Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Uplynulou sobotu se šest desítek lidí sešlo v němčickém kině Oko k poslechu koncertu „Vladimíra Waldy Nerušila“, který je velmi přesvědčivým dvojníkem Waldemara Matušky a také zpívá jeho písně. Pročež zazněly známé skladby To všechno odnes čas, Zuzana či Růže z Texasu a mnoho dalších. Každý hit zpěvák navíc doplnil komentářem o tom, jak v historii vznikala. Návštěvníci se mohli nejen zaposlouchat do příjemné muziky, ale také se dozvědět něco nového z minulosti české hudební legendy. U toho prostě Večerník nemohl chybět. Do Němčic nad Hanou zavítal úspěšný dvojník Waldemara Matušky „Vladimír Walda Nerušil“, dřívější zpěvák Walda Gangu. Už je tomu ovšem šest let, co jej doprovází severočeská skupina Malevil Band. Společně zahráli písně Waldemara Matušky i písně vánoční a koledy, Malevil Band nadto dostal prostor, aby sám zahrál několik dalších převzatých skladeb. „Vladimír Walda Nerušil“ přitom každou píseň legendárního zpěváka, kterou sám zazpíval, doplnil o historii jejího vzniku.
V roce 1960 všechno začalo v divadle Semafor, a tak zpívali To všechno odnes čas. V roce 1963 Waldemar Matuška zazpíval a zahrál na banjo v tehdejším pořadu Československé televize Revue pro banjo píseň Zuzana, k níž napsal český text Josef Škvorecký. Roku 1964 se Matuška seznámil s textařem Ivo Fišerem, jenž mu kromě více než ke stovkám dalších sepsal slova i ke známé skladbě Jó, třešně zrály. V tomtéž roce si zpěvák zahrál roli ve filmu Kdyby tisíc klarinetů. Tam se taky vyznal z lásky písní Tereza. Následující rok vydal LP desku, na níž zazněly Růže z Texasu nebo Kladivo. A došlo i na píseň Tuhle rundu platím já. „Zmíněnou skladbu opravdu nerad zpívám, protože potom po mně všichni chtějí, abych za ně v hospodě platil pivo,“ upozornil s úsměvem Vladimír Nerušil.
A co na vystoupení „Vladimíra Waldy Nerušila“ a Malevil Bandu říkali posluchači? „Koncert jsem si užila. Písně Waldemara Matušky poslouchám od doby, kdy začínal. Od něj samého si je bohužel už neposlechnu, a proto jsem ráda, že vystupuje někdo, jako je Vladimír Nerušil, který písně pana Matušky sdílí dál,“ svěřila se Večerníku návštěvnice Věra.
Další akcí v kině Oko bude Vánoční koncert aneb Komorní večer ve svátečním hávu. Ve středu 12. prosince od 18:30 hodin ji budou pořádat ZUŠ Němčice nad Hanou ve spolupráci s městem Němčice nad Hanou a městysem Nezamyslice.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments