Příjemnou noc, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: V pořadí třetí ročník Kulturního léta na zámku v Čechách pod Kosířem se pomalu chýlí ke svému konci. Zcela poslední událostí bude v pátek 28. září Velké setkání Hanáků, kterého se bude účastnit přes osm set krojovaných členů tanečních i hudebních folklórních skupin.

Předposlední akcí zmíněného festivalu přitom byl uplynulý pátek koncert legendární skupiny Olympic, která přitáhla rekordní množství návštěvníků. Kapela zahrála své staré hity i některé novinky a přidala k tomu ještě pár vtípků. Příchozí si tak mohli vychutnat skvělou atmosféru zprostředkovanou nestárnoucími rockery a současně se od srdce zasmát… 

Olympic působí na hudební scéně neuvěřitelných 56 let. Za takovou porci roků si vybudovala silnou fanouškovskou základnu, a proto se není čemu divit, že do Čech pod Kosířem na jejich koncert zavítalo vůbec nejvíce lidí ze všech letních akcí pořádaných v rámci Kulturního léta na zámku v Čechách pod Kosířem. Celkově přišlo na tisíc návštěvníků! A stejně jako rockeři to i oni na dvouhodinové show vskutku rozjeli a vystoupení si užili.
„S koncertem jsem náramně spokojená, dopadl nad mé očekávání. Chtěla bych proto velice poděkovat kapele i návštěvníkům za skvělou atmosféru a vůbec za to, že jsme se na zámku v Čechách pod Kosířem mohli sejít v takovém složení a počtu,“ vyjádřila se exkluzivně pro Večerník Petra Svobodová z pořádající agentury ARKS Plus.
Páteční večer začal velkolepě a ještě velkolepěji skončil. Kapela zahájila koncert svým hitem z osmdesátých let My už jiný nebudem, na který fandové reagovali mohutným potleskem. Zazněly i další songy ze starších desek jako Manekýny, Dávno, Osmý den, Kámen, co se valí nebo Když ti svítí zelená.
Slyšet jste tu ovšem mohli i novinky z aktuálního alba Trilobit, jehož vydání je naplánováno na pátek 14. září a křest na úterý 18. září na koncertě v Malostranské besedě. Podobné akce Olympicu provází úsměvná pozadí. „Dříve jsme si na pokřtění cédéček zvali kamarády z branže. Před pár lety jsme ale naznali, že by bylo dobré přizvat nějaké doktory. Ty ještě budeme potřebovat. Takže Souhvězdí šílenců z roku 2013 nám pokřtil doktor přes hlavu. Na křest dalšího Souhvězdí drsňáků v roce 2014 jsme zavolali urologa. A nakonec v roce 2015 Souhvězdí romantiků bylo pokřtěno kardiologem... A nevěřili byste, koho jsme si pozvali na křest našeho posledního alba Trilobit. Patologa!“ prozradil s úsměvem na rtech a lišáckým výrazem v tváři frontman kapely Olympic Petr Janda. A návštěvníci se od srdce smáli.
Jak vidno, koncert se náramně vydařil, co se týče počasí, návštěvnosti i atmosféry. A litovat může nyní jen ten, kdo si nechal tuto úžasnou příležitost nechat ujít. „Bavím se naprosto báječně. Pokud budu moct, na koncert skupiny Olympic určitě ještě zajdu,“ svěřil se nám Petr Kotek, jeden z návštěvníků.
Večerníku se podařilo získat exkluzivní rozhovor s Petrem Jandou, který najdete v některém z podzimních čísel. Již příště na vás totiž bude čekat Mirai!Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments