Příjemnou noc, dnes je úterý 11.12.2018
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V prostějovském kině Metro 70 se můžete tento týden těšit na několikadenní filmový festival nazvaný Festival outdoorového filmu. Začíná ve čtvrtek 11. října v 17:00 hodin prvním blokem a končí v neděli 14. října spuštěním sedmého bloku filmů v 18:30 hodin. Uvidíte převážně krátké snímky, v nichž hlavní roli hrají dobrodružství a adrenalin a které jinde jen tak neuvidíte.

Úvodní blok startuje ve čtvrtek v podvečer snímkem Dračí ohon, který ukáže čtveřici lezců a jejich cestu do Patagonie za vrcholky hor. Následující Postoj vděčnosti vypráví také příběh o lezcích, v němž se vydáte zase na vrch Kanchenjungy. Nakonec film Domov nabídne příběh o kočovných dobrodruzích, kteří zažívají život, smrt a lásku, a to vše v krajních rychlostech.
Druhý blok filmů započne ve stejný den v 19:00 hodin. Nejprve se bude promítat Bezpečnost na třetím místě pojednávající o lezci, který si při pádu polámal páteř, následně se zotavil a nyní se pokouší zdolat některé z nejobtížnějších výstupů celé své kariéry. Poté ještě uvidíte snímek Dosáhni až na oblohu. V něm se seznámíte se známým cyklistou sjíždějícím vrcholky hor Cameronem Zinkem.
Třetí blok, který můžete navštívit v pátek 12. října od 17:00 hodin, nabídne trojici krátkých filmů Stumped, Sejít z cesty a Pomalá smrt. První z nich vypráví originální příběh o jednoruké lezkyni, další pak o mladé matce, která se zúčastní světoznámého ultramaratonu, a nakonec o mladém alpinistovi, jenž je zcela oddán horolezectví. V 19:00 hodin ve čtvrtém bloku uvidíte ještě snímek přibližující vývoj slovenského himálajského horolezectví.
Pátý blok začne v sobotu 13. října od 16:45 hodin. Celkem zhlédnete dva filmy Prorazit a Elbrus. Prorazit se zaměřuje na mladou dívku, která se coby první žena pokusí zdolat vrcholy s obtížností 5.15 ve Francii a Španělsku. Elbrus zase pojednává o cestě na místo, které je poznamenáno těžkým dědictvím, historií válek a legendami.
Šestý blok se bude konat v neděli 14. října od 16:30 hodin. Zelený Everest odhalí kromě krás přírody také opačnou tragickou realitu životního prostředí. Tádžikistán na křídle pak přinese roztomilý příběh o krajním přístupu k paraglidovému létání v podmínkách velehor.
Závěrečný sedmý blok bude probíhat taktéž v neděli od 18:30 hodin. Uvidíte tři snímky: Ve stopách prvních o rakouských freeridových lyžařích, My jsme ti tuláci: Norsko o cestování Norskem na vodě, ve vzduchu i po zemi, nakonec pak Vplutí do řeky Indus o kajakářské výpravě proslulou roklí Rondu na řece Indus.
Lístky na všechny jednotlivé bloky stojí jednotných 70 korun.

KDY: ČTVRTEK 11. ŘÍJNA, 17:00 HODIN – NEDĚLE 14. ŘÍJNA, 18:30 HODIN

KDE: KINO METRO 70, ŠKOLNÍ 1, PROSTĚJOV


Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments