Dobrý podvečer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už je to 93 let, co světlo světa poprvé spatřila postava Medvídka Pú, a ačkoli nový film Kryštůfek Robin ctí předlohu všech postav dětských knih a seriálů v čele s líným medvědem, za celý snímek jsem nedokázal přijít na to, pro koho se vlastně točil. Děti i dospělí znají zvířecí partu (medvídek, tygr, prasátko, oslík, králík, sova a klokani) kolem kluka s červeným balónkem z knih A. A. Milnea či z animovaných verzí. Novinka nazvaná prostě Kryštůfek Robin je někde mezi tím. Večerník se zašel na film podívat ve své pravidelné recenzi.

Svět Disney se poslední dobou vydal určitým směrem a své nejslavnější animované filmy předělává do hraných verzí. I proto vznikla vcelku vnímavá a o něco víc dospělá Disneyovka s Medvídkem Pú, který je dětsky naivní a mlsný po medu přesně tak, jak si ho pamatujeme ze svého dětství. Atmosféra z poměrně specifického traileru se tady nevytratila (trailer naštěstí, jak je poslední roky zvykem, neprozradil moc z příběhu a přidal výbornou hudbu – pozn.autora) a celý příběh i staré známé postavy nepřestanou diváka nostalgicky dojímat prakticky celou stopáž filmu. Zásadní je navíc i to že kromě krátké pasáže, kdy už Kryštůfek pracuje a Medvídek Pú ještě není na scéně, ani na chvíli nenudí. Emociální stránka filmu je hodně kolísavá a často se smutek mění ve smích a obráceně, což také není vůbec na škodu, jelikož jak bude níže řečeno, film prvoplánově necílí na dětské publikum.
Nejvíce se asi povedl casting Ewana McGregora (Star Wars) a Hayley Atwell (Agent Carterová), kteří hrají manželský pár a jsou v rolích naprosto úžasní. Neopominutelné je, že všechno uvedené nebude nudit i starší diváky, protože jen pro děti tento snímek primárně natočen není, což je umocněno i tím, že v tuzemských kinech neexistuje verze s českým dabingem. A to se určitě promítne i na celkových tržbách v našich kinech. Dost často tady hlavní postavy filozofují a přemýšlejí nad životem a jeho smyslem, nebo vnímáním. Vzhledem k tomu, že premisa příběhu stojí na střetu dětského světa, přátel a rodiny s prací a kariérou, děti asi nepochopí, co některými scénami chtěl autor říci, a místy se možná budou i nudit. Nevyjímaje scény, kdy budou zkoprnělé hrůzou, protože depresivní mlha nad Stokorcovým lesem vytváří perfektní ponurou atmosféru.
Nezbývá než doufat, že jednou dorostou do věku Kryštůfka Robina a podívají se na film se stejnou radostí, jako jsem ho sledoval já. Navíc Pú a jeho přátelé jsou vytvořeni s krásným detailem a medvídkovy výrazy si musíte zamilovat.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments