Příjemnou noc, dnes je sobota 20.4.2019
svátek slaví Marcela,
zítra Alexandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem každoročně pořádá tradiční adventní večery. A ani letošní rok není výjimkou. První příjemný hudební večer prodchnutý vánoční atmosférou se bude konat v sobotu 8. prosince. Vystoupí na něm sopranistky Lucie Juránková a Magda Vítková, které si říkají MY2. Následující sobotu 15. prosince zažijete jedinečný koncert hudebníků Davida Uličníka a Jiřího Škorpíka. A nakonec tříkrálovým koncertem zahájí nový rok dne 4. ledna Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Pokud si tedy chcete vychutnat báječnou hudbu ve spojení s nádhernými interiéry Muzea kočárů, pak určitě některý z koncertů navštivte.

„Nostalgie svátečního času, setkávání rodin, přátel, osobností, ale i umělců, koncerty za svitu luceren v krásně vyzdobeném prostředí – to je adventní čas v Muzeu kočárů,“ vystihl atmosféru adventních večerů ředitel Muzea historických kočárů Václav Obr. Každoročně se právě kvůli ní při těchto příležitostech v muzeu setkává velké množství lidí. „Návštěvníci se nám pravidelně vracejí. Třeba jednoho pána, který vždy odmítal navštěvovat jakékoliv koncerty, posléze jeho manželka přesvědčila, aby se jeli podívat na jeden z adventních večerů do Muzea kočárů. A od té doby sem jezdí každý rok,“ smál se Obr.
A kdo příjemnou vánoční náladu navodí letos? V sobotu 8. prosince od 17:00 hodin v muzeu vystoupí dvojice sopranistek Lucie Juránková a Magda Vítková. Lucie Juránková účinkuje na mezinárodní operní scéně, ale také koncertně a herecky na domácích i zahraničních pódiích. V roce 2013 se začala věnovat svému originálnímu projektu dance opera, do něhož po letech přizvala dlouholetou přítelkyni a vynikající sopranistku Magdu Vítkovou. Společně tak tvoří a vystupují pod názvem MY2. Podobně jako Lucie Juránková i Magda Vítková slaví velké úspěchy, vystupuje na domácí scéně i v zahraničí, účinkovala v nespočtu oper a operet. Jejich společné vystoupení tedy bude jistě famózní.
Následující sobotu 15. prosince v 17:00 hodin se pak představí tenor David Uličník a zpěvák, klavírista a skladatel Jiří Škorpík, zaměřující se na původní skladby, populární světové písně a italské árie známé i z podání těch nejzářivějších hvězd operního nebe. „Dvojici jsme na jeden z adventních večerů přizvali, aby byl program vyvážený, když první večer vystoupí dvě dámy,“ vysvětlil výběr hostů Obr.
Nakonec jako třešnička na dortu se v muzeu objeví Hradišťan s Jiřím Pavlicou, kteří zahájí nový rok dne 4. ledna 2019 v 19:00 hodin tříkrálovým koncertem a nabídnou skutečně mimořádný hudební zážitek. „Jsem rád, že do muzea opět přijede Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Lidé se mě vždy ptají, jestli dojedou, a já letos mohl s radostí říkat, že tentokrát na adventní večer dorazí,“ dodal s úsměvem Václav Obr.
Vstupenky na koncerty je možné zakoupit v Muzeu kočárů v Čechách pod Kosířem, v Minikavárně u paní Jitky Hájkové v OC Haná v Plumlovské ulici v Prostějově, květinářství Magnolie ve Svatoplukově ulici a v Olomouci (po předchozím telefonátu na číslo 724 652 070). Bližší informace získáte na telefonních číslech 608 610 324 a 724 652 070.

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments