Dobrý podvečer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Pokud jde o tátovy peníze, tak ty všechny půjdou na charitu, pošlu je do Afriky. To je otázka etiky, maminko,“ mohly desítky diváků slyšet uplynulou sobotu večer v prostějovském divadelním sále. MOJE DIVADLO zde zahrálo komedii Můj tchán je princezna podle hry francouzského autora, baviče a herce Didiera Bénureau.

Děj hry se odehrává na jihu Francie v romantickém kraji Cantal. Aude a Rémi pozvali Micheline a Michela (Audiny rodiče) do pronajatého domu na společný prodloužený víkend. Vše probíhá, jak má: První večer se všichni dobře baví, hovoří se o politice, vtipkuje, a to až do chvíle, kdy se Rémi svému tchánovi svěří, že má pocit, že se do něj zamiloval...
Michel tento jeho cit neopětuje, ba naopak má až poněkud jízlivý názor na homosexuály. Svému zeťovi tak dává najevo, že mezi nimi vážně nic nebude a drží si od něj velký odstup. Vše hned řekne své dceři Aude, která mu tuhle záležitost nevěří a navíc Rémi celou situaci pečlivě zapírá. A tak nezbývá nic jiného, než že si Michel tuhle záležitost bude muset vyřešit sám. Rémi se mu ale stále snaží dostat pod kůži a po společném výletu se mezi řečí dostanou k tanci reprezentovanému tangem. Michel doslova uprosí Rémiho, aby jej tango naučil. A tady začíná zvrat hry, protože při společném tanci Rémi políbí Michela – a tomu se to částečně zalíbí. Začne popisovat, co s ním polibek uděl, že se nejspíš do Rémiho zamiloval... Hra skončí poněkud překvapivě, a to až nečekaně. Rémi skoncuje s náklonností k Michelovi, ale domluví se, že založí nevládní organizaci v Africe, kam nakonec odletí všichni kromě Rémiho manželky Aude.
Role v trochu provokativní francouzské komedii obsadili manželé Pavel a Martina Drmolovi, Jakub Dohnal, Hana Švédová a harmonikářka Petra Kutalová. „Bylo to fajn představení, které pobavilo a současně donutilo člověka se i tak nějak zamyslet,“ poznamenala při odhcodu jedna z divaček Vendula Kořínková.
A jedna zajímavost navíc. Věděli jste, že název města Cantal je shodný s označením francouzského sýra? Je to jeden z nejstarších sýrů ve Francii, jméno nese po horách Cantal v regionu Auvergne, odkud sýr pochází. Uzrává asi tři měsíce, ve středu je měkký a krémový, avšak kůrka na povrchu je silná a má šedohnědou barvu. Svou chutí mírně připomíná cheddar a voní po půdě.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments