Dobrý podvečer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Anetka: „Ježišimarja, ty místo toho, abys byl rád, že se ti na veřejnosti vrhá kolem krku relativně mladá holka, tak...“ Jaroušek: „Tak já jsem samozřejmě strašně rád, že se jakákoliv ženská vrhá kolem mého krku, ale je třeba dávat pozor na to, že jsem stále ženatý!“

Anetka: „Teda Jaroušku, to je takovej hnus, co já z toho mám?“ Tento a řadu dalších dialogů ze života zaznělo v jeseneckém kulturním domě uplynulý čtvrtek večer při divadelním představení „Hledám milence, zn. spěchá!“. V sále se chvíli co chvíli ozývali smějící se diváci, u čehož prostě Večerník nemohl chybět.
Ve čtvrtek 29. listopadu přijelo do Kulturního domu v Jesenci zahrát divadlo Artur. Do hlediště tak zasedlo několik desítek diváků, ti měli příležitost vidět v hlavním obsazení Evu Decastelo, Lucii Linhartovou, Jindru Kriegla, Josefa Herverta či Bořka Slezáčka. Autorem tohoto představení je Miroslav Oupic a Jindra Kriegel, režie se chopil Filip Jan Zvolský.
Vtipně zpracovaná divadelní hra je především o mileneckém vztahu mezi Jarouškem a mladou atraktivní Anetkou. Jaroušek má doma manželku Miladku, která ho už tak nepřitahuje, a jejich vzájemný vztah by se dal nazvat až jako averzní. Miladka je podnikatelka vlastnící několik heren, v nichž jsou automaty, které jí celkem slušně vydělávají. Jaroušek coby chlapík středního věku se „živí“ jako malíř. Ovšem tato práce mu nic nevydělává, tudíž mu nezbývá nic jiného než být finančně závislý na své manželce. Anetka, jeho milenka, je ale velice náruživá a finančně náročná. Jarouška má pouze na peníze, což on jako velice zamilovaný nevidí.
Jaroslav s Anetkou vymyslí variantu, jak se rozvést, a přesto z toho získat dost peněz.
Jaroušek by měl svoji manželku přistihnout při nevěře, aby to mohl náležitě zdokumentovat, a pak bude hračkou při rozvodu vysoudit poloviny majetku a její firmy. Na Miladu vyšlou postupně podplacené milence a provokatéry, kterým říkají mikatéři. Ovšem Miladka se jen tak nedá a děj skončí překvapivě úplně jinak, než by diváci očekávali.
Situační černá komedie s velmi překvapivým koncem přibližuje s humorem a ironií, co všechno jsou lidé pro peníze a nové milostné vztahy ochotni udělat.
„Divadelní představení se mi velice líbilo, určitě si pohlídám nějaké další jejich vystoupení. S manželem jsme se velice nasmáli a dnešní večer bychom lépe strávit nemohli,“ prozradila večerníku Martina Hodinová.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments