Dobré ráno, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Městské kulturní středisko Konice pořádá další z řady výstav. Tentokrát se tematicky nese ve vánočním duchu. Najdete tak na ní ručně vyráběné vánoční dekorace, ale nečekaně také obrazy malířek Květuše Burešové a Zuzany Muzikant Jeřábkové, nebo pohlednice, betlémy a knížky od Marie Fischerové Kvěchové. Večerník se na vše zajel podívat.


Městské kulturní středisko Konice uspořádalo v galerii zámku vánoční výstavu. Její vernisáž, které se zúčastnily na čtyři desítky lidí, sice proběhla již 2. prosince, ale trvá dál a to až do 4. ledna 2019. K vidění jsou na zámku obrazy Květuše Burešové a Zuzany Muzikant Jeřábkové a sbírka pohlednic, betlémů, dřevěných kostek a knih známé ilustrátorky Marie Fischerové Kvěchové ze soukromé sbírky Petra Lindušky. Kromě toho je výstava doplněna o prodejní dárky z Charity Konice, Domu pro seniory v Ludmírově, Domu pro seniory Bohuslavice, Domova pro seniory Jesenec, Dětského centra Topolany nebo Mateřského centra Srdíčko.
Koupit jste si přitom mohli mimo zmíněných obrazů krajinek Burešové a Jeřábkové třeba sádrové andílky, domácí mýdla, adventní věnce, levandulové pytlíčky, papírové andílky, sovičky ze šišek, dřevěné sovičky, háčkovaná pouzdra na brýle nebo mobil, čepice, přání, svícny z ořechových skořápek, keramické výrobky, lžičky, náušnice, svíčky a mnoho dalšího. Veškeré produkty byly vystavené ve třech galerijních místnostech, přičemž vprostřed všemu vévodila velká vyřezaná dřevěná socha Ivo Krajíčka nazvaná Betlém.
A co na výstavu říkají návštěvníci? „Velice se mi líbí výrobky z domovů pro seniory, ale i z Mateřského centra Srdíčko. Sama jsem si domů koupila skořicové mýdlo a svícen v podobě ozdobené třílitrové sklenice ze Srdíčka, dále podkovu z Domova pro seniory v Ludmírově a nakonec i svícen s mašlí a stromečkem vyrobený v Domově pro seniory v Bohuslavicích. Krásné podle mě byly také hezky nazdobené adventní věnce, keramika a betlémy. Všechno dohromady navodilo báječnou vánoční atmosféru,“ svěřila se Večerníku čtyřicetiletá paní Hana.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments