Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulé pondělí byla v Galerii Mánes Club zahájena vánoční prodejní výstava, na které jste mohli vidět ručně vyráběné anděly, skřítky, Ježíšky, medvídky, přání a mnoho dalšího. Nabízený sortiment se každoročně rozrůstá s přibývajícím počtem dam, které tyto výtvory zhotovují. A stejně tak se rozšiřují i řady návštěvníků. Večerník se o tom přesvědčil na vlastní oči.

V Galerii Mánes Club se již usídlila tradiční vánoční prodejní výstava šitých a háčkovaných výtvorů a ručně vyráběných přání, letos se konala pošesté. Každoročně na ni přitom můžete vidět šitá díla dvou dam – paní Martiny a paní Kateřiny. K nim se posléze přidala paní Jana s přáními a nakonec i paní Alena s háčkovanými výrobky. Zakoupit jste si tak mohli andílky, skřítky, soby, stromečky, Ježíšky či hlemýždě, slony, medvídky, případně papírová přání se sněhuláky, vločkami nebo srdíčky. „Mně osobně se nejvíce líbí háčkovaná ovečka, kterou znám z kanálu Déčko, na nějž se dívám. Tu bych si chtěl koupit,“ přiznal osmiletý Adam.
Tyto drobnosti by ze všeho nejvíce mohly udělat radost vašim blízkým pod stromečkem. A ptáte se, proč by se jim měly líbit zrovna šití a háčkovaní panďuláci? „Myslím si, že výrobky jsou originální. A rozhodně, pokud chcete obdarovat někoho blízkého, je mnohem lepší mu dát něco vytvořeného od srdce než cokoliv ze supermarketu,“ domnívá se Jarmila Vysloužilová z Galerie Mánes Clubu.
Výstava potrvá do 19. prosince. Ovšem není vůbec jisté, že do té doby v galerii ještě něco zbude! O ruční práce je totiž velký zájem. „Od pondělí se prodalo několik desítek kusů, z čehož máme obrovskou radost. Každým rokem se návštěvnost zvyšuje. Lidé se ptají, jestli výstava opět bude, a já jim s úsměvem mohu odpovědět, že ano,“ prohlásila nadšeně Vysloužilová.
Kromě krásných adventně laděných dárečků si můžete do Galerie Mánes Club přijít prohlédnout také vystavené obrazy prostějovských malířů Antonína Kameníka a Viléma Topinky. Otevřeno je vždy od pondělí do pátku v době od 9:00 do 12:00 hodin a od 13:00 do 17:00 hodin.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments