Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po více jak půl roce má prostějovské muzeum novou ředitelku. „Rada Olomouckého kraje na svém zasedání minulé pondělí 29. října jmenovala do této funkce Soňu Provazovou,“ potvrdila pro Večerník Eva Knajblová z Odboru kanceláře hejtmana Olomouckého kraje s tím, že do funkce byla uvedena ve čtvrtek 1. listopadu. Poslední ředitel Daniel Zádrapa byl odvolán v březnu tohoto roku.

Soňa Provazová byla naposledy zaměstnána jako sociální pracovnice v Domově pro seniory v Centru sociálních služeb Prostějov. Předtím pět let působila v infocentru prostějovské radnice. Po odvolání Josefa Augustina se na začátku loňského roku stala předsedkyní kulturní komise prostějovského magistrátu, v níž svého času působil i někdejší ředitel muzea Daniel Zádrapa, který se této funkce kvůli pracovnímu zaneprázdnění vzdal. V březnu byl krajským náměstkem Františkem Jurou odvolán i z postu ředitele muzea. Řízením instituce byla pověřena jeho zástupkyně Kamila Husaříková, následně pak ředitelka Muzea Šumperska Marie Gronychová. Novou ředitelku Muzeum a galerie v Prostějově Soňu Provazovou se Večerník opakovaně pokoušel kontaktovat na mobilním telefonu. Ten však zůstával koncem uplynulého týdne vypnutý. První reakci nové šéfky vám tak přineseme v příštím čísle.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments