Dobré ráno, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Téměř na den přesně se po roce vrátil do Městského divadla v Prostějově Radim Vizváry. Jeho vystoupení jste mohli vidět ve středu 19. prosince. Stejně jako vloni i tentokrát představil svou autorskou hru Sólo, v níž skloubil klasickou pantomimu se širokou paletou dalších žánrů a stylů.

Každý si v ní tak mohl najít něco, s čím se ztotožnil, čemu se zasmál, nad čím se mohl zamyslet…

Před rokem mim Radim Vizváry vystoupil v Městském divadle s programem ke 110. výročí otevření Národního domu. Tehdy jste jej mohli vidět v představeních Pejprbój a Sólo. Se stejnými kousky přijel i tentokrát. V úterní hře pro školy se vypravěč potkal s chlapcem jménem Pejprbój a společně pak v papírovém světě plném fantaskních výjevů zkoumali papír a objevovali příběhy, které vypráví. Středu pak naplnil mim Vizváry hrou Sólo, jejíž koncept sám vymyslel, zrežíroval a také v ní coby jediná postava hraje. „Většinu návštěvníků letos tvořili abonenti. Oproti loňsku se ovšem na doprodej lístků prodalo mnohem více. Očividně se tedy zprávy o tomto Vizváryho skvělém vystoupení rozšířily, za což jsme velice rádi,“ prozradila Večerníku pokladní divadla Věra Janálová.
V Sólu se snoubí nejrůznější formy pantomimy od její klasické podoby, grotesky, klaunérie až po pantomimu s prvky japonského tance butó. Je kombinací nejrozličnějších scén a výjevů, z nichž některé vám mohou připadat komické, jiné divné, neobvyklé či nechutné, ty další zase oduševnělé nebo velice inteligentní. Konzervativní část publika by řekla, že byly možná až příliš experimentální a expresivní, ta liberálnější pak že se jevily přinejmenším pozoruhodně, nevšedně a výjimečně. Každopádně se jednalo o dílo, které v lidech zanechávalo rozporuplné pocity.
„Ačkoliv vím, že Vizváry zde vystupoval už loni, něco podobného jsem v prostějovském divadle ještě neviděl. A takové ticho jsem v zaplněném sále ještě neslyšel! Bylo to představení určené spíše náročnějšímu divákovi, který měl chuť se na něj soustředit. Publikum z toho vyšlo dobře, nikdo neodešel, většina se na představení soustředila. Mně se líbilo, že jsem viděl širokou paletu toho, co vše lze vyjádřit přesně načasovaným gestem, a jak to měl do detailu propracované. Přestože tam byla i groteska a bylo i čemu se zasmát, převažujícím pocitem, který představení zprostředkovávalo, byla určitá úzkost moderního člověka chyceného v pasti naší technické civilizace,“ vyjádřil se pro Večerník divák Petr.
Ve čtvrtek 10. ledna přijede do Městského divadla Lukáš Hejlík s LiStOVáNím nazvaným Šmodrcha a určeným taktéž pro školy. O den později se můžete těšit na 29. tradiční městský ples, kterým v 19:30 hodin započne plesová sezóna na Prostějovsku.Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments