Dobrý večer, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Soutěž O hanáckyho kohóta se zase rozbíhá. Její oblastní postupové kolo, na němž děti ze základních škol zazpívají lidové písně, se bude konat již tento čtvrtek 13. prosince od 9:00 hodin v Kulturním klubu u hradeb Duha. Přijďte podpořit své ratolesti, tři nejlepší postoupí do krajského kola!

V dubnu letošního roku se v Duze pořádala krajská postupová přehlídka dětí ve zpěvu folklorních písní nazvaná O hanáckyho kohóta. Tentokrát se tam bude konat nižší okresní kolo této přehlídky, z něhož může zpěváček postoupit do dalšího kola krajského. Soutěžit mohou přihlášené děti ve třech kategoriích – do 10 let, od 10 do 11 let a od 12 do 15 let. V každé v nich vybere odborná porota tři, kteří následně postoupí do krajského kola. Krajská přehlídka pak proběhne v neděli 14. dubna 2019 taktéž v Duze.

Pro připomenutí si řekneme, co soutěž O hanáckyho kohóta je. „Jedná se o přehlídku v sólovém zpěvu lidových písní z Hané, která je určena pěvecky nadaným dětem s dobrou výslovností a intonací ve věku od 3 do 15 let včetně. Účastník se představí nejlépe v lidovém kroji a zásadně s písněmi z Hané, Malé Hané nebo Lipenského či Hostýnského Záhoří. Každý zazpívá dvě lidové písně a capella (tzn. bez hudebního doprovodu). Písně musí být bez vlivu novodobých hudebních žánrů nebo dechové hudby. Nakonec tyto výkony soutěžících posoudí porota na základě hudební kvality, pěvecké kvality, regionální a stylové čistoty a celkového hudebního projevu a emocionálního náboje,“ popisují pořadatelé.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments