Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Několikaměsíční pestrý program festivalu Prostějovské léto měl před páteční derniérou na programu ještě jedno dějství. Čtvrtení podvečer zajistilo program na náměstí T. G. Masaryka Ekocentrum Iris, které tentokrát připravilo soutěže a hry na téma pohádkový večer.

V tu samou hodinu se na pódiu rozezněly hudební nástroje novodobé české pop-rapové skupiny Poetika a dvě hodiny nato vystoupil zpěvák, skladatel, tanečník a objev roku 2016, který si říká Pekař. Vše jsme sledovali pěkně zblízka.

Počasí celému dni moc nepřálo, což ale nezabránilo několika stovkám lidí přijít si poslechnout hudbu s přáteli a dětmi. Zvlášť pro děti byl připraven zábavný program, hry a soutěže od Ekocentra Iris na téma pohádkový večer. „Je to fajn, že je tady i program pro ty malé, protože stát dvě hodiny a poslouchat hudbu by je určitě nebavilo. Takhle se zabaví a mamka si poslechne kapelu,“ prozradila šibalsky Večerníku Mirka.
Jako první se na pódiu postaveném na náměstí představilo uskupení Poetika. Tato hudební skupina z Vysočiny, která kombinuje pop a rap, se skládá z pěti členů – Eduard Rovenský (texty, rap), Dan Hrdlička (hudba, klávesy), Ondřej Brejška (texty, zpěv), Tomáš Kozina (kytara) a David Hofferik (bicí). Jejich hity Každou vteřinou a Zkouším žít je vystřelily do popředí ve všech českých rádiích a hitparádách.
Kapela rozehřála v zamračeném počasí publikum do potřebné teploty a dav tak za velkého potlesku přivítal dalšího interpreta, zpěváka Pekaře. Hudebník vlastním jménem Petr Štolba je také skladatel a tanečník. Hudbě se začal věnovat v patnácti letech. Svou kariéru považuje za souhru náhod. „Nečekal jsem, že song Tančím bude mít milion zhlédnutí, ostatně nečekám úspěch u žádné písničky. Když se nechytne, tak co. A v opačném případě jsem mile překvapený,“ prohlásil Pekař.
Že se zadařilo, pak dokládají vyprodané kluby a pozvánky na akce, jako je například Prostějovské léto. V roce 2016 úspěch s písničkami Bůh, Tančím a Za tebou předznamenal jeho vůbec první debutové album se stejnojmenným názvem Pekař. V roce 2016 se také stal Českým slavíkem v kategorii Objev roku. Dlouhodobě spolupracuje s kapelou Rybičky 48, s níž natočil skladbu Chtěl jsem tím říct a odstartoval ní svou koncertní šňůru Kamarádi Tour. Členy své kapely představil jako Ondřeje Soukupa (baskytara, zpěv), Lukáše Netíka (elektrická kytara, zpěv) a Miloše „Majla" Filipa (bicí).
„Vůbec jsem neznal ani jednoho vystupujícího, ale nakonec jsem docela mile překvapen. Až přijdu domů, tak si některé písničky, co se mi líbily, najdu a poslechnu znova. Nejsem fanoušek naší tuzemské hudby, ale tohle za mě – ano,“ zhodnotil muzikanty Marek Lízna.


Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments