Příjemnou noc, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V sobotu večer měli možnost návštěvníci Společenského domu v Prostějově okusit výjimečný zážitek v podobě turné Pavla Šporcla s názvem Vánoce 2018. Doprovázely jej Janáčkův komorní orchestr a poté i dětský pěvecký sbor ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov. Koncert laděný do vánočních tónů doprovázely ovace. U toho zkrátka Večerník nemohl chybět.

FOTOGALERIE  V první polovině Vánočního koncertu zazněly oblíbené skladby od významných barokních skladatelů, tedy Antonia Vivaldiho nebo Johanna Sebastiana Bacha. „Lidé se mě často ptají, kdy vlastně mají tleskat,“ prohlásil s úsměvem Pavel Šporcl na pódiu. Přičemž divákům zrychleně vysvětlil, kdy vlastně poznají, že je konec skladby a že nastane prostor na bouřlivý potlesk. Barokní program zakončil kompletním provedením Vánočního concerta grossa č. 8 g moll op. 6 Arcangela Corelliho. 

„Je to pro mě obrovský zážitek, pan Šporcl je výjimečný umělec,“ prohlásila o přestávce Dana Navrátilová z Prostějova.
Druhá polovina večera se nesla ve vyloženě vánočním duchu. Tento oddíl byl sestavený z překrásných vánočních melodií, písní a koled z celého světa, opět samozřejmě upravených pro sólové housle a orchestr. Už první tóny tomu nasvědčovaly. Jen co skončila přestávka a Pavel Šporcl se spolu s Janáčkovým komorním orchestrem znovu objevil na pódiu, zazněla koleda Pásli ovce Valaši. Nechyběly ani velmi známé vánoční písně Rolničky nebo Tichá noc. Písně vtipně doplňovaly poznámky nebo příběhy vztahující se ke skladbě. Mohli jsme se tak dozvědět, že například skladba Tichá noc slaví letos výročí dvě stě let a poprvé byla zahrána v malém kostele v Salzburgu, že skladba Jingle Bells, neboli česky Rolničky, byla první koleda přenášená z vesmíru. Na závěr si Šporcl k sobě přizval dětský pěvecký sbor ZUŠ Vladimíra Ambrose z Prostějova a společně završili koncert souborem nejznámějších českých koled. „Byl to příjemně strávený kulturní večer, moc se nám koncert líbil,“ zhodnotil sobotní koncert Karel Moučka z Prostějova.


Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments