Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Anetka: „Ježišimarja, ty místo toho, abys byl rád, že se ti na veřejnosti vrhá kolem krku relativně mladá holka, tak...“ Jaroušek: „Tak já jsem samozřejmě strašně rád, že se jakákoliv ženská vrhá kolem mého krku, ale je třeba dávat pozor na to, že jsem stále ženatý!“

Anetka: „Teda Jaroušku, to je takovej hnus, co já z toho mám?“ Tento a řadu dalších dialogů ze života zaznělo v jeseneckém kulturním domě uplynulý čtvrtek večer při divadelním představení „Hledám milence, zn. spěchá!“. V sále se chvíli co chvíli ozývali smějící se diváci, u čehož prostě Večerník nemohl chybět.
Ve čtvrtek 29. listopadu přijelo do Kulturního domu v Jesenci zahrát divadlo Artur. Do hlediště tak zasedlo několik desítek diváků, ti měli příležitost vidět v hlavním obsazení Evu Decastelo, Lucii Linhartovou, Jindru Kriegla, Josefa Herverta či Bořka Slezáčka. Autorem tohoto představení je Miroslav Oupic a Jindra Kriegel, režie se chopil Filip Jan Zvolský.
Vtipně zpracovaná divadelní hra je především o mileneckém vztahu mezi Jarouškem a mladou atraktivní Anetkou. Jaroušek má doma manželku Miladku, která ho už tak nepřitahuje, a jejich vzájemný vztah by se dal nazvat až jako averzní. Miladka je podnikatelka vlastnící několik heren, v nichž jsou automaty, které jí celkem slušně vydělávají. Jaroušek coby chlapík středního věku se „živí“ jako malíř. Ovšem tato práce mu nic nevydělává, tudíž mu nezbývá nic jiného než být finančně závislý na své manželce. Anetka, jeho milenka, je ale velice náruživá a finančně náročná. Jarouška má pouze na peníze, což on jako velice zamilovaný nevidí.
Jaroslav s Anetkou vymyslí variantu, jak se rozvést, a přesto z toho získat dost peněz.
Jaroušek by měl svoji manželku přistihnout při nevěře, aby to mohl náležitě zdokumentovat, a pak bude hračkou při rozvodu vysoudit poloviny majetku a její firmy. Na Miladu vyšlou postupně podplacené milence a provokatéry, kterým říkají mikatéři. Ovšem Miladka se jen tak nedá a děj skončí překvapivě úplně jinak, než by diváci očekávali.
Situační černá komedie s velmi překvapivým koncem přibližuje s humorem a ironií, co všechno jsou lidé pro peníze a nové milostné vztahy ochotni udělat.
„Divadelní představení se mi velice líbilo, určitě si pohlídám nějaké další jejich vystoupení. S manželem jsme se velice nasmáli a dnešní večer bychom lépe strávit nemohli,“ prozradila večerníku Martina Hodinová.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments