Dobré ráno, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rainbow Gallery v prostějovském Kulturním klubu Duha ve Školní ulici si pro vás na čtvrtek 6. prosince od 17:00 hodin připravila jedinečnou příležitost shlédnout hned dvě výstavy na jednom místě a v jeden čas.

Přehlídku UMĚNÍ LIDEM vytvořili lidé z různých sociálních, školských a zdravotnických zařízení. Některá jejich díla pak ještě digitálně upravila a vytiskla na své produkty módní návrhářka Lada Vyvialová. Veškeré tyto výtvory budou k prodeji, vytěžené peníze budou použity opět pro tato zařízení.Ve stejný čas představí své práce studenti VOŠ Scholastika. Bude se jednat o designová díla žáků oboru produktový a grafický design. K vidění budou výsledky workshopů se studiem nápojového skla, porcelánu nebo typografie.
Umění lidem je projekt, který pomáhá uměleckému rozvoji v sociálních, školských a zdravotnických zařízeních. „Společně s lidmi v zařízeních malujeme obrazy, rozvíjíme jejich kreativitu a učíme je nové, moderní techniky. Obrazy nabízíme k prodeji – z každého prodaného obrazu jde 30 % zpět do zařízení na kulturní a společenské aktivity. Určitě už jste narazili na neziskovou organizaci, která vyvíjí podobnou činnost. Aby se náš projekt stal jedinečným, spojili jsme se s módní návrhářkou Ladou Vyvialovou. Díla, která vzniknou na workshopech, převedeme do digitální podoby a vytvoříme z nich grafiky vhodné pro tisk. Lada tyto grafiky tiskne na své produkty, ze kterých se stávají ojedinělá a nenapodobitelná módní/umělecká díla s příběhem. Z prodeje těchto produktů jde také 30 % na podporu zařízení.“
Co uvidíte na druhé výstavě? „VOŠ Scholastika bude prezentovat za supervize svých pedagogů práce studentů produktového a grafického designu. Cílem bude inovativním a výstavně neotřelým způsobem prezentovat výsledky práce za minulý školní rok. Prezentují se tak například výsledky workshopu se studiem Qubus (nápojové sklo), porcelán (pod vedením Jana Čapka) nebo typografie vzniklá na workshopu Building Praha.“ Výstava potrvá do 30. prosince.
VOŠ Scholastika se zaměřuje na produktový, grafický a motion design. Snaží se o aktuální reflexi současné české i mezinárodní designérské scény, přináší originální, nové a přitom praktické přístupy opřené o kvalitní technické zázemí. Její studenti pracují s designérskými špičkami a aktivními, respektovanými umělci a teoretiky: Matějem Činčerou a Janem Klossem, grafiky z uskupení OKOLO, designérem Janem Čapkem, výtvarným umělcem Vladimírem Strejčkem či teoretiky Andreou Průchovou a Adamem Štěchem. Jak vidno, půjde jistě o velice kvalitní a originální práce.
Obě výstavy potrvají do 30. prosince.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments