Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Přemýšlíte někdy na výstavě moderního umění, co to vlastně autor na svém díle zachytil? Hledáte na obrazech něco konkrétního, čeho byste se mohli chytit? A uvažujete, proč se jmenují tak, jak se jmenují? Právě s tímto pocitem si pohrál mladý, ale již oceňovaný malíř Ondřej Petrlík, když nechal návštěvníky páteční vernisáže své výstavy v Duze vymýšlet jména pro své obrazy.

Devětadvacetiletý Ondřej Petrlík ze Šternberka má za sebou studium na pražské Akademii výtvarných umění, stáž na vysoké škole v Drážďanech či seminář ve španělském Valladolidu. Oceňovaný malíř se již probojoval do finále Ceny kritiků za mladou malbu. Na své první prostějovské výstavě nazvané Snídaně se v Kulturním klubu Duha prezentuje zejména svými menšími kresbami a malbami.
„Ondřeje jsem poznal před téměř dvaceti lety. Tehdy to byl rozjívený spratek s obchodním talentem po svém tátovi a úspěšně obíral mého syna prodávajícího na blešáku v Olomouci figurky z kinder vajíček. A dnes oni dva společně instalovali první Ondřejovu výstavu v této galerii,“ zavzpomínal na vernisáži starožitník Míra Macík.
Celkem osmnáct vystavených obrazů Ondřeje Petrlíka bylo označeno pouze čísly. Autor vyzval zhruba tři desítky návštěvníků vernisáže, aby k nim vymyslely názvy. Vznikala tak pojmenování jako Exhumace Marilyn Monroe, Ostravský playboy či Posel pěti smyslů. Sám malíř pak s návštěvníky díla prošel a osobně jim vysvětlil, co je na nich zachyceno a proč se je rozhodl ztvárnit právě tímto způsobem. „Ondřej je invenční a pracovitý, a tak věřím, že se v dohledné době v Prostějově dočkáme výstavy, na níž budou také jeho rozměrné malby,“ podotkl Macík.
Výstava Snídaně bude v KK Duha k vidění až do 30. září.

37 petrlik duha0137 petrlik duha0237 petrlik duha03

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments