Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem každoročně pořádá tradiční adventní večery. A ani letošní rok není výjimkou. První příjemný hudební večer prodchnutý vánoční atmosférou se bude konat v sobotu 8. prosince. Vystoupí na něm sopranistky Lucie Juránková a Magda Vítková, které si říkají MY2. Následující sobotu 15. prosince zažijete jedinečný koncert hudebníků Davida Uličníka a Jiřího Škorpíka. A nakonec tříkrálovým koncertem zahájí nový rok dne 4. ledna Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Pokud si tedy chcete vychutnat báječnou hudbu ve spojení s nádhernými interiéry Muzea kočárů, pak určitě některý z koncertů navštivte.

„Nostalgie svátečního času, setkávání rodin, přátel, osobností, ale i umělců, koncerty za svitu luceren v krásně vyzdobeném prostředí – to je adventní čas v Muzeu kočárů,“ vystihl atmosféru adventních večerů ředitel Muzea historických kočárů Václav Obr. Každoročně se právě kvůli ní při těchto příležitostech v muzeu setkává velké množství lidí. „Návštěvníci se nám pravidelně vracejí. Třeba jednoho pána, který vždy odmítal navštěvovat jakékoliv koncerty, posléze jeho manželka přesvědčila, aby se jeli podívat na jeden z adventních večerů do Muzea kočárů. A od té doby sem jezdí každý rok,“ smál se Obr.
A kdo příjemnou vánoční náladu navodí letos? V sobotu 8. prosince od 17:00 hodin v muzeu vystoupí dvojice sopranistek Lucie Juránková a Magda Vítková. Lucie Juránková účinkuje na mezinárodní operní scéně, ale také koncertně a herecky na domácích i zahraničních pódiích. V roce 2013 se začala věnovat svému originálnímu projektu dance opera, do něhož po letech přizvala dlouholetou přítelkyni a vynikající sopranistku Magdu Vítkovou. Společně tak tvoří a vystupují pod názvem MY2. Podobně jako Lucie Juránková i Magda Vítková slaví velké úspěchy, vystupuje na domácí scéně i v zahraničí, účinkovala v nespočtu oper a operet. Jejich společné vystoupení tedy bude jistě famózní.
Následující sobotu 15. prosince v 17:00 hodin se pak představí tenor David Uličník a zpěvák, klavírista a skladatel Jiří Škorpík, zaměřující se na původní skladby, populární světové písně a italské árie známé i z podání těch nejzářivějších hvězd operního nebe. „Dvojici jsme na jeden z adventních večerů přizvali, aby byl program vyvážený, když první večer vystoupí dvě dámy,“ vysvětlil výběr hostů Obr.
Nakonec jako třešnička na dortu se v muzeu objeví Hradišťan s Jiřím Pavlicou, kteří zahájí nový rok dne 4. ledna 2019 v 19:00 hodin tříkrálovým koncertem a nabídnou skutečně mimořádný hudební zážitek. „Jsem rád, že do muzea opět přijede Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Lidé se mě vždy ptají, jestli dojedou, a já letos mohl s radostí říkat, že tentokrát na adventní večer dorazí,“ dodal s úsměvem Václav Obr.
Vstupenky na koncerty je možné zakoupit v Muzeu kočárů v Čechách pod Kosířem, v Minikavárně u paní Jitky Hájkové v OC Haná v Plumlovské ulici v Prostějově, květinářství Magnolie ve Svatoplukově ulici a v Olomouci (po předchozím telefonátu na číslo 724 652 070). Bližší informace získáte na telefonních číslech 608 610 324 a 724 652 070.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments