Dobré dopoledne, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulý čtvrtek večer zavítal po delší době do Prostějova proslulý Jára Cimrman. Nebo lépe řečeno jeho stvořitelé Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak. Ti v Městském divadle otevřeli novou divadelní sezónu. Letos se tak stalo netradičně až v říjnu místo obvyklého září, a to kvůli rekonstrukci Národního domu. Večerník u toho nemohl chybět.

„V luxusně zařízeném salónním coupé mezinárodního rychlíku cestují tři pasažéři: slavný český policejní inspektor Trachta, průmyslník Meyer, který vyrábí všechno pro zahřátí (kožichy, rum, šamotové cihly), a továrník Bierhanzel, výrobce masti pro houstnutí vlasů. Ve stanici Istanbul přibyde k této trojici inspektorův žák, policejní praktikant Jindřich Hlaváček dokončující svou diplomovou práci o vlakové kriminalistice. Cesta probíhá klidně až do chvíle, kdy továrníka Bierhanzela rozbolí zub. Vlakový steward – jakýsi konduktér pro boháče – přispěchá se šlapací vrtačkou a továrník se po zákroku cítí mnohem lépe. Záhy bolest pomine úplně, neboť Bierhanzel zemře. Nebo ne?“
Takový je děj v pořadí třetí inscenace dvojice Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, která už týden před představením beznadějně vyprodala prostějovské Městské divadlo. „Do divadla chodíme rádi a musím říct, že poslední léta je opravdu na co chodit. Můžeme zajít nejen na zdejší soubory, mezi kterými máme rádi například Větřák a jejich podání Cimrmana, ale hlavně do Prostějova jezdí i divadla z Prahy, Brna a podobně. Tím pádem máme známé herce přímo v Prostějově. Každopádně lístky je lepší kupovat hned, protože jsou za chvíli pryč,“ prozradila Večerníku jedna z divaček Dominika Kakrdová.
Nyní už se sezóna v prostějovském divadle rozjela na plné obrátky, když uplynulý víkend si přišly na své děti, které potěšil Hurvínek se svojí rodinou, a také vyložení fajnšmekři. Včerejškem totiž byl zahájen již 11. ročník festivalu Aplaus. Reportáž z představení, v němž hlavní roli ztvárnili Jiří Langmajer a Tatjana Vilhelmová, přineseme v příštím čísle. Dnes dojde na řadu klasické dílo českého dramatu Maryša, zítra, tj. v úterý 9. října, se mohou milovníci divadla těšit na odložené představení Šašek a syn z dílny divadla Bolka Polívky. Ve čtvrtek 11. října je na programu pořad věnovaný 100. výročí republiky „Kde domov můj“, nabitý týden zakončí v pátek představení Kutloch s Bohumilem Kleplem, Kryštofem Hádkem a Filipem Blažkem.

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments