Dobré ráno, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V sobotu večer měli možnost návštěvníci Společenského domu v Prostějově okusit výjimečný zážitek v podobě turné Pavla Šporcla s názvem Vánoce 2018. Doprovázely jej Janáčkův komorní orchestr a poté i dětský pěvecký sbor ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov. Koncert laděný do vánočních tónů doprovázely ovace. U toho zkrátka Večerník nemohl chybět.

FOTOGALERIE  V první polovině Vánočního koncertu zazněly oblíbené skladby od významných barokních skladatelů, tedy Antonia Vivaldiho nebo Johanna Sebastiana Bacha. „Lidé se mě často ptají, kdy vlastně mají tleskat,“ prohlásil s úsměvem Pavel Šporcl na pódiu. Přičemž divákům zrychleně vysvětlil, kdy vlastně poznají, že je konec skladby a že nastane prostor na bouřlivý potlesk. Barokní program zakončil kompletním provedením Vánočního concerta grossa č. 8 g moll op. 6 Arcangela Corelliho. 

„Je to pro mě obrovský zážitek, pan Šporcl je výjimečný umělec,“ prohlásila o přestávce Dana Navrátilová z Prostějova.
Druhá polovina večera se nesla ve vyloženě vánočním duchu. Tento oddíl byl sestavený z překrásných vánočních melodií, písní a koled z celého světa, opět samozřejmě upravených pro sólové housle a orchestr. Už první tóny tomu nasvědčovaly. Jen co skončila přestávka a Pavel Šporcl se spolu s Janáčkovým komorním orchestrem znovu objevil na pódiu, zazněla koleda Pásli ovce Valaši. Nechyběly ani velmi známé vánoční písně Rolničky nebo Tichá noc. Písně vtipně doplňovaly poznámky nebo příběhy vztahující se ke skladbě. Mohli jsme se tak dozvědět, že například skladba Tichá noc slaví letos výročí dvě stě let a poprvé byla zahrána v malém kostele v Salzburgu, že skladba Jingle Bells, neboli česky Rolničky, byla první koleda přenášená z vesmíru. Na závěr si Šporcl k sobě přizval dětský pěvecký sbor ZUŠ Vladimíra Ambrose z Prostějova a společně završili koncert souborem nejznámějších českých koled. „Byl to příjemně strávený kulturní večer, moc se nám koncert líbil,“ zhodnotil sobotní koncert Karel Moučka z Prostějova.


Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments