Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Už je to 93 let, co světlo světa poprvé spatřila postava Medvídka Pú, a ačkoli nový film Kryštůfek Robin ctí předlohu všech postav dětských knih a seriálů v čele s líným medvědem, za celý snímek jsem nedokázal přijít na to, pro koho se vlastně točil. Děti i dospělí znají zvířecí partu (medvídek, tygr, prasátko, oslík, králík, sova a klokani) kolem kluka s červeným balónkem z knih A. A. Milnea či z animovaných verzí. Novinka nazvaná prostě Kryštůfek Robin je někde mezi tím. Večerník se zašel na film podívat ve své pravidelné recenzi.

Svět Disney se poslední dobou vydal určitým směrem a své nejslavnější animované filmy předělává do hraných verzí. I proto vznikla vcelku vnímavá a o něco víc dospělá Disneyovka s Medvídkem Pú, který je dětsky naivní a mlsný po medu přesně tak, jak si ho pamatujeme ze svého dětství. Atmosféra z poměrně specifického traileru se tady nevytratila (trailer naštěstí, jak je poslední roky zvykem, neprozradil moc z příběhu a přidal výbornou hudbu – pozn.autora) a celý příběh i staré známé postavy nepřestanou diváka nostalgicky dojímat prakticky celou stopáž filmu. Zásadní je navíc i to že kromě krátké pasáže, kdy už Kryštůfek pracuje a Medvídek Pú ještě není na scéně, ani na chvíli nenudí. Emociální stránka filmu je hodně kolísavá a často se smutek mění ve smích a obráceně, což také není vůbec na škodu, jelikož jak bude níže řečeno, film prvoplánově necílí na dětské publikum.
Nejvíce se asi povedl casting Ewana McGregora (Star Wars) a Hayley Atwell (Agent Carterová), kteří hrají manželský pár a jsou v rolích naprosto úžasní. Neopominutelné je, že všechno uvedené nebude nudit i starší diváky, protože jen pro děti tento snímek primárně natočen není, což je umocněno i tím, že v tuzemských kinech neexistuje verze s českým dabingem. A to se určitě promítne i na celkových tržbách v našich kinech. Dost často tady hlavní postavy filozofují a přemýšlejí nad životem a jeho smyslem, nebo vnímáním. Vzhledem k tomu, že premisa příběhu stojí na střetu dětského světa, přátel a rodiny s prací a kariérou, děti asi nepochopí, co některými scénami chtěl autor říci, a místy se možná budou i nudit. Nevyjímaje scény, kdy budou zkoprnělé hrůzou, protože depresivní mlha nad Stokorcovým lesem vytváří perfektní ponurou atmosféru.
Nezbývá než doufat, že jednou dorostou do věku Kryštůfka Robina a podívají se na film se stejnou radostí, jako jsem ho sledoval já. Navíc Pú a jeho přátelé jsou vytvořeni s krásným detailem a medvídkovy výrazy si musíte zamilovat.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments