Příjemnou noc, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Když Galský kohout kokrhá francouzsky, ten náš musí samozřejmě po hanácku,,, Kulturní klub Duha přivítal uplynulý čtvrtek regionální kolo dětských sólových zpěváků lidových písní z Hané. Z výsledků je patrné, že největší péči věnují zpěvné hanáčtině na jihu regionu.

Celkem se v rámci Hanáckyho kohóta představilo jedenadvacet mladých zpěváků do 15 let. Všichni postupně bez doprovodu nástrojů zazpívali dvě lidové písničky z Hané, jejich výkon hodnotila trojčlenná porota. „Máme radost, že se nám letos do soutěže přihlásily i děti z mateřských škol. Bohužel dvě z nich nakonec kvůli nemoci nemohly přijet,“ prohlásila Pavla Vašková z pořádajícího Kulturního klubu Duha.
Uznání za odvahu, nadšení i předvedený pěvecký výkon si nepochybně zasloužili všichni zúčastnění, do krajského kola jich nakonec postoupilo devět. „Krajské kolo se bude konat v neděli čtrnáctého dubna příštího roku opět v Duze. Vystupující bude i tentokrát doprovázet cimbálová muzika Záletníci. Jedná se o novinku z uplynulého ročníku, která se nám náramně osvědčila. Těšíme se, že atmosféra v Duze bude i tentokrát úžasná,“ přidala Vašková.

POSTUPUJÍCÍ DO KRAJSKÉHO KOLA
1. kategorie (do 9 let):
David Zahradník ZŠ Němčice nad Hanou
Michaela Fidrová ZŠ Němčice nad Hanou

2. kategorie (10–11 let):
Adéla Zahradníková ZŠ Němčice nad Hanou
Kristýna Zemánková ZŠ Prostějov, ulice Dr. Horáka

3. kategorie (12–15 let):
Tereza Kovářová ZŠ Němčice nad Hanou
Miroslav Oplocký ZŠ Němčice nad Hanou
Kateřina Zedníčková RG a ZŠ města Prostějova
Alena Flášarová ZŠ Klenovice na Hané
Klaudia Kožňárková G.J.W. Prostějov

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments