Dobrý večer, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Přemýšlíte někdy na výstavě moderního umění, co to vlastně autor na svém díle zachytil? Hledáte na obrazech něco konkrétního, čeho byste se mohli chytit? A uvažujete, proč se jmenují tak, jak se jmenují? Právě s tímto pocitem si pohrál mladý, ale již oceňovaný malíř Ondřej Petrlík, když nechal návštěvníky páteční vernisáže své výstavy v Duze vymýšlet jména pro své obrazy.

Devětadvacetiletý Ondřej Petrlík ze Šternberka má za sebou studium na pražské Akademii výtvarných umění, stáž na vysoké škole v Drážďanech či seminář ve španělském Valladolidu. Oceňovaný malíř se již probojoval do finále Ceny kritiků za mladou malbu. Na své první prostějovské výstavě nazvané Snídaně se v Kulturním klubu Duha prezentuje zejména svými menšími kresbami a malbami.
„Ondřeje jsem poznal před téměř dvaceti lety. Tehdy to byl rozjívený spratek s obchodním talentem po svém tátovi a úspěšně obíral mého syna prodávajícího na blešáku v Olomouci figurky z kinder vajíček. A dnes oni dva společně instalovali první Ondřejovu výstavu v této galerii,“ zavzpomínal na vernisáži starožitník Míra Macík.
Celkem osmnáct vystavených obrazů Ondřeje Petrlíka bylo označeno pouze čísly. Autor vyzval zhruba tři desítky návštěvníků vernisáže, aby k nim vymyslely názvy. Vznikala tak pojmenování jako Exhumace Marilyn Monroe, Ostravský playboy či Posel pěti smyslů. Sám malíř pak s návštěvníky díla prošel a osobně jim vysvětlil, co je na nich zachyceno a proč se je rozhodl ztvárnit právě tímto způsobem. „Ondřej je invenční a pracovitý, a tak věřím, že se v dohledné době v Prostějově dočkáme výstavy, na níž budou také jeho rozměrné malby,“ podotkl Macík.
Výstava Snídaně bude v KK Duha k vidění až do 30. září.

37 petrlik duha0137 petrlik duha0237 petrlik duha03

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments