Dobré ráno, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V září se na plumlovském zámku odehrála řada pozoruhodných akcí, které svým čtenářům redakce Večerníku s potěšením přiblíží. Kromě končící velmi úspěšné sezóny léta 2018 proběhla zajímavá výstava obrazů a prostorových objektů Radovana Veselého, významného umělce, výtvarníka a designéra z Brna.

V neděli 23. září připravil Spolek pro Plumlovský zámek vernisáž nové dlouhodobé výstavy obrazů Františka Kubíčka, malíře a výtvarníka, který na přelomu 19. a 20. století více než padesát let působil a pracoval v Prostějově a Plumlově. Protože ve stejný den a na stejné akci proběhla i dernisáž výstavy Radovana Veselého, měli návštěvníci unikátní možnost porovnat si umění vzniklé s odstupem více než sta let.

Vernisáž se uskutečnila pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Františka Jury a za finančního přispění Olomouckého kraje. Účast byla veliká, okolo sta lidí, a důvodem je určitě i stoupající kvalita vernisáží pořádaných Spolkem pro Plumlovský zájem. Hudební doprovod 23. září zajistila známá skupina Folk Team z Brna. V rámci vernisáže vystoupil i host Alois Mačák, náměstek ministra kultury, a přímo na zámku všem přítomným odtajnil, že začínají jednání mezi ministerstvem a městem Plumlov o opravě plumlovského zámku.
Samozřejmě i v říjnu můžete zámek v Plumlově navštívit každý víkend, a to nejen na klasickou prohlídku ale i na akce, které tam budou probíhat.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments