Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem každoročně pořádá tradiční adventní večery. A ani letošní rok není výjimkou. První příjemný hudební večer prodchnutý vánoční atmosférou se bude konat v sobotu 8. prosince. Vystoupí na něm sopranistky Lucie Juránková a Magda Vítková, které si říkají MY2. Následující sobotu 15. prosince zažijete jedinečný koncert hudebníků Davida Uličníka a Jiřího Škorpíka. A nakonec tříkrálovým koncertem zahájí nový rok dne 4. ledna Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Pokud si tedy chcete vychutnat báječnou hudbu ve spojení s nádhernými interiéry Muzea kočárů, pak určitě některý z koncertů navštivte.

„Nostalgie svátečního času, setkávání rodin, přátel, osobností, ale i umělců, koncerty za svitu luceren v krásně vyzdobeném prostředí – to je adventní čas v Muzeu kočárů,“ vystihl atmosféru adventních večerů ředitel Muzea historických kočárů Václav Obr. Každoročně se právě kvůli ní při těchto příležitostech v muzeu setkává velké množství lidí. „Návštěvníci se nám pravidelně vracejí. Třeba jednoho pána, který vždy odmítal navštěvovat jakékoliv koncerty, posléze jeho manželka přesvědčila, aby se jeli podívat na jeden z adventních večerů do Muzea kočárů. A od té doby sem jezdí každý rok,“ smál se Obr.
A kdo příjemnou vánoční náladu navodí letos? V sobotu 8. prosince od 17:00 hodin v muzeu vystoupí dvojice sopranistek Lucie Juránková a Magda Vítková. Lucie Juránková účinkuje na mezinárodní operní scéně, ale také koncertně a herecky na domácích i zahraničních pódiích. V roce 2013 se začala věnovat svému originálnímu projektu dance opera, do něhož po letech přizvala dlouholetou přítelkyni a vynikající sopranistku Magdu Vítkovou. Společně tak tvoří a vystupují pod názvem MY2. Podobně jako Lucie Juránková i Magda Vítková slaví velké úspěchy, vystupuje na domácí scéně i v zahraničí, účinkovala v nespočtu oper a operet. Jejich společné vystoupení tedy bude jistě famózní.
Následující sobotu 15. prosince v 17:00 hodin se pak představí tenor David Uličník a zpěvák, klavírista a skladatel Jiří Škorpík, zaměřující se na původní skladby, populární světové písně a italské árie známé i z podání těch nejzářivějších hvězd operního nebe. „Dvojici jsme na jeden z adventních večerů přizvali, aby byl program vyvážený, když první večer vystoupí dvě dámy,“ vysvětlil výběr hostů Obr.
Nakonec jako třešnička na dortu se v muzeu objeví Hradišťan s Jiřím Pavlicou, kteří zahájí nový rok dne 4. ledna 2019 v 19:00 hodin tříkrálovým koncertem a nabídnou skutečně mimořádný hudební zážitek. „Jsem rád, že do muzea opět přijede Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Lidé se mě vždy ptají, jestli dojedou, a já letos mohl s radostí říkat, že tentokrát na adventní večer dorazí,“ dodal s úsměvem Václav Obr.
Vstupenky na koncerty je možné zakoupit v Muzeu kočárů v Čechách pod Kosířem, v Minikavárně u paní Jitky Hájkové v OC Haná v Plumlovské ulici v Prostějově, květinářství Magnolie ve Svatoplukově ulici a v Olomouci (po předchozím telefonátu na číslo 724 652 070). Bližší informace získáte na telefonních číslech 608 610 324 a 724 652 070.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments