Příjemnou noc, dnes je úterý 11.12.2018
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uplynulý čtvrtek večer zavítal po delší době do Prostějova proslulý Jára Cimrman. Nebo lépe řečeno jeho stvořitelé Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak. Ti v Městském divadle otevřeli novou divadelní sezónu. Letos se tak stalo netradičně až v říjnu místo obvyklého září, a to kvůli rekonstrukci Národního domu. Večerník u toho nemohl chybět.

„V luxusně zařízeném salónním coupé mezinárodního rychlíku cestují tři pasažéři: slavný český policejní inspektor Trachta, průmyslník Meyer, který vyrábí všechno pro zahřátí (kožichy, rum, šamotové cihly), a továrník Bierhanzel, výrobce masti pro houstnutí vlasů. Ve stanici Istanbul přibyde k této trojici inspektorův žák, policejní praktikant Jindřich Hlaváček dokončující svou diplomovou práci o vlakové kriminalistice. Cesta probíhá klidně až do chvíle, kdy továrníka Bierhanzela rozbolí zub. Vlakový steward – jakýsi konduktér pro boháče – přispěchá se šlapací vrtačkou a továrník se po zákroku cítí mnohem lépe. Záhy bolest pomine úplně, neboť Bierhanzel zemře. Nebo ne?“
Takový je děj v pořadí třetí inscenace dvojice Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, která už týden před představením beznadějně vyprodala prostějovské Městské divadlo. „Do divadla chodíme rádi a musím říct, že poslední léta je opravdu na co chodit. Můžeme zajít nejen na zdejší soubory, mezi kterými máme rádi například Větřák a jejich podání Cimrmana, ale hlavně do Prostějova jezdí i divadla z Prahy, Brna a podobně. Tím pádem máme známé herce přímo v Prostějově. Každopádně lístky je lepší kupovat hned, protože jsou za chvíli pryč,“ prozradila Večerníku jedna z divaček Dominika Kakrdová.
Nyní už se sezóna v prostějovském divadle rozjela na plné obrátky, když uplynulý víkend si přišly na své děti, které potěšil Hurvínek se svojí rodinou, a také vyložení fajnšmekři. Včerejškem totiž byl zahájen již 11. ročník festivalu Aplaus. Reportáž z představení, v němž hlavní roli ztvárnili Jiří Langmajer a Tatjana Vilhelmová, přineseme v příštím čísle. Dnes dojde na řadu klasické dílo českého dramatu Maryša, zítra, tj. v úterý 9. října, se mohou milovníci divadla těšit na odložené představení Šašek a syn z dílny divadla Bolka Polívky. Ve čtvrtek 11. října je na programu pořad věnovaný 100. výročí republiky „Kde domov můj“, nabitý týden zakončí v pátek představení Kutloch s Bohumilem Kleplem, Kryštofem Hádkem a Filipem Blažkem.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments