Dobré ráno, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uplynulý čtvrtek večer zavítal po delší době do Prostějova proslulý Jára Cimrman. Nebo lépe řečeno jeho stvořitelé Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak. Ti v Městském divadle otevřeli novou divadelní sezónu. Letos se tak stalo netradičně až v říjnu místo obvyklého září, a to kvůli rekonstrukci Národního domu. Večerník u toho nemohl chybět.

„V luxusně zařízeném salónním coupé mezinárodního rychlíku cestují tři pasažéři: slavný český policejní inspektor Trachta, průmyslník Meyer, který vyrábí všechno pro zahřátí (kožichy, rum, šamotové cihly), a továrník Bierhanzel, výrobce masti pro houstnutí vlasů. Ve stanici Istanbul přibyde k této trojici inspektorův žák, policejní praktikant Jindřich Hlaváček dokončující svou diplomovou práci o vlakové kriminalistice. Cesta probíhá klidně až do chvíle, kdy továrníka Bierhanzela rozbolí zub. Vlakový steward – jakýsi konduktér pro boháče – přispěchá se šlapací vrtačkou a továrník se po zákroku cítí mnohem lépe. Záhy bolest pomine úplně, neboť Bierhanzel zemře. Nebo ne?“
Takový je děj v pořadí třetí inscenace dvojice Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, která už týden před představením beznadějně vyprodala prostějovské Městské divadlo. „Do divadla chodíme rádi a musím říct, že poslední léta je opravdu na co chodit. Můžeme zajít nejen na zdejší soubory, mezi kterými máme rádi například Větřák a jejich podání Cimrmana, ale hlavně do Prostějova jezdí i divadla z Prahy, Brna a podobně. Tím pádem máme známé herce přímo v Prostějově. Každopádně lístky je lepší kupovat hned, protože jsou za chvíli pryč,“ prozradila Večerníku jedna z divaček Dominika Kakrdová.
Nyní už se sezóna v prostějovském divadle rozjela na plné obrátky, když uplynulý víkend si přišly na své děti, které potěšil Hurvínek se svojí rodinou, a také vyložení fajnšmekři. Včerejškem totiž byl zahájen již 11. ročník festivalu Aplaus. Reportáž z představení, v němž hlavní roli ztvárnili Jiří Langmajer a Tatjana Vilhelmová, přineseme v příštím čísle. Dnes dojde na řadu klasické dílo českého dramatu Maryša, zítra, tj. v úterý 9. října, se mohou milovníci divadla těšit na odložené představení Šašek a syn z dílny divadla Bolka Polívky. Ve čtvrtek 11. října je na programu pořad věnovaný 100. výročí republiky „Kde domov můj“, nabitý týden zakončí v pátek představení Kutloch s Bohumilem Kleplem, Kryštofem Hádkem a Filipem Blažkem.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments