Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V sobotu večer měli možnost návštěvníci Společenského domu v Prostějově okusit výjimečný zážitek v podobě turné Pavla Šporcla s názvem Vánoce 2018. Doprovázely jej Janáčkův komorní orchestr a poté i dětský pěvecký sbor ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov. Koncert laděný do vánočních tónů doprovázely ovace. U toho zkrátka Večerník nemohl chybět.

FOTOGALERIE  V první polovině Vánočního koncertu zazněly oblíbené skladby od významných barokních skladatelů, tedy Antonia Vivaldiho nebo Johanna Sebastiana Bacha. „Lidé se mě často ptají, kdy vlastně mají tleskat,“ prohlásil s úsměvem Pavel Šporcl na pódiu. Přičemž divákům zrychleně vysvětlil, kdy vlastně poznají, že je konec skladby a že nastane prostor na bouřlivý potlesk. Barokní program zakončil kompletním provedením Vánočního concerta grossa č. 8 g moll op. 6 Arcangela Corelliho. 

„Je to pro mě obrovský zážitek, pan Šporcl je výjimečný umělec,“ prohlásila o přestávce Dana Navrátilová z Prostějova.
Druhá polovina večera se nesla ve vyloženě vánočním duchu. Tento oddíl byl sestavený z překrásných vánočních melodií, písní a koled z celého světa, opět samozřejmě upravených pro sólové housle a orchestr. Už první tóny tomu nasvědčovaly. Jen co skončila přestávka a Pavel Šporcl se spolu s Janáčkovým komorním orchestrem znovu objevil na pódiu, zazněla koleda Pásli ovce Valaši. Nechyběly ani velmi známé vánoční písně Rolničky nebo Tichá noc. Písně vtipně doplňovaly poznámky nebo příběhy vztahující se ke skladbě. Mohli jsme se tak dozvědět, že například skladba Tichá noc slaví letos výročí dvě stě let a poprvé byla zahrána v malém kostele v Salzburgu, že skladba Jingle Bells, neboli česky Rolničky, byla první koleda přenášená z vesmíru. Na závěr si Šporcl k sobě přizval dětský pěvecký sbor ZUŠ Vladimíra Ambrose z Prostějova a společně završili koncert souborem nejznámějších českých koled. „Byl to příjemně strávený kulturní večer, moc se nám koncert líbil,“ zhodnotil sobotní koncert Karel Moučka z Prostějova.


Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments