Příjemnou noc, dnes je pátek 14.12.2018
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Kulturní dům v Brodku u Konice se v neděli 11. listopadu naplnil smíchem při autorské hře Co víc si přát? v provedení ochotníků z Velkých Opatovic. Černá komedie z pera Romana Krejčíře ukázala, jak nebezpečné může být, když se vám splní vaše přání. Zvlášť pokud se do toho zapletou peníze, ženy a alkohol...

Máte nějaké přání? Určitě ano. Měli ho i tři hrdinové z divadelního představení Co víc si přát? od autora Romana Krejčíře, který podle svých slov „hledá inspiraci v životních telenovelách“. Proto se do příběhu o splněných tužbách hlavních mužských hrdinů zamotaly peníze, ženy a alkohol. „Viděli jsme, že hra obsahovala všechny tři věci, které jsou schopny chlapa zničit. A na to, že si s nimi protagonisté zahrávali, dopadli ještě překvapivě dobře,“ svěřil se Večerníku se smíchem Pavel Kolařík, jeden z návštěvníků.
V komedii samozřejmě nemohly chybět klasické repliky jakoby vyjmuté z každodenního života. „Na manikúru chodím kvůli tomu, abych se víc líbila svému muži. Nikdy jsem od něj ale neslyšela: ‚Jé, tobě ty nehty tak sluší!‘ Potom mám tedy pocit, že tam chodím jen kvůli kamarádkám...“ V takových chvílích se brodecký „kulturák“ u Konice otřásal smíchy.
Kromě toho, že si návštěvníci během představení mohli mnohokrát s úsměvem říct: Ano, tak je to i u nás doma, si z představení také mohli odnést jisté poselství. A sice že splnění našich přání může být velice ošidné, a proto by měl být každý spokojen zejména s tím, co má, protože, ač si to neuvědomuje, je to jeho největší štěstí.
Komedie nese také punc hudební. Proto se mezi jednotlivými scénami před jevištěm objevila postava víly Hedviky, která každému muži splnila přání, a zazpívala vždy jednu z autorských písní. „Obvykle míváme i živý hudební doprovod, Jaroslav Lexa hraje na kytaru. Ten však nemohl tento večer dorazit, a tak jsme tentokrát měli hudbu bohužel puštěnou na playbacku,“ přiznal autor hry Roman Krejčíř.
Jednalo se celkem již o čtvrtou divadelní hru Romana Krejčíře. Předchozí tři byly odehrány pod hlavičkou divadelního spolku Teatrum Velké Opatovice, v lednu letošního roku však soubor a další ochotníci založili spolek Divadlo NaŽivo, s nímž také do Brodku přijeli. Tam ansámbl přitom jezdí pravidelně, naposledy navštívil kulturní dům před čtyřmi lety.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments