Dobrý podvečer, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Už je to 93 let, co světlo světa poprvé spatřila postava Medvídka Pú, a ačkoli nový film Kryštůfek Robin ctí předlohu všech postav dětských knih a seriálů v čele s líným medvědem, za celý snímek jsem nedokázal přijít na to, pro koho se vlastně točil. Děti i dospělí znají zvířecí partu (medvídek, tygr, prasátko, oslík, králík, sova a klokani) kolem kluka s červeným balónkem z knih A. A. Milnea či z animovaných verzí. Novinka nazvaná prostě Kryštůfek Robin je někde mezi tím. Večerník se zašel na film podívat ve své pravidelné recenzi.

Svět Disney se poslední dobou vydal určitým směrem a své nejslavnější animované filmy předělává do hraných verzí. I proto vznikla vcelku vnímavá a o něco víc dospělá Disneyovka s Medvídkem Pú, který je dětsky naivní a mlsný po medu přesně tak, jak si ho pamatujeme ze svého dětství. Atmosféra z poměrně specifického traileru se tady nevytratila (trailer naštěstí, jak je poslední roky zvykem, neprozradil moc z příběhu a přidal výbornou hudbu – pozn.autora) a celý příběh i staré známé postavy nepřestanou diváka nostalgicky dojímat prakticky celou stopáž filmu. Zásadní je navíc i to že kromě krátké pasáže, kdy už Kryštůfek pracuje a Medvídek Pú ještě není na scéně, ani na chvíli nenudí. Emociální stránka filmu je hodně kolísavá a často se smutek mění ve smích a obráceně, což také není vůbec na škodu, jelikož jak bude níže řečeno, film prvoplánově necílí na dětské publikum.
Nejvíce se asi povedl casting Ewana McGregora (Star Wars) a Hayley Atwell (Agent Carterová), kteří hrají manželský pár a jsou v rolích naprosto úžasní. Neopominutelné je, že všechno uvedené nebude nudit i starší diváky, protože jen pro děti tento snímek primárně natočen není, což je umocněno i tím, že v tuzemských kinech neexistuje verze s českým dabingem. A to se určitě promítne i na celkových tržbách v našich kinech. Dost často tady hlavní postavy filozofují a přemýšlejí nad životem a jeho smyslem, nebo vnímáním. Vzhledem k tomu, že premisa příběhu stojí na střetu dětského světa, přátel a rodiny s prací a kariérou, děti asi nepochopí, co některými scénami chtěl autor říci, a místy se možná budou i nudit. Nevyjímaje scény, kdy budou zkoprnělé hrůzou, protože depresivní mlha nad Stokorcovým lesem vytváří perfektní ponurou atmosféru.
Nezbývá než doufat, že jednou dorostou do věku Kryštůfka Robina a podívají se na film se stejnou radostí, jako jsem ho sledoval já. Navíc Pú a jeho přátelé jsou vytvořeni s krásným detailem a medvídkovy výrazy si musíte zamilovat.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments