Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po více jak půl roce má prostějovské muzeum novou ředitelku. „Rada Olomouckého kraje na svém zasedání minulé pondělí 29. října jmenovala do této funkce Soňu Provazovou,“ potvrdila pro Večerník Eva Knajblová z Odboru kanceláře hejtmana Olomouckého kraje s tím, že do funkce byla uvedena ve čtvrtek 1. listopadu. Poslední ředitel Daniel Zádrapa byl odvolán v březnu tohoto roku.

Soňa Provazová byla naposledy zaměstnána jako sociální pracovnice v Domově pro seniory v Centru sociálních služeb Prostějov. Předtím pět let působila v infocentru prostějovské radnice. Po odvolání Josefa Augustina se na začátku loňského roku stala předsedkyní kulturní komise prostějovského magistrátu, v níž svého času působil i někdejší ředitel muzea Daniel Zádrapa, který se této funkce kvůli pracovnímu zaneprázdnění vzdal. V březnu byl krajským náměstkem Františkem Jurou odvolán i z postu ředitele muzea. Řízením instituce byla pověřena jeho zástupkyně Kamila Husaříková, následně pak ředitelka Muzea Šumperska Marie Gronychová. Novou ředitelku Muzeum a galerie v Prostějově Soňu Provazovou se Večerník opakovaně pokoušel kontaktovat na mobilním telefonu. Ten však zůstával koncem uplynulého týdne vypnutý. První reakci nové šéfky vám tak přineseme v příštím čísle.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments