Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už je to 93 let, co světlo světa poprvé spatřila postava Medvídka Pú, a ačkoli nový film Kryštůfek Robin ctí předlohu všech postav dětských knih a seriálů v čele s líným medvědem, za celý snímek jsem nedokázal přijít na to, pro koho se vlastně točil. Děti i dospělí znají zvířecí partu (medvídek, tygr, prasátko, oslík, králík, sova a klokani) kolem kluka s červeným balónkem z knih A. A. Milnea či z animovaných verzí. Novinka nazvaná prostě Kryštůfek Robin je někde mezi tím. Večerník se zašel na film podívat ve své pravidelné recenzi.

Svět Disney se poslední dobou vydal určitým směrem a své nejslavnější animované filmy předělává do hraných verzí. I proto vznikla vcelku vnímavá a o něco víc dospělá Disneyovka s Medvídkem Pú, který je dětsky naivní a mlsný po medu přesně tak, jak si ho pamatujeme ze svého dětství. Atmosféra z poměrně specifického traileru se tady nevytratila (trailer naštěstí, jak je poslední roky zvykem, neprozradil moc z příběhu a přidal výbornou hudbu – pozn.autora) a celý příběh i staré známé postavy nepřestanou diváka nostalgicky dojímat prakticky celou stopáž filmu. Zásadní je navíc i to že kromě krátké pasáže, kdy už Kryštůfek pracuje a Medvídek Pú ještě není na scéně, ani na chvíli nenudí. Emociální stránka filmu je hodně kolísavá a často se smutek mění ve smích a obráceně, což také není vůbec na škodu, jelikož jak bude níže řečeno, film prvoplánově necílí na dětské publikum.
Nejvíce se asi povedl casting Ewana McGregora (Star Wars) a Hayley Atwell (Agent Carterová), kteří hrají manželský pár a jsou v rolích naprosto úžasní. Neopominutelné je, že všechno uvedené nebude nudit i starší diváky, protože jen pro děti tento snímek primárně natočen není, což je umocněno i tím, že v tuzemských kinech neexistuje verze s českým dabingem. A to se určitě promítne i na celkových tržbách v našich kinech. Dost často tady hlavní postavy filozofují a přemýšlejí nad životem a jeho smyslem, nebo vnímáním. Vzhledem k tomu, že premisa příběhu stojí na střetu dětského světa, přátel a rodiny s prací a kariérou, děti asi nepochopí, co některými scénami chtěl autor říci, a místy se možná budou i nudit. Nevyjímaje scény, kdy budou zkoprnělé hrůzou, protože depresivní mlha nad Stokorcovým lesem vytváří perfektní ponurou atmosféru.
Nezbývá než doufat, že jednou dorostou do věku Kryštůfka Robina a podívají se na film se stejnou radostí, jako jsem ho sledoval já. Navíc Pú a jeho přátelé jsou vytvořeni s krásným detailem a medvídkovy výrazy si musíte zamilovat.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments