Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Několikaměsíční pestrý program festivalu Prostějovské léto měl před páteční derniérou na programu ještě jedno dějství. Čtvrtení podvečer zajistilo program na náměstí T. G. Masaryka Ekocentrum Iris, které tentokrát připravilo soutěže a hry na téma pohádkový večer.

V tu samou hodinu se na pódiu rozezněly hudební nástroje novodobé české pop-rapové skupiny Poetika a dvě hodiny nato vystoupil zpěvák, skladatel, tanečník a objev roku 2016, který si říká Pekař. Vše jsme sledovali pěkně zblízka.

Počasí celému dni moc nepřálo, což ale nezabránilo několika stovkám lidí přijít si poslechnout hudbu s přáteli a dětmi. Zvlášť pro děti byl připraven zábavný program, hry a soutěže od Ekocentra Iris na téma pohádkový večer. „Je to fajn, že je tady i program pro ty malé, protože stát dvě hodiny a poslouchat hudbu by je určitě nebavilo. Takhle se zabaví a mamka si poslechne kapelu,“ prozradila šibalsky Večerníku Mirka.
Jako první se na pódiu postaveném na náměstí představilo uskupení Poetika. Tato hudební skupina z Vysočiny, která kombinuje pop a rap, se skládá z pěti členů – Eduard Rovenský (texty, rap), Dan Hrdlička (hudba, klávesy), Ondřej Brejška (texty, zpěv), Tomáš Kozina (kytara) a David Hofferik (bicí). Jejich hity Každou vteřinou a Zkouším žít je vystřelily do popředí ve všech českých rádiích a hitparádách.
Kapela rozehřála v zamračeném počasí publikum do potřebné teploty a dav tak za velkého potlesku přivítal dalšího interpreta, zpěváka Pekaře. Hudebník vlastním jménem Petr Štolba je také skladatel a tanečník. Hudbě se začal věnovat v patnácti letech. Svou kariéru považuje za souhru náhod. „Nečekal jsem, že song Tančím bude mít milion zhlédnutí, ostatně nečekám úspěch u žádné písničky. Když se nechytne, tak co. A v opačném případě jsem mile překvapený,“ prohlásil Pekař.
Že se zadařilo, pak dokládají vyprodané kluby a pozvánky na akce, jako je například Prostějovské léto. V roce 2016 úspěch s písničkami Bůh, Tančím a Za tebou předznamenal jeho vůbec první debutové album se stejnojmenným názvem Pekař. V roce 2016 se také stal Českým slavíkem v kategorii Objev roku. Dlouhodobě spolupracuje s kapelou Rybičky 48, s níž natočil skladbu Chtěl jsem tím říct a odstartoval ní svou koncertní šňůru Kamarádi Tour. Členy své kapely představil jako Ondřeje Soukupa (baskytara, zpěv), Lukáše Netíka (elektrická kytara, zpěv) a Miloše „Majla" Filipa (bicí).
„Vůbec jsem neznal ani jednoho vystupujícího, ale nakonec jsem docela mile překvapen. Až přijdu domů, tak si některé písničky, co se mi líbily, najdu a poslechnu znova. Nejsem fanoušek naší tuzemské hudby, ale tohle za mě – ano,“ zhodnotil muzikanty Marek Lízna.


Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments