Dobrý večer, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Uplynulou sobotu se šest desítek lidí sešlo v němčickém kině Oko k poslechu koncertu „Vladimíra Waldy Nerušila“, který je velmi přesvědčivým dvojníkem Waldemara Matušky a také zpívá jeho písně. Pročež zazněly známé skladby To všechno odnes čas, Zuzana či Růže z Texasu a mnoho dalších. Každý hit zpěvák navíc doplnil komentářem o tom, jak v historii vznikala. Návštěvníci se mohli nejen zaposlouchat do příjemné muziky, ale také se dozvědět něco nového z minulosti české hudební legendy. U toho prostě Večerník nemohl chybět. Do Němčic nad Hanou zavítal úspěšný dvojník Waldemara Matušky „Vladimír Walda Nerušil“, dřívější zpěvák Walda Gangu. Už je tomu ovšem šest let, co jej doprovází severočeská skupina Malevil Band. Společně zahráli písně Waldemara Matušky i písně vánoční a koledy, Malevil Band nadto dostal prostor, aby sám zahrál několik dalších převzatých skladeb. „Vladimír Walda Nerušil“ přitom každou píseň legendárního zpěváka, kterou sám zazpíval, doplnil o historii jejího vzniku.
V roce 1960 všechno začalo v divadle Semafor, a tak zpívali To všechno odnes čas. V roce 1963 Waldemar Matuška zazpíval a zahrál na banjo v tehdejším pořadu Československé televize Revue pro banjo píseň Zuzana, k níž napsal český text Josef Škvorecký. Roku 1964 se Matuška seznámil s textařem Ivo Fišerem, jenž mu kromě více než ke stovkám dalších sepsal slova i ke známé skladbě Jó, třešně zrály. V tomtéž roce si zpěvák zahrál roli ve filmu Kdyby tisíc klarinetů. Tam se taky vyznal z lásky písní Tereza. Následující rok vydal LP desku, na níž zazněly Růže z Texasu nebo Kladivo. A došlo i na píseň Tuhle rundu platím já. „Zmíněnou skladbu opravdu nerad zpívám, protože potom po mně všichni chtějí, abych za ně v hospodě platil pivo,“ upozornil s úsměvem Vladimír Nerušil.
A co na vystoupení „Vladimíra Waldy Nerušila“ a Malevil Bandu říkali posluchači? „Koncert jsem si užila. Písně Waldemara Matušky poslouchám od doby, kdy začínal. Od něj samého si je bohužel už neposlechnu, a proto jsem ráda, že vystupuje někdo, jako je Vladimír Nerušil, který písně pana Matušky sdílí dál,“ svěřila se Večerníku návštěvnice Věra.
Další akcí v kině Oko bude Vánoční koncert aneb Komorní večer ve svátečním hávu. Ve středu 12. prosince od 18:30 hodin ji budou pořádat ZUŠ Němčice nad Hanou ve spolupráci s městem Němčice nad Hanou a městysem Nezamyslice.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments