Dobré odpoledne, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Několikaměsíční pestrý program festivalu Prostějovské léto měl před páteční derniérou na programu ještě jedno dějství. Čtvrtení podvečer zajistilo program na náměstí T. G. Masaryka Ekocentrum Iris, které tentokrát připravilo soutěže a hry na téma pohádkový večer.

V tu samou hodinu se na pódiu rozezněly hudební nástroje novodobé české pop-rapové skupiny Poetika a dvě hodiny nato vystoupil zpěvák, skladatel, tanečník a objev roku 2016, který si říká Pekař. Vše jsme sledovali pěkně zblízka.

Počasí celému dni moc nepřálo, což ale nezabránilo několika stovkám lidí přijít si poslechnout hudbu s přáteli a dětmi. Zvlášť pro děti byl připraven zábavný program, hry a soutěže od Ekocentra Iris na téma pohádkový večer. „Je to fajn, že je tady i program pro ty malé, protože stát dvě hodiny a poslouchat hudbu by je určitě nebavilo. Takhle se zabaví a mamka si poslechne kapelu,“ prozradila šibalsky Večerníku Mirka.
Jako první se na pódiu postaveném na náměstí představilo uskupení Poetika. Tato hudební skupina z Vysočiny, která kombinuje pop a rap, se skládá z pěti členů – Eduard Rovenský (texty, rap), Dan Hrdlička (hudba, klávesy), Ondřej Brejška (texty, zpěv), Tomáš Kozina (kytara) a David Hofferik (bicí). Jejich hity Každou vteřinou a Zkouším žít je vystřelily do popředí ve všech českých rádiích a hitparádách.
Kapela rozehřála v zamračeném počasí publikum do potřebné teploty a dav tak za velkého potlesku přivítal dalšího interpreta, zpěváka Pekaře. Hudebník vlastním jménem Petr Štolba je také skladatel a tanečník. Hudbě se začal věnovat v patnácti letech. Svou kariéru považuje za souhru náhod. „Nečekal jsem, že song Tančím bude mít milion zhlédnutí, ostatně nečekám úspěch u žádné písničky. Když se nechytne, tak co. A v opačném případě jsem mile překvapený,“ prohlásil Pekař.
Že se zadařilo, pak dokládají vyprodané kluby a pozvánky na akce, jako je například Prostějovské léto. V roce 2016 úspěch s písničkami Bůh, Tančím a Za tebou předznamenal jeho vůbec první debutové album se stejnojmenným názvem Pekař. V roce 2016 se také stal Českým slavíkem v kategorii Objev roku. Dlouhodobě spolupracuje s kapelou Rybičky 48, s níž natočil skladbu Chtěl jsem tím říct a odstartoval ní svou koncertní šňůru Kamarádi Tour. Členy své kapely představil jako Ondřeje Soukupa (baskytara, zpěv), Lukáše Netíka (elektrická kytara, zpěv) a Miloše „Majla" Filipa (bicí).
„Vůbec jsem neznal ani jednoho vystupujícího, ale nakonec jsem docela mile překvapen. Až přijdu domů, tak si některé písničky, co se mi líbily, najdu a poslechnu znova. Nejsem fanoušek naší tuzemské hudby, ale tohle za mě – ano,“ zhodnotil muzikanty Marek Lízna.


Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments