Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Přemýšlíte někdy na výstavě moderního umění, co to vlastně autor na svém díle zachytil? Hledáte na obrazech něco konkrétního, čeho byste se mohli chytit? A uvažujete, proč se jmenují tak, jak se jmenují? Právě s tímto pocitem si pohrál mladý, ale již oceňovaný malíř Ondřej Petrlík, když nechal návštěvníky páteční vernisáže své výstavy v Duze vymýšlet jména pro své obrazy.

Devětadvacetiletý Ondřej Petrlík ze Šternberka má za sebou studium na pražské Akademii výtvarných umění, stáž na vysoké škole v Drážďanech či seminář ve španělském Valladolidu. Oceňovaný malíř se již probojoval do finále Ceny kritiků za mladou malbu. Na své první prostějovské výstavě nazvané Snídaně se v Kulturním klubu Duha prezentuje zejména svými menšími kresbami a malbami.
„Ondřeje jsem poznal před téměř dvaceti lety. Tehdy to byl rozjívený spratek s obchodním talentem po svém tátovi a úspěšně obíral mého syna prodávajícího na blešáku v Olomouci figurky z kinder vajíček. A dnes oni dva společně instalovali první Ondřejovu výstavu v této galerii,“ zavzpomínal na vernisáži starožitník Míra Macík.
Celkem osmnáct vystavených obrazů Ondřeje Petrlíka bylo označeno pouze čísly. Autor vyzval zhruba tři desítky návštěvníků vernisáže, aby k nim vymyslely názvy. Vznikala tak pojmenování jako Exhumace Marilyn Monroe, Ostravský playboy či Posel pěti smyslů. Sám malíř pak s návštěvníky díla prošel a osobně jim vysvětlil, co je na nich zachyceno a proč se je rozhodl ztvárnit právě tímto způsobem. „Ondřej je invenční a pracovitý, a tak věřím, že se v dohledné době v Prostějově dočkáme výstavy, na níž budou také jeho rozměrné malby,“ podotkl Macík.
Výstava Snídaně bude v KK Duha k vidění až do 30. září.

37 petrlik duha0137 petrlik duha0237 petrlik duha03

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments