Dobré ráno, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulé pondělí byla v Galerii Mánes Club zahájena vánoční prodejní výstava, na které jste mohli vidět ručně vyráběné anděly, skřítky, Ježíšky, medvídky, přání a mnoho dalšího. Nabízený sortiment se každoročně rozrůstá s přibývajícím počtem dam, které tyto výtvory zhotovují. A stejně tak se rozšiřují i řady návštěvníků. Večerník se o tom přesvědčil na vlastní oči.

V Galerii Mánes Club se již usídlila tradiční vánoční prodejní výstava šitých a háčkovaných výtvorů a ručně vyráběných přání, letos se konala pošesté. Každoročně na ni přitom můžete vidět šitá díla dvou dam – paní Martiny a paní Kateřiny. K nim se posléze přidala paní Jana s přáními a nakonec i paní Alena s háčkovanými výrobky. Zakoupit jste si tak mohli andílky, skřítky, soby, stromečky, Ježíšky či hlemýždě, slony, medvídky, případně papírová přání se sněhuláky, vločkami nebo srdíčky. „Mně osobně se nejvíce líbí háčkovaná ovečka, kterou znám z kanálu Déčko, na nějž se dívám. Tu bych si chtěl koupit,“ přiznal osmiletý Adam.
Tyto drobnosti by ze všeho nejvíce mohly udělat radost vašim blízkým pod stromečkem. A ptáte se, proč by se jim měly líbit zrovna šití a háčkovaní panďuláci? „Myslím si, že výrobky jsou originální. A rozhodně, pokud chcete obdarovat někoho blízkého, je mnohem lepší mu dát něco vytvořeného od srdce než cokoliv ze supermarketu,“ domnívá se Jarmila Vysloužilová z Galerie Mánes Clubu.
Výstava potrvá do 19. prosince. Ovšem není vůbec jisté, že do té doby v galerii ještě něco zbude! O ruční práce je totiž velký zájem. „Od pondělí se prodalo několik desítek kusů, z čehož máme obrovskou radost. Každým rokem se návštěvnost zvyšuje. Lidé se ptají, jestli výstava opět bude, a já jim s úsměvem mohu odpovědět, že ano,“ prohlásila nadšeně Vysloužilová.
Kromě krásných adventně laděných dárečků si můžete do Galerie Mánes Club přijít prohlédnout také vystavené obrazy prostějovských malířů Antonína Kameníka a Viléma Topinky. Otevřeno je vždy od pondělí do pátku v době od 9:00 do 12:00 hodin a od 13:00 do 17:00 hodin.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments