Dobré dopoledne, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V prostějovském kině Metro 70 se můžete tento týden těšit na několikadenní filmový festival nazvaný Festival outdoorového filmu. Začíná ve čtvrtek 11. října v 17:00 hodin prvním blokem a končí v neděli 14. října spuštěním sedmého bloku filmů v 18:30 hodin. Uvidíte převážně krátké snímky, v nichž hlavní roli hrají dobrodružství a adrenalin a které jinde jen tak neuvidíte.

Úvodní blok startuje ve čtvrtek v podvečer snímkem Dračí ohon, který ukáže čtveřici lezců a jejich cestu do Patagonie za vrcholky hor. Následující Postoj vděčnosti vypráví také příběh o lezcích, v němž se vydáte zase na vrch Kanchenjungy. Nakonec film Domov nabídne příběh o kočovných dobrodruzích, kteří zažívají život, smrt a lásku, a to vše v krajních rychlostech.
Druhý blok filmů započne ve stejný den v 19:00 hodin. Nejprve se bude promítat Bezpečnost na třetím místě pojednávající o lezci, který si při pádu polámal páteř, následně se zotavil a nyní se pokouší zdolat některé z nejobtížnějších výstupů celé své kariéry. Poté ještě uvidíte snímek Dosáhni až na oblohu. V něm se seznámíte se známým cyklistou sjíždějícím vrcholky hor Cameronem Zinkem.
Třetí blok, který můžete navštívit v pátek 12. října od 17:00 hodin, nabídne trojici krátkých filmů Stumped, Sejít z cesty a Pomalá smrt. První z nich vypráví originální příběh o jednoruké lezkyni, další pak o mladé matce, která se zúčastní světoznámého ultramaratonu, a nakonec o mladém alpinistovi, jenž je zcela oddán horolezectví. V 19:00 hodin ve čtvrtém bloku uvidíte ještě snímek přibližující vývoj slovenského himálajského horolezectví.
Pátý blok začne v sobotu 13. října od 16:45 hodin. Celkem zhlédnete dva filmy Prorazit a Elbrus. Prorazit se zaměřuje na mladou dívku, která se coby první žena pokusí zdolat vrcholy s obtížností 5.15 ve Francii a Španělsku. Elbrus zase pojednává o cestě na místo, které je poznamenáno těžkým dědictvím, historií válek a legendami.
Šestý blok se bude konat v neděli 14. října od 16:30 hodin. Zelený Everest odhalí kromě krás přírody také opačnou tragickou realitu životního prostředí. Tádžikistán na křídle pak přinese roztomilý příběh o krajním přístupu k paraglidovému létání v podmínkách velehor.
Závěrečný sedmý blok bude probíhat taktéž v neděli od 18:30 hodin. Uvidíte tři snímky: Ve stopách prvních o rakouských freeridových lyžařích, My jsme ti tuláci: Norsko o cestování Norskem na vodě, ve vzduchu i po zemi, nakonec pak Vplutí do řeky Indus o kajakářské výpravě proslulou roklí Rondu na řece Indus.
Lístky na všechny jednotlivé bloky stojí jednotných 70 korun.

KDY: ČTVRTEK 11. ŘÍJNA, 17:00 HODIN – NEDĚLE 14. ŘÍJNA, 18:30 HODIN

KDE: KINO METRO 70, ŠKOLNÍ 1, PROSTĚJOV


Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments