Dobrý večer, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Režisér Brian Singer si dal pauzu od světa X-menů, které má na svědomí úplně všechny a vydal se na rockovou půdu. Nový film Bohemian Rhapsody je o hudbě, sexu, drogách a hlavně o lidských vztazích, které slavný zpěvák Freddie Mercury často nezvládal, ale hledal k tomu sílu.

Dvouhodinový snímek má říz, emoce i humor a je dost pravděpodobné, že tady máme dalšího aspiranta na film roku. A není náhoda, že to je po Zrodila se hvězda druhý hudební snímek, který letos slaví monstrózní úspěch. Letos jsou prostě hudební filmy IN.
Co je na filmu opravdu silné, je to, že se skutečně stal. Příběh by tedy byl a scénáristy a režiséra Singera je potřeba pochválit na střih, dialogy a kameru. Životní příběh Farrokha Bulsary, neboli Freddieho Mercuryho není třeba nějak moc představovat, proto se zaměřím na věci, které dělají tento film tak výjimečný. V první řadě neuvěřitelně hrající Rami Malek (Noc v muzeu, Pacifik), který dokonale vystihl Freddieho osobnost, hudební genialitu i extravagantní gesta, nebo citové výlevy proti kapele a novinářům. Hodně důležitá dějová linka je Freddieho dlouho skrývaná homosexualita, která byla hlavně pro jeho rodiče šokující novinka. V sedmdesátých letech minulého století byla situace úplně jiná a stydět se, nebo skrývat svoji sexualitu bylo úplně normální, pokud jste se chtěli vyhnout pohoršení ze strany svého okolí. I tak se z filmu dozvíme, že nakonec Freddieho rodiče našli v hloubi duše určité pochopení.
Hudebně pojatý film přibližuje vzestup a pád jedné z největších hudebních ikon a ukazuje Mercuryho jako obyčejného člověka, který za slávu musel zaplatit tu nejvyšší daň. S přibližujícím se koncem vás emočně docela vyždímá, i když stejně víte, jak to dopadne. Rozhodně je ale potřeba vidět jej v kině s kvalitním zvukem, protože hlavně písně Queenů zde tvoří osmdesát procent celého snímku. A při scéně z koncertu Live Aid budete hodně litovat, že jste tam tenkrát nebyli...

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments