Dobré poledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Soutěž O hanáckyho kohóta se zase rozbíhá. Její oblastní postupové kolo, na němž děti ze základních škol zazpívají lidové písně, se bude konat již tento čtvrtek 13. prosince od 9:00 hodin v Kulturním klubu u hradeb Duha. Přijďte podpořit své ratolesti, tři nejlepší postoupí do krajského kola!

V dubnu letošního roku se v Duze pořádala krajská postupová přehlídka dětí ve zpěvu folklorních písní nazvaná O hanáckyho kohóta. Tentokrát se tam bude konat nižší okresní kolo této přehlídky, z něhož může zpěváček postoupit do dalšího kola krajského. Soutěžit mohou přihlášené děti ve třech kategoriích – do 10 let, od 10 do 11 let a od 12 do 15 let. V každé v nich vybere odborná porota tři, kteří následně postoupí do krajského kola. Krajská přehlídka pak proběhne v neděli 14. dubna 2019 taktéž v Duze.

Pro připomenutí si řekneme, co soutěž O hanáckyho kohóta je. „Jedná se o přehlídku v sólovém zpěvu lidových písní z Hané, která je určena pěvecky nadaným dětem s dobrou výslovností a intonací ve věku od 3 do 15 let včetně. Účastník se představí nejlépe v lidovém kroji a zásadně s písněmi z Hané, Malé Hané nebo Lipenského či Hostýnského Záhoří. Každý zazpívá dvě lidové písně a capella (tzn. bez hudebního doprovodu). Písně musí být bez vlivu novodobých hudebních žánrů nebo dechové hudby. Nakonec tyto výkony soutěžících posoudí porota na základě hudební kvality, pěvecké kvality, regionální a stylové čistoty a celkového hudebního projevu a emocionálního náboje,“ popisují pořadatelé.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments