Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

První říjnový pátek se zaplnilo prostějovské kino Metro 70 milovníky humoru ostrého jako břitva. Do místního kina zavítala čtveřice pražských bavičů z uskupení Underground Comedy se svým Stand-Up výstupem. Stand-Up Comedy neboli sólové výstupy bavičů jsou tradiční zvlášť za oceánem v angloamerických barech, kde jsou velice oblíbené. Pro každého komika, který chce takto vystupovat, není těžší test a občas je to pěkná řehole. Diváci jsou čím dál více náročnější, a kdo je nezvládne rozesmát, ten už si dále neškrtne. V hlavních rolích se v Prostějově představili Jaroslav Cerman, Nikola Džokič, Jan Geryk a Ališer Nurachmetov. Večerník u toho samozřejmě nechyběl.

Jen komik a jeho publikum. Žádné kulisy, kostýmy, žádné role ani připravené skeče. Témata o kterých se nemluví, ale tady ano. To všechno bylo k vidění páteční večer na již třetí show této komediální skupiny, kde byly vtipy ostré jako pepřový sprej.
„V Česku zatím Stand-Up komici mnoho prostoru nenašli. I když někteří baviči měli velmi podobnou prezentaci. Lidé jako Vladimír Menšík, Miroslav Donutil nebo Miroslav Horníček, jejich základy vycházely z předrevolučních estrád. Pravý Stand-Up nemá žádné hranice. Když jste na pódiu, neexistuje něco jako příliš sprostý vtip nebo příliš velké tabu. Existuje jen dobrý a špatný vtip,“ prozradil Večerníku jeden z vystupujících Jaroslav Cerman.
„Humor mnohdy překračující pomyslnou hranici vkusu a drásající bránice. Obměněná čtveřice stojících bardů tentokrát obsahovala ingredience: geniálně perverzní Nikola Džokić, kritik všech myslivců Jaroslav Cerman, študovaný intelektuální knihomol Honza Geryk a vystudovaný právník živící se pochopitelně jako číšník Ališer Nurachmetov. Králové z Underground Comedy si již potřetí získali prostějovské publikum a závěrečné ovace nebraly konce,“ potvrdila úspěch komiků Barbora Prágerová, ředitelka kina Metro 70.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments