Dobrý podvečer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V sobotu večer měli možnost návštěvníci Společenského domu v Prostějově okusit výjimečný zážitek v podobě turné Pavla Šporcla s názvem Vánoce 2018. Doprovázely jej Janáčkův komorní orchestr a poté i dětský pěvecký sbor ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov. Koncert laděný do vánočních tónů doprovázely ovace. U toho zkrátka Večerník nemohl chybět.

FOTOGALERIE  V první polovině Vánočního koncertu zazněly oblíbené skladby od významných barokních skladatelů, tedy Antonia Vivaldiho nebo Johanna Sebastiana Bacha. „Lidé se mě často ptají, kdy vlastně mají tleskat,“ prohlásil s úsměvem Pavel Šporcl na pódiu. Přičemž divákům zrychleně vysvětlil, kdy vlastně poznají, že je konec skladby a že nastane prostor na bouřlivý potlesk. Barokní program zakončil kompletním provedením Vánočního concerta grossa č. 8 g moll op. 6 Arcangela Corelliho. 

„Je to pro mě obrovský zážitek, pan Šporcl je výjimečný umělec,“ prohlásila o přestávce Dana Navrátilová z Prostějova.
Druhá polovina večera se nesla ve vyloženě vánočním duchu. Tento oddíl byl sestavený z překrásných vánočních melodií, písní a koled z celého světa, opět samozřejmě upravených pro sólové housle a orchestr. Už první tóny tomu nasvědčovaly. Jen co skončila přestávka a Pavel Šporcl se spolu s Janáčkovým komorním orchestrem znovu objevil na pódiu, zazněla koleda Pásli ovce Valaši. Nechyběly ani velmi známé vánoční písně Rolničky nebo Tichá noc. Písně vtipně doplňovaly poznámky nebo příběhy vztahující se ke skladbě. Mohli jsme se tak dozvědět, že například skladba Tichá noc slaví letos výročí dvě stě let a poprvé byla zahrána v malém kostele v Salzburgu, že skladba Jingle Bells, neboli česky Rolničky, byla první koleda přenášená z vesmíru. Na závěr si Šporcl k sobě přizval dětský pěvecký sbor ZUŠ Vladimíra Ambrose z Prostějova a společně završili koncert souborem nejznámějších českých koled. „Byl to příjemně strávený kulturní večer, moc se nám koncert líbil,“ zhodnotil sobotní koncert Karel Moučka z Prostějova.


Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments