Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Pokud jde o tátovy peníze, tak ty všechny půjdou na charitu, pošlu je do Afriky. To je otázka etiky, maminko,“ mohly desítky diváků slyšet uplynulou sobotu večer v prostějovském divadelním sále. MOJE DIVADLO zde zahrálo komedii Můj tchán je princezna podle hry francouzského autora, baviče a herce Didiera Bénureau.

Děj hry se odehrává na jihu Francie v romantickém kraji Cantal. Aude a Rémi pozvali Micheline a Michela (Audiny rodiče) do pronajatého domu na společný prodloužený víkend. Vše probíhá, jak má: První večer se všichni dobře baví, hovoří se o politice, vtipkuje, a to až do chvíle, kdy se Rémi svému tchánovi svěří, že má pocit, že se do něj zamiloval...
Michel tento jeho cit neopětuje, ba naopak má až poněkud jízlivý názor na homosexuály. Svému zeťovi tak dává najevo, že mezi nimi vážně nic nebude a drží si od něj velký odstup. Vše hned řekne své dceři Aude, která mu tuhle záležitost nevěří a navíc Rémi celou situaci pečlivě zapírá. A tak nezbývá nic jiného, než že si Michel tuhle záležitost bude muset vyřešit sám. Rémi se mu ale stále snaží dostat pod kůži a po společném výletu se mezi řečí dostanou k tanci reprezentovanému tangem. Michel doslova uprosí Rémiho, aby jej tango naučil. A tady začíná zvrat hry, protože při společném tanci Rémi políbí Michela – a tomu se to částečně zalíbí. Začne popisovat, co s ním polibek uděl, že se nejspíš do Rémiho zamiloval... Hra skončí poněkud překvapivě, a to až nečekaně. Rémi skoncuje s náklonností k Michelovi, ale domluví se, že založí nevládní organizaci v Africe, kam nakonec odletí všichni kromě Rémiho manželky Aude.
Role v trochu provokativní francouzské komedii obsadili manželé Pavel a Martina Drmolovi, Jakub Dohnal, Hana Švédová a harmonikářka Petra Kutalová. „Bylo to fajn představení, které pobavilo a současně donutilo člověka se i tak nějak zamyslet,“ poznamenala při odhcodu jedna z divaček Vendula Kořínková.
A jedna zajímavost navíc. Věděli jste, že název města Cantal je shodný s označením francouzského sýra? Je to jeden z nejstarších sýrů ve Francii, jméno nese po horách Cantal v regionu Auvergne, odkud sýr pochází. Uzrává asi tři měsíce, ve středu je měkký a krémový, avšak kůrka na povrchu je silná a má šedohnědou barvu. Svou chutí mírně připomíná cheddar a voní po půdě.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments