Příjemnou noc, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Téměř na den přesně se po roce vrátil do Městského divadla v Prostějově Radim Vizváry. Jeho vystoupení jste mohli vidět ve středu 19. prosince. Stejně jako vloni i tentokrát představil svou autorskou hru Sólo, v níž skloubil klasickou pantomimu se širokou paletou dalších žánrů a stylů.

Každý si v ní tak mohl najít něco, s čím se ztotožnil, čemu se zasmál, nad čím se mohl zamyslet…

Před rokem mim Radim Vizváry vystoupil v Městském divadle s programem ke 110. výročí otevření Národního domu. Tehdy jste jej mohli vidět v představeních Pejprbój a Sólo. Se stejnými kousky přijel i tentokrát. V úterní hře pro školy se vypravěč potkal s chlapcem jménem Pejprbój a společně pak v papírovém světě plném fantaskních výjevů zkoumali papír a objevovali příběhy, které vypráví. Středu pak naplnil mim Vizváry hrou Sólo, jejíž koncept sám vymyslel, zrežíroval a také v ní coby jediná postava hraje. „Většinu návštěvníků letos tvořili abonenti. Oproti loňsku se ovšem na doprodej lístků prodalo mnohem více. Očividně se tedy zprávy o tomto Vizváryho skvělém vystoupení rozšířily, za což jsme velice rádi,“ prozradila Večerníku pokladní divadla Věra Janálová.
V Sólu se snoubí nejrůznější formy pantomimy od její klasické podoby, grotesky, klaunérie až po pantomimu s prvky japonského tance butó. Je kombinací nejrozličnějších scén a výjevů, z nichž některé vám mohou připadat komické, jiné divné, neobvyklé či nechutné, ty další zase oduševnělé nebo velice inteligentní. Konzervativní část publika by řekla, že byly možná až příliš experimentální a expresivní, ta liberálnější pak že se jevily přinejmenším pozoruhodně, nevšedně a výjimečně. Každopádně se jednalo o dílo, které v lidech zanechávalo rozporuplné pocity.
„Ačkoliv vím, že Vizváry zde vystupoval už loni, něco podobného jsem v prostějovském divadle ještě neviděl. A takové ticho jsem v zaplněném sále ještě neslyšel! Bylo to představení určené spíše náročnějšímu divákovi, který měl chuť se na něj soustředit. Publikum z toho vyšlo dobře, nikdo neodešel, většina se na představení soustředila. Mně se líbilo, že jsem viděl širokou paletu toho, co vše lze vyjádřit přesně načasovaným gestem, a jak to měl do detailu propracované. Přestože tam byla i groteska a bylo i čemu se zasmát, převažujícím pocitem, který představení zprostředkovávalo, byla určitá úzkost moderního člověka chyceného v pasti naší technické civilizace,“ vyjádřil se pro Večerník divák Petr.
Ve čtvrtek 10. ledna přijede do Městského divadla Lukáš Hejlík s LiStOVáNím nazvaným Šmodrcha a určeným taktéž pro školy. O den později se můžete těšit na 29. tradiční městský ples, kterým v 19:30 hodin započne plesová sezóna na Prostějovsku.Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments