Dobré poledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Režisér Brian Singer si dal pauzu od světa X-menů, které má na svědomí úplně všechny a vydal se na rockovou půdu. Nový film Bohemian Rhapsody je o hudbě, sexu, drogách a hlavně o lidských vztazích, které slavný zpěvák Freddie Mercury často nezvládal, ale hledal k tomu sílu.

Dvouhodinový snímek má říz, emoce i humor a je dost pravděpodobné, že tady máme dalšího aspiranta na film roku. A není náhoda, že to je po Zrodila se hvězda druhý hudební snímek, který letos slaví monstrózní úspěch. Letos jsou prostě hudební filmy IN.
Co je na filmu opravdu silné, je to, že se skutečně stal. Příběh by tedy byl a scénáristy a režiséra Singera je potřeba pochválit na střih, dialogy a kameru. Životní příběh Farrokha Bulsary, neboli Freddieho Mercuryho není třeba nějak moc představovat, proto se zaměřím na věci, které dělají tento film tak výjimečný. V první řadě neuvěřitelně hrající Rami Malek (Noc v muzeu, Pacifik), který dokonale vystihl Freddieho osobnost, hudební genialitu i extravagantní gesta, nebo citové výlevy proti kapele a novinářům. Hodně důležitá dějová linka je Freddieho dlouho skrývaná homosexualita, která byla hlavně pro jeho rodiče šokující novinka. V sedmdesátých letech minulého století byla situace úplně jiná a stydět se, nebo skrývat svoji sexualitu bylo úplně normální, pokud jste se chtěli vyhnout pohoršení ze strany svého okolí. I tak se z filmu dozvíme, že nakonec Freddieho rodiče našli v hloubi duše určité pochopení.
Hudebně pojatý film přibližuje vzestup a pád jedné z největších hudebních ikon a ukazuje Mercuryho jako obyčejného člověka, který za slávu musel zaplatit tu nejvyšší daň. S přibližujícím se koncem vás emočně docela vyždímá, i když stejně víte, jak to dopadne. Rozhodně je ale potřeba vidět jej v kině s kvalitním zvukem, protože hlavně písně Queenů zde tvoří osmdesát procent celého snímku. A při scéně z koncertu Live Aid budete hodně litovat, že jste tam tenkrát nebyli...

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments