Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Divadelní Aplaus v prostějovském Městském divadle se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Zatím jste během něj mohli vidět dvě představení – Skleněný strop s Jiřím Langmajerem a Tatianou Vilhelmovou a Moje hra s Jiřím Bartoškou. Závěrečný díl obstará dnes, tj. v pondělí 5. listopadu, budete mít poslední příležitost zhlédnout hru uváděnou v rámci Aplausu. Eliška Balzerová vám předvede unikátní výkon v patnácti rolích v komedii Můj báječný rozvod.

Můj báječný rozvod je laskavou komedií, již irská autorka Geraldine Aron věnovala všem, co ne vlastní vinou zůstali sami. „Hra je příběhem Angely Kennedyové Lipské, ženy ve středních letech, kterou právě opustil manžel a která se po desetiletích v roli manželky a matky začíná učit žít sama. Drama sklízí úspěchy po celé Evropě a je jednoznačně nejúspěšnější komedií současné irské dramatičky Geraldiny Aron. Poprvé byla uvedena v irském Druid Theatre, odkud se přesunula do londýnského divadla Apollo ve West Endu, kde obdržela cenu Olivier nomination for Best Entertainment. I když se od doby svého vzniku hraje ve 32 zemích, autorka uvádí, že pražská produkce patří mezi její nejoblíbenější. Od premiéry v roce 2003 se představení těší nepřetržitému zájmu diváků a je dosud nejdéle uváděným titulem Geraldine Aron v jedné zemi.“
U nás má za sebou hra od premiéry v roce 2003 stovky zcela vyprodaných repríz. Na jejím úspěchu se jistě podílí zejména brilantní výkon Elišky Balzerové v hlavní, ale i ve všech vedlejších rolích, avšak také to, že Můj báječný rozvod je sice skvělá komedie, ovšem o vážných a celkem smutných peripetiích života, které jsou důvěrně známé především ženám. V této one lady show všechno však nakonec končí happy endem…
Všech patnáct postav včetně Angely Kennedyové Lipské, jejího manžela Maxe, jeho mexické milenky, ruské výpomoci v domácnosti, prodavače v sex shopu, právníka a dalších ztvární Eliška Balzerová. Spolu s ní si v dramatu zahraje pes Axl. Vstupenky, jež stály 300 korun a pro abonenty 150 korun, jsou však už beznadějně vyprodané.menším, mimo další pozice v galerijním provozu najdeme i propagátora výstavy. To je člověk mající na starost PR a reklamu výstavy. A právě k této pozici a jejím aktivitám se vztahuje výstava v kině Metro 70. Skupina DUMB pracuje s faktem, že po nich dalším vystavujícím bude umělec Matěj Smetana. A tak jejich výstava formálně funguje jako reklama na výstavu následující. Hlavním bodem výstavy je reklamní spot, jenž poběží před každým filmem promítaným v kině v rámci filmového klubu a který Matěje Smetanu bytostně obsahuje. Kromě videa se výstava nachází samozřejmě i v rámci klasických výstavních prostor foyer kina, kde mají diváci možnost zhlédnout portfolio Matěje Smetany. To svou instalační formou odkazuje na určitou procesuálnost a stereotypy fungování výstavních institucí. Tedy to, jak je umělec vůbec vybrán k pořádání výstavy pomocí portfolia, po samotnou instalaci, během či v rámci které je využito různých materiálních pomůcek (např. koště, páska, zástěra, aj.). Skupina DUMB tak lehce až dadaistickou formou těmto předmětům denní galerijní potřeby vštěpuje uměleckou hodnotu. Výstavu si nenechte ujít a ideálně si ji spojte s návštěvou filmového klubu, tak aby zážitek z výstavy byl kompletní.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments