Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V Městské knihovně vám představí další z řady výstav. V Galerii Na Půdě proběhne již tento čtvrtek 13. září od 17:00 hodin vernisáž výstavy výtvarných prací Petra Hrachovce nazvané Počítačová grafika. Ve svých obrazech se umělec snaží vyjádřit svůj těžký životní osud, který nejvíce ovlivnila diagnóza schizofrenie. V jeho tvorbě se tedy skrývá mnohem víc, než byste čekali...

Výtvarné práce Petra Hrachovce se rodily v dílně počítačové grafiky Nadace Bona v Praze pod vedením výtvarníka Tomáše Brauna. Tato dílna vznikla za účelem podpory klientů s psychickým hendikepem. K vidění tak bude celkem dvacet Hrachovcových prací, které vznikaly postupně v období let 2016-2018 a za nimiž se skrývá i něco jiného než jen výtvarný talent. „Každý z Petrových obrazů, každý tah ‚štětcem‘ a každý odstín barvy odráží složitý životní příběh kluka, kterému byla v jeho osmnácti letech diagnostikována schizofrenie…“
Životní cesta tohoto mladého a nadaného studenta Reálného gymnázia v Prostějově s elánem do života a slibným potenciálem se jednoho dne znenadání a od základu změnila. Tato cesta započala v roce 2005 v psychiatrické léčebně v Olomouci. „Ve chvíli, kdy jeho vrstevníci mají plnou hlavu prvních lásek, studentských večírků, seznamování, zábavy, smíchu, a životních plánů, Petr se poprvé seznamuje s prostředím uzavřeného oddělení psychiatrické léčebny. Zatímco většina z nás má z období svých osmnáctin spoustu krásných nostalgických vzpomínek, Petrova nemoc se začíná projevovat tím, že prvních pár týdnů si nepamatuje téměř nic.“
Poté, co strávil dalších několik let v různých psychiatrických léčebnách, se začal postupně zapojovat do běžného života, a to i díky činnosti v grafické dílně, která se stala naplněním jeho všedních dní. „Přijďte Petra podpořit už jen svou přítomností a zhlédnutím jeho prací, které snad budou inspirovat k zamyšlení nad svou vlastní životní cestou,“ vzkazují pořadatelé.
Výstava potrvá až do 12. října. 

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments