Dobré ráno, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: V pořadí třetí ročník Kulturního léta na zámku v Čechách pod Kosířem se pomalu chýlí ke svému konci. Zcela poslední událostí bude v pátek 28. září Velké setkání Hanáků, kterého se bude účastnit přes osm set krojovaných členů tanečních i hudebních folklórních skupin.

Předposlední akcí zmíněného festivalu přitom byl uplynulý pátek koncert legendární skupiny Olympic, která přitáhla rekordní množství návštěvníků. Kapela zahrála své staré hity i některé novinky a přidala k tomu ještě pár vtípků. Příchozí si tak mohli vychutnat skvělou atmosféru zprostředkovanou nestárnoucími rockery a současně se od srdce zasmát… 

Olympic působí na hudební scéně neuvěřitelných 56 let. Za takovou porci roků si vybudovala silnou fanouškovskou základnu, a proto se není čemu divit, že do Čech pod Kosířem na jejich koncert zavítalo vůbec nejvíce lidí ze všech letních akcí pořádaných v rámci Kulturního léta na zámku v Čechách pod Kosířem. Celkově přišlo na tisíc návštěvníků! A stejně jako rockeři to i oni na dvouhodinové show vskutku rozjeli a vystoupení si užili.
„S koncertem jsem náramně spokojená, dopadl nad mé očekávání. Chtěla bych proto velice poděkovat kapele i návštěvníkům za skvělou atmosféru a vůbec za to, že jsme se na zámku v Čechách pod Kosířem mohli sejít v takovém složení a počtu,“ vyjádřila se exkluzivně pro Večerník Petra Svobodová z pořádající agentury ARKS Plus.
Páteční večer začal velkolepě a ještě velkolepěji skončil. Kapela zahájila koncert svým hitem z osmdesátých let My už jiný nebudem, na který fandové reagovali mohutným potleskem. Zazněly i další songy ze starších desek jako Manekýny, Dávno, Osmý den, Kámen, co se valí nebo Když ti svítí zelená.
Slyšet jste tu ovšem mohli i novinky z aktuálního alba Trilobit, jehož vydání je naplánováno na pátek 14. září a křest na úterý 18. září na koncertě v Malostranské besedě. Podobné akce Olympicu provází úsměvná pozadí. „Dříve jsme si na pokřtění cédéček zvali kamarády z branže. Před pár lety jsme ale naznali, že by bylo dobré přizvat nějaké doktory. Ty ještě budeme potřebovat. Takže Souhvězdí šílenců z roku 2013 nám pokřtil doktor přes hlavu. Na křest dalšího Souhvězdí drsňáků v roce 2014 jsme zavolali urologa. A nakonec v roce 2015 Souhvězdí romantiků bylo pokřtěno kardiologem... A nevěřili byste, koho jsme si pozvali na křest našeho posledního alba Trilobit. Patologa!“ prozradil s úsměvem na rtech a lišáckým výrazem v tváři frontman kapely Olympic Petr Janda. A návštěvníci se od srdce smáli.
Jak vidno, koncert se náramně vydařil, co se týče počasí, návštěvnosti i atmosféry. A litovat může nyní jen ten, kdo si nechal tuto úžasnou příležitost nechat ujít. „Bavím se naprosto báječně. Pokud budu moct, na koncert skupiny Olympic určitě ještě zajdu,“ svěřil se nám Petr Kotek, jeden z návštěvníků.
Večerníku se podařilo získat exkluzivní rozhovor s Petrem Jandou, který najdete v některém z podzimních čísel. Již příště na vás totiž bude čekat Mirai!Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments