Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kulturní dům v Brodku u Konice se v neděli 11. listopadu naplnil smíchem při autorské hře Co víc si přát? v provedení ochotníků z Velkých Opatovic. Černá komedie z pera Romana Krejčíře ukázala, jak nebezpečné může být, když se vám splní vaše přání. Zvlášť pokud se do toho zapletou peníze, ženy a alkohol...

Máte nějaké přání? Určitě ano. Měli ho i tři hrdinové z divadelního představení Co víc si přát? od autora Romana Krejčíře, který podle svých slov „hledá inspiraci v životních telenovelách“. Proto se do příběhu o splněných tužbách hlavních mužských hrdinů zamotaly peníze, ženy a alkohol. „Viděli jsme, že hra obsahovala všechny tři věci, které jsou schopny chlapa zničit. A na to, že si s nimi protagonisté zahrávali, dopadli ještě překvapivě dobře,“ svěřil se Večerníku se smíchem Pavel Kolařík, jeden z návštěvníků.
V komedii samozřejmě nemohly chybět klasické repliky jakoby vyjmuté z každodenního života. „Na manikúru chodím kvůli tomu, abych se víc líbila svému muži. Nikdy jsem od něj ale neslyšela: ‚Jé, tobě ty nehty tak sluší!‘ Potom mám tedy pocit, že tam chodím jen kvůli kamarádkám...“ V takových chvílích se brodecký „kulturák“ u Konice otřásal smíchy.
Kromě toho, že si návštěvníci během představení mohli mnohokrát s úsměvem říct: Ano, tak je to i u nás doma, si z představení také mohli odnést jisté poselství. A sice že splnění našich přání může být velice ošidné, a proto by měl být každý spokojen zejména s tím, co má, protože, ač si to neuvědomuje, je to jeho největší štěstí.
Komedie nese také punc hudební. Proto se mezi jednotlivými scénami před jevištěm objevila postava víly Hedviky, která každému muži splnila přání, a zazpívala vždy jednu z autorských písní. „Obvykle míváme i živý hudební doprovod, Jaroslav Lexa hraje na kytaru. Ten však nemohl tento večer dorazit, a tak jsme tentokrát měli hudbu bohužel puštěnou na playbacku,“ přiznal autor hry Roman Krejčíř.
Jednalo se celkem již o čtvrtou divadelní hru Romana Krejčíře. Předchozí tři byly odehrány pod hlavičkou divadelního spolku Teatrum Velké Opatovice, v lednu letošního roku však soubor a další ochotníci založili spolek Divadlo NaŽivo, s nímž také do Brodku přijeli. Tam ansámbl přitom jezdí pravidelně, naposledy navštívil kulturní dům před čtyřmi lety.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments