Dobré ráno, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Téměř na den přesně se po roce vrátil do Městského divadla v Prostějově Radim Vizváry. Jeho vystoupení jste mohli vidět ve středu 19. prosince. Stejně jako vloni i tentokrát představil svou autorskou hru Sólo, v níž skloubil klasickou pantomimu se širokou paletou dalších žánrů a stylů.

Každý si v ní tak mohl najít něco, s čím se ztotožnil, čemu se zasmál, nad čím se mohl zamyslet…

Před rokem mim Radim Vizváry vystoupil v Městském divadle s programem ke 110. výročí otevření Národního domu. Tehdy jste jej mohli vidět v představeních Pejprbój a Sólo. Se stejnými kousky přijel i tentokrát. V úterní hře pro školy se vypravěč potkal s chlapcem jménem Pejprbój a společně pak v papírovém světě plném fantaskních výjevů zkoumali papír a objevovali příběhy, které vypráví. Středu pak naplnil mim Vizváry hrou Sólo, jejíž koncept sám vymyslel, zrežíroval a také v ní coby jediná postava hraje. „Většinu návštěvníků letos tvořili abonenti. Oproti loňsku se ovšem na doprodej lístků prodalo mnohem více. Očividně se tedy zprávy o tomto Vizváryho skvělém vystoupení rozšířily, za což jsme velice rádi,“ prozradila Večerníku pokladní divadla Věra Janálová.
V Sólu se snoubí nejrůznější formy pantomimy od její klasické podoby, grotesky, klaunérie až po pantomimu s prvky japonského tance butó. Je kombinací nejrozličnějších scén a výjevů, z nichž některé vám mohou připadat komické, jiné divné, neobvyklé či nechutné, ty další zase oduševnělé nebo velice inteligentní. Konzervativní část publika by řekla, že byly možná až příliš experimentální a expresivní, ta liberálnější pak že se jevily přinejmenším pozoruhodně, nevšedně a výjimečně. Každopádně se jednalo o dílo, které v lidech zanechávalo rozporuplné pocity.
„Ačkoliv vím, že Vizváry zde vystupoval už loni, něco podobného jsem v prostějovském divadle ještě neviděl. A takové ticho jsem v zaplněném sále ještě neslyšel! Bylo to představení určené spíše náročnějšímu divákovi, který měl chuť se na něj soustředit. Publikum z toho vyšlo dobře, nikdo neodešel, většina se na představení soustředila. Mně se líbilo, že jsem viděl širokou paletu toho, co vše lze vyjádřit přesně načasovaným gestem, a jak to měl do detailu propracované. Přestože tam byla i groteska a bylo i čemu se zasmát, převažujícím pocitem, který představení zprostředkovávalo, byla určitá úzkost moderního člověka chyceného v pasti naší technické civilizace,“ vyjádřil se pro Večerník divák Petr.
Ve čtvrtek 10. ledna přijede do Městského divadla Lukáš Hejlík s LiStOVáNím nazvaným Šmodrcha a určeným taktéž pro školy. O den později se můžete těšit na 29. tradiční městský ples, kterým v 19:30 hodin započne plesová sezóna na Prostějovsku.Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments