Příjemnou noc, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V září se na plumlovském zámku odehrála řada pozoruhodných akcí, které svým čtenářům redakce Večerníku s potěšením přiblíží. Kromě končící velmi úspěšné sezóny léta 2018 proběhla zajímavá výstava obrazů a prostorových objektů Radovana Veselého, významného umělce, výtvarníka a designéra z Brna.

V neděli 23. září připravil Spolek pro Plumlovský zámek vernisáž nové dlouhodobé výstavy obrazů Františka Kubíčka, malíře a výtvarníka, který na přelomu 19. a 20. století více než padesát let působil a pracoval v Prostějově a Plumlově. Protože ve stejný den a na stejné akci proběhla i dernisáž výstavy Radovana Veselého, měli návštěvníci unikátní možnost porovnat si umění vzniklé s odstupem více než sta let.

Vernisáž se uskutečnila pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Františka Jury a za finančního přispění Olomouckého kraje. Účast byla veliká, okolo sta lidí, a důvodem je určitě i stoupající kvalita vernisáží pořádaných Spolkem pro Plumlovský zájem. Hudební doprovod 23. září zajistila známá skupina Folk Team z Brna. V rámci vernisáže vystoupil i host Alois Mačák, náměstek ministra kultury, a přímo na zámku všem přítomným odtajnil, že začínají jednání mezi ministerstvem a městem Plumlov o opravě plumlovského zámku.
Samozřejmě i v říjnu můžete zámek v Plumlově navštívit každý víkend, a to nejen na klasickou prohlídku ale i na akce, které tam budou probíhat.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments