Příjemnou noc, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V prostějovském kině Metro 70 se můžete tento týden těšit na několikadenní filmový festival nazvaný Festival outdoorového filmu. Začíná ve čtvrtek 11. října v 17:00 hodin prvním blokem a končí v neděli 14. října spuštěním sedmého bloku filmů v 18:30 hodin. Uvidíte převážně krátké snímky, v nichž hlavní roli hrají dobrodružství a adrenalin a které jinde jen tak neuvidíte.

Úvodní blok startuje ve čtvrtek v podvečer snímkem Dračí ohon, který ukáže čtveřici lezců a jejich cestu do Patagonie za vrcholky hor. Následující Postoj vděčnosti vypráví také příběh o lezcích, v němž se vydáte zase na vrch Kanchenjungy. Nakonec film Domov nabídne příběh o kočovných dobrodruzích, kteří zažívají život, smrt a lásku, a to vše v krajních rychlostech.
Druhý blok filmů započne ve stejný den v 19:00 hodin. Nejprve se bude promítat Bezpečnost na třetím místě pojednávající o lezci, který si při pádu polámal páteř, následně se zotavil a nyní se pokouší zdolat některé z nejobtížnějších výstupů celé své kariéry. Poté ještě uvidíte snímek Dosáhni až na oblohu. V něm se seznámíte se známým cyklistou sjíždějícím vrcholky hor Cameronem Zinkem.
Třetí blok, který můžete navštívit v pátek 12. října od 17:00 hodin, nabídne trojici krátkých filmů Stumped, Sejít z cesty a Pomalá smrt. První z nich vypráví originální příběh o jednoruké lezkyni, další pak o mladé matce, která se zúčastní světoznámého ultramaratonu, a nakonec o mladém alpinistovi, jenž je zcela oddán horolezectví. V 19:00 hodin ve čtvrtém bloku uvidíte ještě snímek přibližující vývoj slovenského himálajského horolezectví.
Pátý blok začne v sobotu 13. října od 16:45 hodin. Celkem zhlédnete dva filmy Prorazit a Elbrus. Prorazit se zaměřuje na mladou dívku, která se coby první žena pokusí zdolat vrcholy s obtížností 5.15 ve Francii a Španělsku. Elbrus zase pojednává o cestě na místo, které je poznamenáno těžkým dědictvím, historií válek a legendami.
Šestý blok se bude konat v neděli 14. října od 16:30 hodin. Zelený Everest odhalí kromě krás přírody také opačnou tragickou realitu životního prostředí. Tádžikistán na křídle pak přinese roztomilý příběh o krajním přístupu k paraglidovému létání v podmínkách velehor.
Závěrečný sedmý blok bude probíhat taktéž v neděli od 18:30 hodin. Uvidíte tři snímky: Ve stopách prvních o rakouských freeridových lyžařích, My jsme ti tuláci: Norsko o cestování Norskem na vodě, ve vzduchu i po zemi, nakonec pak Vplutí do řeky Indus o kajakářské výpravě proslulou roklí Rondu na řece Indus.
Lístky na všechny jednotlivé bloky stojí jednotných 70 korun.

KDY: ČTVRTEK 11. ŘÍJNA, 17:00 HODIN – NEDĚLE 14. ŘÍJNA, 18:30 HODIN

KDE: KINO METRO 70, ŠKOLNÍ 1, PROSTĚJOV


Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments