Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Když Galský kohout kokrhá francouzsky, ten náš musí samozřejmě po hanácku,,, Kulturní klub Duha přivítal uplynulý čtvrtek regionální kolo dětských sólových zpěváků lidových písní z Hané. Z výsledků je patrné, že největší péči věnují zpěvné hanáčtině na jihu regionu.

Celkem se v rámci Hanáckyho kohóta představilo jedenadvacet mladých zpěváků do 15 let. Všichni postupně bez doprovodu nástrojů zazpívali dvě lidové písničky z Hané, jejich výkon hodnotila trojčlenná porota. „Máme radost, že se nám letos do soutěže přihlásily i děti z mateřských škol. Bohužel dvě z nich nakonec kvůli nemoci nemohly přijet,“ prohlásila Pavla Vašková z pořádajícího Kulturního klubu Duha.
Uznání za odvahu, nadšení i předvedený pěvecký výkon si nepochybně zasloužili všichni zúčastnění, do krajského kola jich nakonec postoupilo devět. „Krajské kolo se bude konat v neděli čtrnáctého dubna příštího roku opět v Duze. Vystupující bude i tentokrát doprovázet cimbálová muzika Záletníci. Jedná se o novinku z uplynulého ročníku, která se nám náramně osvědčila. Těšíme se, že atmosféra v Duze bude i tentokrát úžasná,“ přidala Vašková.

POSTUPUJÍCÍ DO KRAJSKÉHO KOLA
1. kategorie (do 9 let):
David Zahradník ZŠ Němčice nad Hanou
Michaela Fidrová ZŠ Němčice nad Hanou

2. kategorie (10–11 let):
Adéla Zahradníková ZŠ Němčice nad Hanou
Kristýna Zemánková ZŠ Prostějov, ulice Dr. Horáka

3. kategorie (12–15 let):
Tereza Kovářová ZŠ Němčice nad Hanou
Miroslav Oplocký ZŠ Němčice nad Hanou
Kateřina Zedníčková RG a ZŠ města Prostějova
Alena Flášarová ZŠ Klenovice na Hané
Klaudia Kožňárková G.J.W. Prostějov

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments