Příjemnou noc, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Městské kulturní středisko Konice pořádá další z řady výstav. Tentokrát se tematicky nese ve vánočním duchu. Najdete tak na ní ručně vyráběné vánoční dekorace, ale nečekaně také obrazy malířek Květuše Burešové a Zuzany Muzikant Jeřábkové, nebo pohlednice, betlémy a knížky od Marie Fischerové Kvěchové. Večerník se na vše zajel podívat.


Městské kulturní středisko Konice uspořádalo v galerii zámku vánoční výstavu. Její vernisáž, které se zúčastnily na čtyři desítky lidí, sice proběhla již 2. prosince, ale trvá dál a to až do 4. ledna 2019. K vidění jsou na zámku obrazy Květuše Burešové a Zuzany Muzikant Jeřábkové a sbírka pohlednic, betlémů, dřevěných kostek a knih známé ilustrátorky Marie Fischerové Kvěchové ze soukromé sbírky Petra Lindušky. Kromě toho je výstava doplněna o prodejní dárky z Charity Konice, Domu pro seniory v Ludmírově, Domu pro seniory Bohuslavice, Domova pro seniory Jesenec, Dětského centra Topolany nebo Mateřského centra Srdíčko.
Koupit jste si přitom mohli mimo zmíněných obrazů krajinek Burešové a Jeřábkové třeba sádrové andílky, domácí mýdla, adventní věnce, levandulové pytlíčky, papírové andílky, sovičky ze šišek, dřevěné sovičky, háčkovaná pouzdra na brýle nebo mobil, čepice, přání, svícny z ořechových skořápek, keramické výrobky, lžičky, náušnice, svíčky a mnoho dalšího. Veškeré produkty byly vystavené ve třech galerijních místnostech, přičemž vprostřed všemu vévodila velká vyřezaná dřevěná socha Ivo Krajíčka nazvaná Betlém.
A co na výstavu říkají návštěvníci? „Velice se mi líbí výrobky z domovů pro seniory, ale i z Mateřského centra Srdíčko. Sama jsem si domů koupila skořicové mýdlo a svícen v podobě ozdobené třílitrové sklenice ze Srdíčka, dále podkovu z Domova pro seniory v Ludmírově a nakonec i svícen s mašlí a stromečkem vyrobený v Domově pro seniory v Bohuslavicích. Krásné podle mě byly také hezky nazdobené adventní věnce, keramika a betlémy. Všechno dohromady navodilo báječnou vánoční atmosféru,“ svěřila se Večerníku čtyřicetiletá paní Hana.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments