Dobrý podvečer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Městské kulturní středisko Konice pořádá další z řady výstav. Tentokrát se tematicky nese ve vánočním duchu. Najdete tak na ní ručně vyráběné vánoční dekorace, ale nečekaně také obrazy malířek Květuše Burešové a Zuzany Muzikant Jeřábkové, nebo pohlednice, betlémy a knížky od Marie Fischerové Kvěchové. Večerník se na vše zajel podívat.


Městské kulturní středisko Konice uspořádalo v galerii zámku vánoční výstavu. Její vernisáž, které se zúčastnily na čtyři desítky lidí, sice proběhla již 2. prosince, ale trvá dál a to až do 4. ledna 2019. K vidění jsou na zámku obrazy Květuše Burešové a Zuzany Muzikant Jeřábkové a sbírka pohlednic, betlémů, dřevěných kostek a knih známé ilustrátorky Marie Fischerové Kvěchové ze soukromé sbírky Petra Lindušky. Kromě toho je výstava doplněna o prodejní dárky z Charity Konice, Domu pro seniory v Ludmírově, Domu pro seniory Bohuslavice, Domova pro seniory Jesenec, Dětského centra Topolany nebo Mateřského centra Srdíčko.
Koupit jste si přitom mohli mimo zmíněných obrazů krajinek Burešové a Jeřábkové třeba sádrové andílky, domácí mýdla, adventní věnce, levandulové pytlíčky, papírové andílky, sovičky ze šišek, dřevěné sovičky, háčkovaná pouzdra na brýle nebo mobil, čepice, přání, svícny z ořechových skořápek, keramické výrobky, lžičky, náušnice, svíčky a mnoho dalšího. Veškeré produkty byly vystavené ve třech galerijních místnostech, přičemž vprostřed všemu vévodila velká vyřezaná dřevěná socha Ivo Krajíčka nazvaná Betlém.
A co na výstavu říkají návštěvníci? „Velice se mi líbí výrobky z domovů pro seniory, ale i z Mateřského centra Srdíčko. Sama jsem si domů koupila skořicové mýdlo a svícen v podobě ozdobené třílitrové sklenice ze Srdíčka, dále podkovu z Domova pro seniory v Ludmírově a nakonec i svícen s mašlí a stromečkem vyrobený v Domově pro seniory v Bohuslavicích. Krásné podle mě byly také hezky nazdobené adventní věnce, keramika a betlémy. Všechno dohromady navodilo báječnou vánoční atmosféru,“ svěřila se Večerníku čtyřicetiletá paní Hana.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments