Dobré ráno, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V prostějovském kině Metro 70 se můžete tento týden těšit na několikadenní filmový festival nazvaný Festival outdoorového filmu. Začíná ve čtvrtek 11. října v 17:00 hodin prvním blokem a končí v neděli 14. října spuštěním sedmého bloku filmů v 18:30 hodin. Uvidíte převážně krátké snímky, v nichž hlavní roli hrají dobrodružství a adrenalin a které jinde jen tak neuvidíte.

Úvodní blok startuje ve čtvrtek v podvečer snímkem Dračí ohon, který ukáže čtveřici lezců a jejich cestu do Patagonie za vrcholky hor. Následující Postoj vděčnosti vypráví také příběh o lezcích, v němž se vydáte zase na vrch Kanchenjungy. Nakonec film Domov nabídne příběh o kočovných dobrodruzích, kteří zažívají život, smrt a lásku, a to vše v krajních rychlostech.
Druhý blok filmů započne ve stejný den v 19:00 hodin. Nejprve se bude promítat Bezpečnost na třetím místě pojednávající o lezci, který si při pádu polámal páteř, následně se zotavil a nyní se pokouší zdolat některé z nejobtížnějších výstupů celé své kariéry. Poté ještě uvidíte snímek Dosáhni až na oblohu. V něm se seznámíte se známým cyklistou sjíždějícím vrcholky hor Cameronem Zinkem.
Třetí blok, který můžete navštívit v pátek 12. října od 17:00 hodin, nabídne trojici krátkých filmů Stumped, Sejít z cesty a Pomalá smrt. První z nich vypráví originální příběh o jednoruké lezkyni, další pak o mladé matce, která se zúčastní světoznámého ultramaratonu, a nakonec o mladém alpinistovi, jenž je zcela oddán horolezectví. V 19:00 hodin ve čtvrtém bloku uvidíte ještě snímek přibližující vývoj slovenského himálajského horolezectví.
Pátý blok začne v sobotu 13. října od 16:45 hodin. Celkem zhlédnete dva filmy Prorazit a Elbrus. Prorazit se zaměřuje na mladou dívku, která se coby první žena pokusí zdolat vrcholy s obtížností 5.15 ve Francii a Španělsku. Elbrus zase pojednává o cestě na místo, které je poznamenáno těžkým dědictvím, historií válek a legendami.
Šestý blok se bude konat v neděli 14. října od 16:30 hodin. Zelený Everest odhalí kromě krás přírody také opačnou tragickou realitu životního prostředí. Tádžikistán na křídle pak přinese roztomilý příběh o krajním přístupu k paraglidovému létání v podmínkách velehor.
Závěrečný sedmý blok bude probíhat taktéž v neděli od 18:30 hodin. Uvidíte tři snímky: Ve stopách prvních o rakouských freeridových lyžařích, My jsme ti tuláci: Norsko o cestování Norskem na vodě, ve vzduchu i po zemi, nakonec pak Vplutí do řeky Indus o kajakářské výpravě proslulou roklí Rondu na řece Indus.
Lístky na všechny jednotlivé bloky stojí jednotných 70 korun.

KDY: ČTVRTEK 11. ŘÍJNA, 17:00 HODIN – NEDĚLE 14. ŘÍJNA, 18:30 HODIN

KDE: KINO METRO 70, ŠKOLNÍ 1, PROSTĚJOV


Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments