Dobrý večer, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V pořadí třetí ročník Kulturního léta na zámku v Čechách pod Kosířem se pomalu chýlí ke svému konci. Zcela poslední událostí bude v pátek 28. září Velké setkání Hanáků, kterého se bude účastnit přes osm set krojovaných členů tanečních i hudebních folklórních skupin.

Předposlední akcí zmíněného festivalu přitom byl uplynulý pátek koncert legendární skupiny Olympic, která přitáhla rekordní množství návštěvníků. Kapela zahrála své staré hity i některé novinky a přidala k tomu ještě pár vtípků. Příchozí si tak mohli vychutnat skvělou atmosféru zprostředkovanou nestárnoucími rockery a současně se od srdce zasmát… 

Olympic působí na hudební scéně neuvěřitelných 56 let. Za takovou porci roků si vybudovala silnou fanouškovskou základnu, a proto se není čemu divit, že do Čech pod Kosířem na jejich koncert zavítalo vůbec nejvíce lidí ze všech letních akcí pořádaných v rámci Kulturního léta na zámku v Čechách pod Kosířem. Celkově přišlo na tisíc návštěvníků! A stejně jako rockeři to i oni na dvouhodinové show vskutku rozjeli a vystoupení si užili.
„S koncertem jsem náramně spokojená, dopadl nad mé očekávání. Chtěla bych proto velice poděkovat kapele i návštěvníkům za skvělou atmosféru a vůbec za to, že jsme se na zámku v Čechách pod Kosířem mohli sejít v takovém složení a počtu,“ vyjádřila se exkluzivně pro Večerník Petra Svobodová z pořádající agentury ARKS Plus.
Páteční večer začal velkolepě a ještě velkolepěji skončil. Kapela zahájila koncert svým hitem z osmdesátých let My už jiný nebudem, na který fandové reagovali mohutným potleskem. Zazněly i další songy ze starších desek jako Manekýny, Dávno, Osmý den, Kámen, co se valí nebo Když ti svítí zelená.
Slyšet jste tu ovšem mohli i novinky z aktuálního alba Trilobit, jehož vydání je naplánováno na pátek 14. září a křest na úterý 18. září na koncertě v Malostranské besedě. Podobné akce Olympicu provází úsměvná pozadí. „Dříve jsme si na pokřtění cédéček zvali kamarády z branže. Před pár lety jsme ale naznali, že by bylo dobré přizvat nějaké doktory. Ty ještě budeme potřebovat. Takže Souhvězdí šílenců z roku 2013 nám pokřtil doktor přes hlavu. Na křest dalšího Souhvězdí drsňáků v roce 2014 jsme zavolali urologa. A nakonec v roce 2015 Souhvězdí romantiků bylo pokřtěno kardiologem... A nevěřili byste, koho jsme si pozvali na křest našeho posledního alba Trilobit. Patologa!“ prozradil s úsměvem na rtech a lišáckým výrazem v tváři frontman kapely Olympic Petr Janda. A návštěvníci se od srdce smáli.
Jak vidno, koncert se náramně vydařil, co se týče počasí, návštěvnosti i atmosféry. A litovat může nyní jen ten, kdo si nechal tuto úžasnou příležitost nechat ujít. „Bavím se naprosto báječně. Pokud budu moct, na koncert skupiny Olympic určitě ještě zajdu,“ svěřil se nám Petr Kotek, jeden z návštěvníků.
Večerníku se podařilo získat exkluzivní rozhovor s Petrem Jandou, který najdete v některém z podzimních čísel. Již příště na vás totiž bude čekat Mirai!Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments