Dobré ráno, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Přemýšlíte někdy na výstavě moderního umění, co to vlastně autor na svém díle zachytil? Hledáte na obrazech něco konkrétního, čeho byste se mohli chytit? A uvažujete, proč se jmenují tak, jak se jmenují? Právě s tímto pocitem si pohrál mladý, ale již oceňovaný malíř Ondřej Petrlík, když nechal návštěvníky páteční vernisáže své výstavy v Duze vymýšlet jména pro své obrazy.

Devětadvacetiletý Ondřej Petrlík ze Šternberka má za sebou studium na pražské Akademii výtvarných umění, stáž na vysoké škole v Drážďanech či seminář ve španělském Valladolidu. Oceňovaný malíř se již probojoval do finále Ceny kritiků za mladou malbu. Na své první prostějovské výstavě nazvané Snídaně se v Kulturním klubu Duha prezentuje zejména svými menšími kresbami a malbami.
„Ondřeje jsem poznal před téměř dvaceti lety. Tehdy to byl rozjívený spratek s obchodním talentem po svém tátovi a úspěšně obíral mého syna prodávajícího na blešáku v Olomouci figurky z kinder vajíček. A dnes oni dva společně instalovali první Ondřejovu výstavu v této galerii,“ zavzpomínal na vernisáži starožitník Míra Macík.
Celkem osmnáct vystavených obrazů Ondřeje Petrlíka bylo označeno pouze čísly. Autor vyzval zhruba tři desítky návštěvníků vernisáže, aby k nim vymyslely názvy. Vznikala tak pojmenování jako Exhumace Marilyn Monroe, Ostravský playboy či Posel pěti smyslů. Sám malíř pak s návštěvníky díla prošel a osobně jim vysvětlil, co je na nich zachyceno a proč se je rozhodl ztvárnit právě tímto způsobem. „Ondřej je invenční a pracovitý, a tak věřím, že se v dohledné době v Prostějově dočkáme výstavy, na níž budou také jeho rozměrné malby,“ podotkl Macík.
Výstava Snídaně bude v KK Duha k vidění až do 30. září.

37 petrlik duha0137 petrlik duha0237 petrlik duha03

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments