Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Městské kulturní středisko Konice pořádá další z řady výstav. Tentokrát se tematicky nese ve vánočním duchu. Najdete tak na ní ručně vyráběné vánoční dekorace, ale nečekaně také obrazy malířek Květuše Burešové a Zuzany Muzikant Jeřábkové, nebo pohlednice, betlémy a knížky od Marie Fischerové Kvěchové. Večerník se na vše zajel podívat.


Městské kulturní středisko Konice uspořádalo v galerii zámku vánoční výstavu. Její vernisáž, které se zúčastnily na čtyři desítky lidí, sice proběhla již 2. prosince, ale trvá dál a to až do 4. ledna 2019. K vidění jsou na zámku obrazy Květuše Burešové a Zuzany Muzikant Jeřábkové a sbírka pohlednic, betlémů, dřevěných kostek a knih známé ilustrátorky Marie Fischerové Kvěchové ze soukromé sbírky Petra Lindušky. Kromě toho je výstava doplněna o prodejní dárky z Charity Konice, Domu pro seniory v Ludmírově, Domu pro seniory Bohuslavice, Domova pro seniory Jesenec, Dětského centra Topolany nebo Mateřského centra Srdíčko.
Koupit jste si přitom mohli mimo zmíněných obrazů krajinek Burešové a Jeřábkové třeba sádrové andílky, domácí mýdla, adventní věnce, levandulové pytlíčky, papírové andílky, sovičky ze šišek, dřevěné sovičky, háčkovaná pouzdra na brýle nebo mobil, čepice, přání, svícny z ořechových skořápek, keramické výrobky, lžičky, náušnice, svíčky a mnoho dalšího. Veškeré produkty byly vystavené ve třech galerijních místnostech, přičemž vprostřed všemu vévodila velká vyřezaná dřevěná socha Ivo Krajíčka nazvaná Betlém.
A co na výstavu říkají návštěvníci? „Velice se mi líbí výrobky z domovů pro seniory, ale i z Mateřského centra Srdíčko. Sama jsem si domů koupila skořicové mýdlo a svícen v podobě ozdobené třílitrové sklenice ze Srdíčka, dále podkovu z Domova pro seniory v Ludmírově a nakonec i svícen s mašlí a stromečkem vyrobený v Domově pro seniory v Bohuslavicích. Krásné podle mě byly také hezky nazdobené adventní věnce, keramika a betlémy. Všechno dohromady navodilo báječnou vánoční atmosféru,“ svěřila se Večerníku čtyřicetiletá paní Hana.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments