamiroquai, multižánrové hudební skupiny, jež ve své hudbě propojuje acid jazz, funk, soul a disco. Frontmanem a hlavní tváří je po celou dobu její existence zpěvák a skladatel Jason Kay. „Já znám originální kapelu, takže si rád poslechnu známé písničky. Jen moc nechápu smysl revival a tribute kapel. Vím, že to je určitá pocta oblíbenému umělci nebo skupině, ale kdybych chtěl být zpěvák, nebo měl kapelu, tak bych chtěl vymyslet něco svého a ne jen kopírovat cizí skladby a vzhled,“ vylíčil Večerníku Lukáš Bajer, který se na koncert přišel podívat s přítelkyní.
Kulturní derniéry Prostějovského léta se zúčastnila i primátorka statutárního města Alena Rašková a před hlavním bodem programu pronesla k přítomným návštěvníkům několik slov. „Jsem ráda, že jsme se tady sešli v tak hojném počtu. Léto sice končí, ale bylo krásné, tak doufejme, že se budeme mít dobře i na podzim. I když by mohlo více pršet, ať se tady dá za rok ještě vůbec žít a můžeme se sejít na dalším ročníku.“

Janek Ledecký to s kytarou umí
Poté už nic nebránilo, aby otěže večera převzal ten, na koho se všichni nejvíc těšili. Večerní koncert Janka Ledeckého s kapelou přilákal stovky příznivců, kteří náměstí zaplnili celý prostor u muzea a vytvořili skvělou atmosféru. Známý zpěvák jim za to nešetřil se svými hity a s kytarou v ruce zaválel, když se v několika skladbách předvedl sólo. „Jsem rád, že jsme se tady všichni sešli a letní večer si i přes menší ochlazení pořádně užijeme,“ hlásal otec dvojnásobné olympijské šampionky Ester. Ta s ním ovšem na Hanou nedorazila. „Maká na novou sezónu,“ odrazil dotaz Ledecký.
Přítomní hudební posluchači si mohli s Jankem zazpívat i starší písně jako Právě teď, Pekná, pěkná, pěkná nebo Na ptáky jsme krátký. „Janka Ledeckého poslouchám odmalička. Nejdřív si ho pouštěla v autě z kazety mamka a teď to dělám já. Baví mě jeho hudba i texty, má všechny písně takové melodické. Ale nemyslím si, že naše děti to podědí,“ zamyslela se po koncertě Petra Komárková.
Ohlédnutí za letošním ročníkem PROSTĚJOVSKÉ LÉTO 2018 vám přineseme v příštím čísle Večerniku.Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments