Příjemnou noc, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulý čtvrtek večer zavítal po delší době do Prostějova proslulý Jára Cimrman. Nebo lépe řečeno jeho stvořitelé Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak. Ti v Městském divadle otevřeli novou divadelní sezónu. Letos se tak stalo netradičně až v říjnu místo obvyklého září, a to kvůli rekonstrukci Národního domu. Večerník u toho nemohl chybět.

„V luxusně zařízeném salónním coupé mezinárodního rychlíku cestují tři pasažéři: slavný český policejní inspektor Trachta, průmyslník Meyer, který vyrábí všechno pro zahřátí (kožichy, rum, šamotové cihly), a továrník Bierhanzel, výrobce masti pro houstnutí vlasů. Ve stanici Istanbul přibyde k této trojici inspektorův žák, policejní praktikant Jindřich Hlaváček dokončující svou diplomovou práci o vlakové kriminalistice. Cesta probíhá klidně až do chvíle, kdy továrníka Bierhanzela rozbolí zub. Vlakový steward – jakýsi konduktér pro boháče – přispěchá se šlapací vrtačkou a továrník se po zákroku cítí mnohem lépe. Záhy bolest pomine úplně, neboť Bierhanzel zemře. Nebo ne?“
Takový je děj v pořadí třetí inscenace dvojice Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, která už týden před představením beznadějně vyprodala prostějovské Městské divadlo. „Do divadla chodíme rádi a musím říct, že poslední léta je opravdu na co chodit. Můžeme zajít nejen na zdejší soubory, mezi kterými máme rádi například Větřák a jejich podání Cimrmana, ale hlavně do Prostějova jezdí i divadla z Prahy, Brna a podobně. Tím pádem máme známé herce přímo v Prostějově. Každopádně lístky je lepší kupovat hned, protože jsou za chvíli pryč,“ prozradila Večerníku jedna z divaček Dominika Kakrdová.
Nyní už se sezóna v prostějovském divadle rozjela na plné obrátky, když uplynulý víkend si přišly na své děti, které potěšil Hurvínek se svojí rodinou, a také vyložení fajnšmekři. Včerejškem totiž byl zahájen již 11. ročník festivalu Aplaus. Reportáž z představení, v němž hlavní roli ztvárnili Jiří Langmajer a Tatjana Vilhelmová, přineseme v příštím čísle. Dnes dojde na řadu klasické dílo českého dramatu Maryša, zítra, tj. v úterý 9. října, se mohou milovníci divadla těšit na odložené představení Šašek a syn z dílny divadla Bolka Polívky. Ve čtvrtek 11. října je na programu pořad věnovaný 100. výročí republiky „Kde domov můj“, nabitý týden zakončí v pátek představení Kutloch s Bohumilem Kleplem, Kryštofem Hádkem a Filipem Blažkem.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments