Dobré ráno, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kulturní dům v Brodku u Konice se v neděli 11. listopadu naplnil smíchem při autorské hře Co víc si přát? v provedení ochotníků z Velkých Opatovic. Černá komedie z pera Romana Krejčíře ukázala, jak nebezpečné může být, když se vám splní vaše přání. Zvlášť pokud se do toho zapletou peníze, ženy a alkohol...

Máte nějaké přání? Určitě ano. Měli ho i tři hrdinové z divadelního představení Co víc si přát? od autora Romana Krejčíře, který podle svých slov „hledá inspiraci v životních telenovelách“. Proto se do příběhu o splněných tužbách hlavních mužských hrdinů zamotaly peníze, ženy a alkohol. „Viděli jsme, že hra obsahovala všechny tři věci, které jsou schopny chlapa zničit. A na to, že si s nimi protagonisté zahrávali, dopadli ještě překvapivě dobře,“ svěřil se Večerníku se smíchem Pavel Kolařík, jeden z návštěvníků.
V komedii samozřejmě nemohly chybět klasické repliky jakoby vyjmuté z každodenního života. „Na manikúru chodím kvůli tomu, abych se víc líbila svému muži. Nikdy jsem od něj ale neslyšela: ‚Jé, tobě ty nehty tak sluší!‘ Potom mám tedy pocit, že tam chodím jen kvůli kamarádkám...“ V takových chvílích se brodecký „kulturák“ u Konice otřásal smíchy.
Kromě toho, že si návštěvníci během představení mohli mnohokrát s úsměvem říct: Ano, tak je to i u nás doma, si z představení také mohli odnést jisté poselství. A sice že splnění našich přání může být velice ošidné, a proto by měl být každý spokojen zejména s tím, co má, protože, ač si to neuvědomuje, je to jeho největší štěstí.
Komedie nese také punc hudební. Proto se mezi jednotlivými scénami před jevištěm objevila postava víly Hedviky, která každému muži splnila přání, a zazpívala vždy jednu z autorských písní. „Obvykle míváme i živý hudební doprovod, Jaroslav Lexa hraje na kytaru. Ten však nemohl tento večer dorazit, a tak jsme tentokrát měli hudbu bohužel puštěnou na playbacku,“ přiznal autor hry Roman Krejčíř.
Jednalo se celkem již o čtvrtou divadelní hru Romana Krejčíře. Předchozí tři byly odehrány pod hlavičkou divadelního spolku Teatrum Velké Opatovice, v lednu letošního roku však soubor a další ochotníci založili spolek Divadlo NaŽivo, s nímž také do Brodku přijeli. Tam ansámbl přitom jezdí pravidelně, naposledy navštívil kulturní dům před čtyřmi lety.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments