Dobré ráno, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Několikaměsíční pestrý program festivalu Prostějovské léto měl před páteční derniérou na programu ještě jedno dějství. Čtvrtení podvečer zajistilo program na náměstí T. G. Masaryka Ekocentrum Iris, které tentokrát připravilo soutěže a hry na téma pohádkový večer.

V tu samou hodinu se na pódiu rozezněly hudební nástroje novodobé české pop-rapové skupiny Poetika a dvě hodiny nato vystoupil zpěvák, skladatel, tanečník a objev roku 2016, který si říká Pekař. Vše jsme sledovali pěkně zblízka.

Počasí celému dni moc nepřálo, což ale nezabránilo několika stovkám lidí přijít si poslechnout hudbu s přáteli a dětmi. Zvlášť pro děti byl připraven zábavný program, hry a soutěže od Ekocentra Iris na téma pohádkový večer. „Je to fajn, že je tady i program pro ty malé, protože stát dvě hodiny a poslouchat hudbu by je určitě nebavilo. Takhle se zabaví a mamka si poslechne kapelu,“ prozradila šibalsky Večerníku Mirka.
Jako první se na pódiu postaveném na náměstí představilo uskupení Poetika. Tato hudební skupina z Vysočiny, která kombinuje pop a rap, se skládá z pěti členů – Eduard Rovenský (texty, rap), Dan Hrdlička (hudba, klávesy), Ondřej Brejška (texty, zpěv), Tomáš Kozina (kytara) a David Hofferik (bicí). Jejich hity Každou vteřinou a Zkouším žít je vystřelily do popředí ve všech českých rádiích a hitparádách.
Kapela rozehřála v zamračeném počasí publikum do potřebné teploty a dav tak za velkého potlesku přivítal dalšího interpreta, zpěváka Pekaře. Hudebník vlastním jménem Petr Štolba je také skladatel a tanečník. Hudbě se začal věnovat v patnácti letech. Svou kariéru považuje za souhru náhod. „Nečekal jsem, že song Tančím bude mít milion zhlédnutí, ostatně nečekám úspěch u žádné písničky. Když se nechytne, tak co. A v opačném případě jsem mile překvapený,“ prohlásil Pekař.
Že se zadařilo, pak dokládají vyprodané kluby a pozvánky na akce, jako je například Prostějovské léto. V roce 2016 úspěch s písničkami Bůh, Tančím a Za tebou předznamenal jeho vůbec první debutové album se stejnojmenným názvem Pekař. V roce 2016 se také stal Českým slavíkem v kategorii Objev roku. Dlouhodobě spolupracuje s kapelou Rybičky 48, s níž natočil skladbu Chtěl jsem tím říct a odstartoval ní svou koncertní šňůru Kamarádi Tour. Členy své kapely představil jako Ondřeje Soukupa (baskytara, zpěv), Lukáše Netíka (elektrická kytara, zpěv) a Miloše „Majla" Filipa (bicí).
„Vůbec jsem neznal ani jednoho vystupujícího, ale nakonec jsem docela mile překvapen. Až přijdu domů, tak si některé písničky, co se mi líbily, najdu a poslechnu znova. Nejsem fanoušek naší tuzemské hudby, ale tohle za mě – ano,“ zhodnotil muzikanty Marek Lízna.


Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments